Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Jakiego focusa wybrać: benzyna MT czy hybryda AT? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=328787)

meleth 09-05-2022 08:03

Jakiego focusa wybrać: benzyna MT czy hybryda AT?
 
Dzień dobry,

Jestem nowym użytkownikiem forum. Chcę niedługo dołączyć do grona szczęśliwych posiadaczy forda. Po wstpęnej selekcji zostały mi dwa modele do wyboru i mimo długotrwałego googlowania nie potrafię ustalić, ktory będzie dla mnie korzystniejszy i w zwiazku z tym proszę o opinie użytkowników tego zacnego forum. :-)

Te modele to:

FORD Focus TITANIUM, KOMBI, 1.0 ECOBOOST 125KM, MANUAL M6 Titanium 5W

FORD Focus TITANIUM, KOMBI, 1.0 ECOBOOST HYBRID 125KM, POWERSHIFT A7 Titanium 5W

Oba modele salonowe, rocznik 2022.

To będzie moje pierwsze auto z salonu, na które dłuuugo odkładałem. :-)

Informacja której poszukuję, to czy istnieje wyraźna przewaga argumentów za hybrydą w automacie, które przekonają mnie do dopłacenia kilkunastu tysięcy zł do tego modelu.

Po hybrydzie spodziewałem się dużo lepszego spalania od benzyniaka (producent pisze nawet o 17% lepszym spalaniu od poprzedników), natomiast znalazłem w Internecie porównanie tych modeli, które wskazuje, że hybryda spala realnie 7,9 l/100 km, a benzyna 7,0 l/100 km. Również wartosci katalogowe są na korzyść benzyny: 5,1 l/100 km vs. 5,4 l/100 km dla hybrydy.

Wiem, że ford nie robi klasycznych hybryd a'la Toyota, tylko tzw. miękkie hybrydy, których rolą jest ograniczenie spalania paliwa, ale znalezione przeze mnie liczby przeczą temu założeniu. Nie wiem, czy mogę ufać jakimś internetowym porównywarkom, stąd moja wizyta tutaj. :-)

Bardzo proszę o pomoc/wytłumaczenie jak to jest ze spalaniem w tych obu modelach. Jest to dla mnie główne kryterium zakupu ze względu na moje potrzeby.

Moje potrzeby to: auto do jeżdżenia po mieście i wożenia rodziny, dużo jeżdżenia w korkach po Krakowie w godzinach szczytu (ok. 60 km dziennie po mieście), 1-2 razy w miesiącu 25 km autostradą do rodziców, 1-2 razy do roku trasa ok. 350 km na wakacje.

Dziękuję za każdą pomoc/opinię. :-)

Pozdrawiam,
meleth

kocur 09-05-2022 13:16

Odp: Jakiego focusa wybrać: benzyna MT czy hybryda AT?
 
Tak zapytam czy sprawdziłeś dostępność obu aut? Bo w obecnych czasach na auto salonowe (nowe) czeka się z 12 miechów.

Edit - jeśli spalanie jest najważniejsze i głównie jazda po naszym Krakowie to bierz Corollę w hybrydzie i po mieście spali 4 litry a i całą rodzinkę zapakujesz.

meleth 09-05-2022 15:12

Odp: Jakiego focusa wybrać: benzyna MT czy hybryda AT?
 
Dzięki za opinię!

Oba auta mam w leasingu pracowniczym + możliwy odkup po zakończeniu. Dostępność od sierpnia 2022, ale faktycznie, uwierzę, jak zobaczę konkretne daty w umowie. :-)

Toyota byłaby spoko, ale nie mamy jej w ofercie pracowniczej. Jest za to duża przewaga fordów.

StStS 10-05-2022 12:18

Odp: Jakiego focusa wybrać: benzyna MT czy hybryda AT?
 
Data w umowie da Ci najwyżej tyle, że w razie czego będziesz mógł odstąpić od umowy. Nie spodziewałbym się punktualności z ich strony, ani zgody na wpisanie kar umownych za opóźnienia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.