Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   odbiór nówki z salonu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286394)

ddela 20-09-2018 18:14

odbiór nówki z salonu
 
Cześć
Dawno mnie tu nie było, jestem posiadaczem Focusa mk2 fl r2009.
Jutro odbieram w salonie nowego Focusa MK4 a robię to pierwszy raz - tzn. do tej pory kupowałem używane.

Pytanie / prośba: czy ktoś mógłby mi jakoś opisać jak to wygląda, na co zwrócić uwagę, ile to trwa itp...
Będę wdzięczy :razz:

BrunoJ 20-09-2018 18:48

Odp: odbiór nówki z salonu
 
No i teraz zamiast radości z odbioru nowego auta dostaniesz porady, żeby atakować z czujnikiem grubości lakieru itp... ;-)

Procedura jest zupełnie normalna - auto stoi wypastowane na widocznym miejscu, gotowe do wyjazdu, tablice i ubezpieczenie musza już być zrobione, podpisujesz kilka papierków, dostajesz książeczki i kluczyki i w drogę... na najbliższą stację benzynową, bo auto jakieś symboliczne 2 litry w baku. Pewnie z pół godziny trwa, żeby na spokojnie wszystko ogarnąć.

karloss 20-09-2018 18:57

Odp: odbiór nówki z salonu
 
Jeszcze kasę musi uregulować :D

ddela 20-09-2018 19:06

Odp: odbiór nówki z salonu
 
kasę uregulowałem przelewem, walizka z plikami pieniędzy w tych czasach nie wchodzi w grę :)

BrunoJ 20-09-2018 19:33

Odp: odbiór nówki z salonu
 
bez kasy nie dostanie papierów, zeby wyrobić tablice. Skoro jutro odbiera to domyślnie już zapłacone, a moze nawet zarejestrowane.
Pozostanie ograniczyć drżenie łydek i skupić sie pierwsze kilkaset metrów, żeby nie dac blamarzu przy wyjeżdzaniu z salonu. Auto spodziewam się że też już wstępnie obejrzane i jutro tylko formalnośc. Przyjemności :)

ddela 20-09-2018 19:43

Odp: odbiór nówki z salonu
 
Rejestrację załatwia salon, ubezpieczenie jutro, przelew poszedł.
Faktycznie obawiam się emocji i żeby z tych emocji nie rozwalić auta 100 m za salonem ...
Dziś byłem, obejrzałem, dostałem fakturę zrobilem pamiatkowe zdjecie i czekam.

Hansolo 20-09-2018 19:45

Odp: odbiór nówki z salonu
 
Tylko teściowej nie bierz do salonu. Nowy samochód okrutnie chłonie zapachy , które zostają na bardzo długo ;)

ddela 20-09-2018 20:02

Odp: odbiór nówki z salonu
 
Na ten pomysł nigdy bym nie wpadł. Jedynie gdyby była sponsorką zakupów to może :)
Ale nie jest i jeszcze nie wie o zakupie i mieszka daleko.

ołowiany 20-09-2018 20:39

Odp: odbiór nówki z salonu
 
Zdecydowanie musisz założyć krawat ;)

Usefull 20-09-2018 21:29

Odp: odbiór nówki z salonu
 
jak jest sprzedawca ogarniety to powinien zapoznać nowego właściciela z podstawową obsługą auta :619:
szerokości - też niecały miesiąc temu odbierałem nowe autko tyle że mk3 na wyprzedaży rocznika


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.