Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 1991-1994] Waga auta a system viatol. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=135521)

tomek37 16-07-2011 09:53

Waga auta a system viatol.
 
Konkretnie mój waży sam 2tony i troszkę i mam takie pytanie do kolegów?jesli załaduje przez przypadek 1,6tony więc przekroczę 3,5t. system viatol mnie wykryje i skasuje?za brak urządzenia nie mam pojęcia w jaki sposób? jest waga przy wjezdzaniu na poszczególne trasy?.

kicaj 16-07-2011 12:43

Odp: Waga auta a system viatol.
 
waga nie jest sprawdzana...z tego co mi sie wydaje...
kwestia jest raczej max zaladunku a nie rzeczywsitego
jesli masz 2 t + przyczepe 1.4 tony to jesli cie nie zwaza to nic sie nie stanie, nawte jesli w sumie masz 4 t. (0.6 przeladowane)
ale jesli masz 2t + przyczepe 2t, pomimo ze wieziesz pusta przyczepe to chyba musisz placic... sprawdz to...

Bart Transit 16-07-2011 14:25

Odp: Waga auta a system viatol.
 
Niestety jest troche gorzej sam rejestrowałem się na viatollu i do nich dzwoniłem.Ja ma wersje Jambo DMC 3490kg i to dla nich jest najwazniejsz tzn. samochod jet do 3,5 tony wiec nie podlega opłacie i nie jest wazne ile w danym momencie wioze natomiast sprawa sie komplikuje jak podpinam przyczepe .Jezeli łaczne DMC zespołu pojazdów (samochód i przyczepa) przekracza 3,5 tony to juz mnie kasuja za przejazd i musze mieć Viabox zamontowany na szybiei nie jest wazne ze jade na pusto samochodem i w danej chwili zespól pojazdów (samochód i przyczep) waża 2,,8 tony.
Sprawdz swoje DMC w dowodzie i DMC przyczepy jezeli jest wieksze niz 3,5 tony to płacisz.Teraz kolejny proble to ile płacisz i gdzie wszystko zalezy jakie masz EURO silnika i czy jezdzisz po autostradach czy krajówkach(też płatne!!!) wszystko masz na stronie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] JEDNYM SŁOWEM MASAKRA

jgrz 17-07-2011 09:13

Odp: Waga auta a system viatol.
 
Cytat:

Napisał Bart Transit (Post 1683628)
JEDNYM SŁOWEM MASAKRA

Dokładnie! Sam system niczego nie wykryje, no ale " misiaczki" i inne " krokodyle" to już tak! Nie ważne czy jedziesz zestawem " na pusto" czy załadowany. Zatrzymują Cię do kontroli i sumują ( jedni na kalkulatorze inni - ci bieglejsi - w głowie ) dopuszczalne masy całkowite ( DMC ) przyczepki i auta. Jak przekraczasz 3,5 tony - i nie masz tego viatolu - płacisz 3 tys. kary. Choćbyś jechał " na pusto " ciągnąc przyczepę pod łodziową, jak ja, czy konną , jak kol.WOJTEKJANUS. Musisz mieć viatola jak 30-to tonowy TIR i już!!!

eMWuGSM 17-07-2011 20:39

Odp: Waga auta a system viatol.
 
Panowie za przeproszeniem p...... bez ładu i składu.

Jestem po rozmowach z ITD i, jeśli jedziesz pojazdem po drodze krajowej/powiatowej/gminnej która nie jest objęta systemem poboru opłat nie masz obwiązku posiadania ViaBox'a!

VIAToll obowiązuje tylko TU:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]



Drogi krajowe lub ich odcinki klasy A i S, na których pobiera się opłatę elektroniczną:
1) autostrada A1 na odcinkach:
a) węzeł Tuszyn – węzeł Bełchatów,
b) węzeł Sośnica – węzeł Świerklany;
2) autostrada A2 na odcinku węzeł Modła – węzeł Stryków I;
3) autostrada A4 na odcinkach:
a) Zgorzelec (granica państwowa) – węzeł Bielany Wrocławskie,
b) węzeł Bielany Wrocławskie – węzeł Kleszczów,
c) węzeł Kleszczów – węzeł Murckowska,
d) węzeł Balice I – węzeł Szarów;
4) autostrada A6 na odcinku Kołbaskowo (granica państwowa) – węzeł Kijewo;
5) autostrada A8 na odcinku węzeł Nowa Wieś Wrocławska (A4) – węzeł Pawłowice;
6) autostrada A18 na odcinku Golnice – Krzyżowa;
7) droga ekspresowa S1 na odcinkach:
a) Bielsko – Biała (Komorowice) – Cieszyn – Boguszowice (granica państwowa),
b) Dąbrowa Górnicza (Ząbkowice) – Tychy,
c) Pyrzowice – Lotnisko - węzeł Podwarpie;
8) droga ekspresowa S3 na odcinkach:
a) węzeł Goleniów Północ – Szczecin (węzeł Kijewo),
b) węzeł Klucz – Gorzów Wielkopolski (węzeł Gorzów Południe),
c) węzeł Sulechów – węzeł Nowa Sól;
9) droga ekspresowa S5 na odcinku węzeł Stryszek – węzeł Białe Błota;
10) droga ekspresowa S6 na odcinku węzeł Gdynia (skrzyżowanie z ul. Morską) – węzeł Rusocin (A1);
11) droga ekspresowa S7 na odcinkach:
a) obwodnica Płońska,
b) węzeł Kroczewo – węzeł Czosnów,
c) Grójec (z obwodnicą Grójca) – Jedlińsk,
d) Skarżysko Kamienna (z obwodnicą Skarżyska Kamiennej) – węzeł Kielce-Północ,
e) węzeł Jędrzejów Północ – węzeł Jędrzejów Wschód (skrzyżowanie z drogą krajową nr 78),
f) Rybitwy – węzeł Bieżanów,
g) węzeł Myślenice – węzeł Lubień;
12) droga ekspresowa S8 na odcinkach:
a) węzeł Dąbrowa – węzeł Cieśle,
b) węzeł Konotopa – węzeł Powązkowska,
c) Radzymin (z obwodnicą Radzymina) – Wyszków (z obwodnicą Wyszkowa),
d) obwodnica Ostrowi Mazowieckiej;
13) droga ekspresowa S10 na odcinkach:
a) węzeł Stargard Szczeciński Zachód – węzeł Stargard Szczeciński Wschód (obwodnica Stargardu Szczecińskiego),
b) węzeł Nieszawka – węzeł Czerniewice;
14) droga ekspresowa S11 na odcinku Krzesiny – Kórnik;
15) droga ekspresowa S22 na odcinku Elbląg – Grzechotki (granica państwowa).



Drogi krajowe lub ich odcinki klasy GP i G, na których pobiera się opłatę elektroniczną:
1) droga krajowa nr 4 na odcinku Rzeszów – Tywonia (początek obwodnicy Jarosławia);
2) droga krajowa nr 6 na odcinku Gościcino – granica m. Gdynia;
3) droga krajowa nr 7 na odcinkach:
a) Płońsk – węzeł Kroczewo,
b) Czosnów – granica m. Warszawa,
c) granica m. Warszawa – Grójec,
d) granica m. Kraków – Myślenice;
4) droga krajowa nr 10 na odcinku granica m. Szczecin – węzeł Stargard Szczeciński Zachód;
5) droga krajowa nr 18 na odcinku Olszyna (granica państwowa) – Golnice;
6) droga krajowa nr 77 na odcinku Radymno – Przemyśl;
7) droga krajowa nr 81 na odcinku granica m. Katowice – Skoczów (z wyłączeniem m. Żory);
8) droga krajowa nr 92 na odcinkach:
a) skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 305 – granica m. Poznań,
b) granica m. Poznań – Września;
7) droga krajowa nr 94 na odcinku granica m. Dąbrowa Górnicza – granica m.
Kraków.

Bart Transit 18-07-2011 19:10

Odp: Waga auta a system viatol.
 
Kolego bardzo fajna mapka tyle ze jeszcze na połowie nie działają czytniki (nie działały) a bramek wciąż i na bieżaco bedzie dochodzić więc lepiej nich kolega jezdzi z włączonym viaboxem bo predzej czy pozniej i tak zaplaci a lepiej za kozystanie z drogi niz krokodylką

kicaj 18-07-2011 20:11

Odp: Waga auta a system viatol.
 
osobiscie jestem przeciw takim oplatom, ale nie bede dyskutowal nad tym bo to nie ma sensu. natomiast wielka paranoja i oszukaniem ludzi jest pobieranie oplat na obwodnicach miast... to juz jest nie fair... bo tir zamiast pojechac autostrada pojedzie na skroty przez miasto...

tomex3 07-08-2011 23:40

Odp: Waga auta a system viatol.
 
Nie wiem czy większośc z was jest świadomych że jak dmc zestawu mówimy tu o transicie 3490 plus przyczepa czyli ponad 3500 powinna miec licencje i koncesje oraz tacho a wymóg wiatola nie jest zależny jakimi drogami jeżdzisz jeżeli pojazd przekracza dmc 3500kg musi mieć viatola mojego kolegę kosztowało to a wzasadzie brak tych rzeczy ponad 10 tyś zł on świadczył usługi transportowe jeżeli masz użytek własny to musisz mieć zaświadczenie od starostwa

wojtekjanus 08-08-2011 11:45

Odp: Waga auta a system viatol.
 
Cytat:

Napisał tomex3 (Post 1693158)
Nie wiem czy większośc z was jest świadomych że jak dmc zestawu mówimy tu o transicie 3490 plus przyczepa czyli ponad 3500 powinna miec licencje i koncesje oraz tacho a wymóg wiatola nie jest zależny jakimi drogami jeżdzisz jeżeli pojazd przekracza dmc 3500kg musi mieć viatola mojego kolegę kosztowało to a wzasadzie brak tych rzeczy ponad 10 tyś zł on świadczył usługi transportowe jeżeli masz użytek własny to musisz mieć zaświadczenie od starostwa

Jeżeli nie jeździsz zarobkowo, nie musisz mieć ani tacho, ani zaświadczenia ze starostwa... Ja często holuję Transitem przyczepę z końmi i nikt się nie czepia - mój prywatny samochód, moja prywatna przyczepa i mój prywatny koń...
A viatol obowiązuje TYLKO na wyznaczonych odcinkach dróg. Jeżeli jesteś w stanie dojechać do celu omijając te odcinki, nie musisz go mieć.
Pomijam fakt, że wymóg posiadania viatola przy samochodzie DMC 3500 plus przyczepa to podobno polska specyfika - na zachodzie np auta z przyczepami kempingowymi nie muszą nic dodatkowego wykupywać (tak czytałem w gazecie).

Wojtek 08-08-2011 12:46

Odp: Waga auta a system viatol.
 
Podwiesiłem ten temat , ponieważ jest bardzo ważny i przydatny.

Pozdrawiam
Wojtek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.