Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Kuga 2008-2012] Dołożenie kamery cofania niefabrycznej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=292251)

jakrysz 09-12-2018 17:35

Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej
 
Tylko Ali?
Czy może znasz jakiegość polskiego dostawce?

yaris1 09-12-2018 18:01

Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej
 
Nie nie znam. Najbezpieczniej kupić u sprzedawcy że sklepu ISUDAR na AliExpress

jakrysz 09-12-2018 18:22

Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej
 
Dzięki za pomoc. Chyba można zamknąć temat. Może się kiedyś komuś informacje przydadzą. Jak przyjdzie canbus w razie problemów to się odezwę.
Jeszcze raz dzięki.

jakrysz 18-12-2018 14:33

Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej
 
Pytanko do yaris1.
Canbus jest, podłączenie OK. ustawienia w stacji canbus na nr 62. Straciłem sterowanie z kierownicy, choć to nie problem bo można ominąć canbus w tym przypadku. Ale,ale,ale :oops: dalej nie włącza kamery cofania przy włączaniu biegu wstecznego.
Załamka.

jakrysz 18-12-2018 20:16

Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej
 
Może jakaś porada co dalej. Może coś w ustawieniach pozmieniać, może jakieś kabelki poprzemieniać?

jakrysz 19-12-2018 07:19

Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej
 
Następny problemik. Po podłączeniu canbusa brak podświetlenia stacji! g:galy

yaris1 19-12-2018 09:47

Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej
 
Po podłączeniu canbus masz wolną wtyczkę z czerwonym i pomarańczowym kablem połącz tą wtyczkę i odetnij czerwony ACC i powróci oświetlenie radia . A czerwony który wychodzi z dużej wtyczki podlacz pod kamerę . Jeśli kamera nie zadziała to pisz do sprzedawcy o schemat podłączenia bo naprawdę jest tyle tego na rynku że już głowa boli. U mnie bez canbus z kamerą czy bez kamery też nie przełącza automatu , a po podpięciu odrazu jest widok kamery. A po wyłączeniu zapłonu radio dalej gra aż do momentu otwarcia drzwi?

Bump: Jeszcze raz przeczytałem twoje wpisy skupiliśmy się na podłączeniu odbiornika do radia, a co z nadajnikiem na pewno dobrze go podlaczyleś?? W nadajniku też są kabelki jeden sterowanie drugi zasilanie jak je podlaczyleś????

Bump: https://www.dropbox.com/s/rgiyir6zoj...25339.jpg?dl=0

yaris1 19-12-2018 10:58

Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Pisałem o tym na górnym zdjęciu masz move away ACC a ty je połącz i odetnij czerwony, ten czerwony możesz użyć do zasilania kamery

jakrysz 19-12-2018 11:07

Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej
 
1 załącznik(i)
yaris1.
Kamera jest wifi. Zdjęcia nadajnika i odbiornika w załączeniu foto. Nadajnik jest podpięty czinchami do czinchi kamery (nie ma na zdjęciu) . a kabelek zasilający do plusa i minusa lampy cofania. Po włączeniu wstecznego włącza się kamera i podaje sygnał do odbiornika. Odbiornik połączony jest czinchem do czincha ywtyczki iso która jest podłączona do stacji. Dorażnie zasilanie odbiornika podłączone jest do gniazdka zapalniczki żeby go zasilić. Takie opisywane połączenie jest aktywne, bo obraz z kamery jest pokazywany na stacji, ale trzeba go ręcznie otworzyć w aplikacji androida, ponieważ stacja sama po włączeniu wstecznego nie pokazuje obrazu z kamery. Ponadto: radio wyłączało się wraz z zapłonem zamiast po otwarciu drzwi, oświetlenie radia działało tylko wraz z włączeniem świateł w samochodzie, a sterowanie z kierownicy wymagało połączenia dwóch kabelków omijających domniemany (bo go fizycznie nie było) canbus.
I to był stan sprzed podłączenia canbus.
Po podłączeniu canbus radio wyłącza się wraz z otwarciem drzwi a nie zapłonu. I to jest OK. Zniknęło podświetlenie całkowicie. Ten problem opanowałem bo w ustawieniach fabrycznych spokojnie można ustawić żeby podświetlenie działało. Zniknęło sterowanie z kierownicy, ale powtórnie spiąłem kabelki które były połączone przed erą canbus i sterowanie wróciło. Ponadto w ustawieniach fabrycznych ustawiłem canbus wg, sugestii Kolegi i pojawiła się tam Kuga. Ale pozostaje główny problem. stacja nie przełącza się na obraz z kamery podczas włączenia biegu wstecznego. Zakładając nawet że sygnał z kamery nie doszedł do stacji ( ale dochodzi!) powinien pojawić się chociaż czarny obraz z napisem np. no camera.
Ufffffffffffffffffffff. Chyba wszystko opisałem.
Kolegi porady z postu powyżej zaraz spróbuje wykonać, jeśli znajdę te kabelki co Kolega opisuje.

Bump:

Bump: Te kabelki co są pokazane na zdjęciu mam spięte.

Bump: Co do chińczyka to już prędzej mi odpowiedział, że nie mają przetestowanego wariantu z kamerą wifi

yaris1 19-12-2018 11:42

Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej
 
Słuchaj nie będę zgadywał jak wrócę z urlopu zerkne w instalację i ustawienia to dam ci znać ok? Jedno mnie zastanawia dlaczego nie masz nawet czarnego ekranu podczas wstecznego biegu. I powiem szczerze to dla mnie też wyzwanie i z chęcią ci pomoge. W kamerze przewodowej ten czerwony chincz to zasilanie kamery wolne przewody to sterowanie wstecznego. Z tego połączenia co odpisujesz i jego reakcji wynika że połączenie jest w trybie F-CAM . W ustawieniach CAR lub CAR EXSTRA były ustawienia AUTOWATYCZNIE ZMIEŃ NA FRONT CAM czy coś takiego. Musisz poczekać do 28 grudnia . Bo nie pamiętam a te exstra ustawienia nie są przetłumaczone na język polski. Cierpliwie poczekaj


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.