Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [C-MAX 2010-2015] rozłączanie sygnału GSM (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=291818)

pint 04-02-2019 17:39

rozłączanie sygnału GSM
 
Dzień dobry ,
w C-Max 2012 , który wg strony Forda ma kompatybilność mobilną : "C-MAX 2010 (Bluetooth z funkcją sterowania głosem 2012) " mamy problem z Blutoothem po zmianie smartfona żony (z Samsunga A5 na Nokie 7.1 ) . Nokia łączy się normalnie z panelem audio (SONY) , na ekranie wyświetlają się jak dotychczas : symbol Bluetooth , poziom baterii telefonu i poziom sygnału GSM ( schodki) ale po krótkim czasie schodki "giną" (minimalizują się) i nie można wtedy nawiązać połączenia a miły głos Pani z panelu auta melduje ,ze "brak sieci " .
Rozłączenie połączenia Bluetooth poprzez wyłączenie zasilania panelu SONY i ponowne jego włączenie skutkuje ponownym podłączeniem się telefonu do panelu i prawidłowe schodki pokazują się na ekranie .
Sytuacja potrafi powtórzyć się ( w nieregularnych odstępach czasowych) ,schodki potrafią tez zginąć przy nawiązywaniu połączenia ( wtedy jednak rozmowa nie rozłącza się i można kontynuować rozmowę przez głośnik) .
Czy to taka uroda tej Nokii ( czysty Android 9 ) czy to jakaś usterka panelu audio w aucie ? ( odłączenie akumulatora na 5 minut nic nie dało ) .

jacekk015 04-02-2019 19:21

Odp: rozłączanie sygnału GSM
 
Jedyne co mi przychodzi do głowy to próba aktualizacji oprogramowania modułu BT.
Nic innego nie zrobisz.
Kreski zasięgu bierze z telefonu - tam nie ma modułu GSM

BT gada po polsku czy po jakiemu?

pint 04-02-2019 22:19

Odp: rozłączanie sygnału GSM
 
Cytat:

Napisał jacekk015 (Post 3090078)
Jedyne co mi przychodzi do głowy to próba aktualizacji oprogramowania modułu BT.
Nic innego nie zrobisz.
A jak sie to robi?

Kreski zasięgu bierze z telefonu - tam nie ma modułu GSM
[I]Nie , nie - schodki znikają tylko na ekranie auta , w telefonie nie znikają , telefon nie traci zasięgu.
[/I]
BT gada po polsku czy po jakiemu?

Po polsku.

jacekk015 04-02-2019 22:55

Odp: rozłączanie sygnału GSM
 
No i niestety... że tak powiem. Masz wysoki model modułu, gdzie sam aktualizacji nie zrobisz. Potrzebny ktoś ze sprzętem i softem.

Mam ten sam moduł w swoim C-Max'ie i Android i iPhone chodzi bez problemów.
Może to też być przypadłość tej Nokii i jej wersji Androida.
Jedyne co możesz sam zrobić to spróbować wyczyścić Cache softu BT w Android'zie oraz ew. usunąć i sparować na nowo.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ogólnie mnóstwo ludzi narzeka na BT w Android'zie 9.


Jak chcesz możesz uderzyć do użytkownika @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jest z Twojego rejonu.

pint 05-02-2019 16:01

Odp: rozłączanie sygnału GSM
 
Cytat:

Napisał jacekk015 (Post 3090190)
No i niestety... że tak powiem. Masz wysoki model modułu, gdzie sam aktualizacji nie zrobisz. Potrzebny ktoś ze sprzętem i softem.

Mam ten sam moduł w swoim C-Max'ie i Android i iPhone chodzi bez problemów.
Może to też być przypadłość tej Nokii i jej wersji Androida.
Jedyne co możesz sam zrobić to spróbować wyczyścić Cache softu BT w Android'zie oraz ew. usunąć i sparować na nowo.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ogólnie mnóstwo ludzi narzeka na BT w Androidzie 9.

Dzięki, czyszczenie Androida zrobione, zmian na lepsze nie ma. Nawiązanie połączenia przez moduł definitywnie minimalizuje schodki . Schodki potrafią się także zupełnie nie pojawić po ponownym połączeniu Nokii z modułem . Jest tylko wskaźnik baterii . Co ciekawe brak schodków nie przeszkadza modułowi zestawiać połączenia. Potem np. odebranie rozmowy przychodzącej potrafi zlikwidować nie tylko schodki ale także siec ( Pani znów o tym informuje) .
Czyli radosny cyrk bez żadnych prawidłowości .
Myślę jednak ,ze to nie wina Androida dziewiątego bo podłączyłem do modułu swój telefon ( HTC Z Androidem ósmym) i schodki nie pojawiły się w ogóle.
Ale za to moduł zestawia połączenia .
Czyli nasz C-max dostarcza dodatkowej rozrywki podczas jazdy i chyba tak musi zostać :(

jacekk015 05-02-2019 19:49

Odp: rozłączanie sygnału GSM
 
Może być jeszcze uszkodzony moduł BT.
Niestety wersja PL występuje rzadko i drogo 300zł+
Wersja z USB to przedostatnia literka A
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ja bym jeszcze próbował gdzieś podjechać chyba.
Moduł jest za schowkiem, podmiana[gdyby ktoś miał] to max.10 minut
Spróbować podmienić choćby na angielski.

Rozumiem, że nie masz Sync'a tylko zwykły wyświetlacz?

yaris1 05-02-2019 21:57

Odp: rozłączanie sygnału GSM
 
Cytat:

Napisał pint (Post 3090408)
Dzięki, czyszczenie Androida zrobione, zmian na lepsze nie ma. Nawiązanie połączenia przez moduł definitywnie minimalizuje schodki . Schodki potrafią się także zupełnie nie pojawić po ponownym połączeniu Nokii z modułem . Jest tylko wskaźnik baterii . Co ciekawe brak schodków nie przeszkadza modułowi zestawiać połączenia. Potem np. odebranie rozmowy przychodzącej potrafi zlikwidować nie tylko schodki ale także siec ( Pani znów o tym informuje) .
Czyli radosny cyrk bez żadnych prawidłowości .
Myślę jednak ,ze to nie wina Androida dziewiątego bo podłączyłem do modułu swój telefon ( HTC Z Androidem ósmym) i schodki nie pojawiły się w ogóle.
Ale za to moduł zestawia połączenia .
Czyli nasz C-max dostarcza dodatkowej rozrywki podczas jazdy i chyba tak musi zostać :(

Nie szukaj przyczyny w samochodzie tylko w telefonie. Wersja Bluetooth w telefonie komórkowym może być niekompatybilna z samochodem poszukaj na XDA rozwiązania. Dlaczego stwierdzam że telefon bo Samsung poprawnie się łączył.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.