Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Escape - Kuga USA] Elektryczna klapa - regulacja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=298776)

keplak 24-07-2019 09:32

Elektryczna klapa - regulacja
 
Witam . Mam pytanie do użytkowników Escape w temacie elektrycznej tylnej klapy . Otóż po zamknięciu mam nierówne szczeliny . Z jednej strony ładnie się schodzi natomiast z lewej ( stojąc z tyłu auta ) mam sporą " japę " . Auto nie było uszkodzone tyłem . Czy jest jakaś regulacja ?

tedi_k 24-07-2019 13:50

Odp: Elektryczna klapa Ford Escape - regulacja
 
Cytat:

Napisał keplak (Post 3155914)
... Czy jest jakaś regulacja ?

Zgodnie z etis tylko na zaczepie ("uchu") zamka. Trzeba zaczep przesunąć w lewo.

keplak 24-07-2019 15:26

Odp: Elektryczna klapa Ford Escape - regulacja
 
Jeżeli dobrze zrozumiałem to trzeba się dostać do " ucha " , który jest powiedzmy w pasie dolnym na środku podłogi bagażnika i tam spróbować regulować ( przesunąć w moim przypadku troszkę w lewo ) ?

grzechu913 24-07-2019 15:47

Odp: Elektryczna klapa Ford Escape - regulacja
 
Tak , trzeba to ucho przestawic.
Mam pytanie do Pana Tadeusza. Czy jest mozliwosc cos przestawic w ustawieniach, aby przy koncowej fazie klapa bagazbika triche wyhamowala, aby tak nie trzaskala ? Jest dociaganie zamkiem , wiec mysle ze nie potrzeba , aby tak silowo to dzialalo

keplak 24-07-2019 19:02

Odp: Elektryczna klapa Ford Escape - regulacja
 
Dziękuję Panowie postaram się dostać do tego "ucha" i podregulować tak aby szczeliny w miarę możliwości były takie same z obu stron .

tedi_k 24-07-2019 21:41

Odp: Elektryczna klapa Ford Escape - regulacja
 
Cytat:

Napisał grzechu913 (Post 3156043)
...Czy jest mozliwosc cos przestawic w ustawieniach, aby przy koncowej fazie klapa bagazbika triche wyhamowala, ...

W module klapy ani w konfiguracji auta nie ma żadnych ustawień odnośnie pracy siłowników klapy.

Cytat:

Napisał keplak (Post 3156095)
... postaram się dostać do tego "ucha"...

Jeśli jest możliwość podjechania do jakiegoś blacharza, to silnie zalecam... Dla niego będzie to "małe pifko" i max 10 minut roboty...

Escap 25-07-2019 06:30

Odp: Elektryczna klapa Ford Escape - regulacja
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3156179)
Jeśli jest możliwość podjechania do jakiegoś blacharza, to silnie zalecam...

Pan Tadeusz :-) ma rację, próbowałem to zrobić u siebie i ucho ma tak małą możliwość regulacji, że bez lekkiego powiększenia otworów nie dało rady jej wyregulować. Ja nie miałem odpowiednich narzędzi pod ręką więc poskładałem wszystko jak było i w czasie urlopu odwiedzę jakiś warsztat.

keplak 25-07-2019 09:25

Odp: Elektryczna klapa - regulacja
 
Dzięki Panowie za porady ale spróbuję najpierw sam ( dobrze wiedzieć co mnie czeka :) )jak będę miał trochę czasu. Poinformuję o efektach moich działań :)

keplak 07-10-2019 10:48

Odp: Elektryczna klapa - regulacja
 
Witam serdecznie. Podepnę się ponownie pod temat nie będę zakładał nowego . Co prawda jakoś nie zdążyłem jeszcze dobrać się do tego ucha ale od jakiegoś czasu coś innego mnie bardziej denerwuje . Otóż ostatnio mam problem z zamykaniem klapy . Czy z pilota, czy z przycisku wewnątrz samochodu jak również naciskając guziczek na klapie kalpa się nie zamyka wydając krótkie dźwięki . Czasami ale to na prawdę czasami taka operacja się uda . Czy to można jakoś sprawdzić w podłączając się komputerem do auta , czy to może być wina któregoś siłownika jeżeli tak to jak zweryfikować który nawala ? Auto nie miało żadnej kolizji z tyłu . Będę wdzięczny za podpowiedź .
Z tego co zauważyłem na aukcjach co sprzedają komplety to widzę , że tylko jeden jest elektryczny a drugi siłownik zwykły . Czy tak faktycznie jest i czy będą pasowały od Kugi 2013 -2016 ?

Escap 07-10-2019 11:40

Odp: Elektryczna klapa - regulacja
 
Mogę tylko potwierdzić, że jeden siłownik jest elektryczny


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.