Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Skrzynia manual vs automat A8 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=315027)

PRIMANUS 23-11-2020 17:12

Skrzynia manual vs automat A8
 
Czy ktoś miał okazję przejechać się dwoma wersjami
forda Mondeo, z tymi samymi silnikami 2.0 Ecoblue 190 KM, ale z dwoma różnymi skrzyniami biegów: manual oraz automat A8?

Jeśli tak, to mam pytanie:

Czy w wersji z manualem ten silnik jest też tak samo mało dynamiczny, jak z automatem A8 (jakby wcale nie miał 190 KM i 400Nm) ?

Czy jednak ten silnik w połączeniu z manualem daje radę, jest całkiem żwawy...
a automat A8 kastruje jego osiągi...?

Mam wersję z A8 i jest ospały w stosunku do np. Superba 190 KM 400 Nm z DSG :evil:

slawek-kali 23-11-2020 17:17

Odp: Skrzynia manual vs automat A8
 
niestety ta skrzynia troche zamula, ale nie odczułem zeby to byl jakis dramat.

PRIMANUS 23-11-2020 17:40

Odp: Skrzynia manual vs automat A8
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3298293)
niestety ta skrzynia troche zamula, ale nie odczułem zeby to byl jakis dramat.

Ja nią zrobiłem 15 kkm... i chyba tak określiłbym problem:

na D - skrzynia nisko trzyma obroty... nie ma momentu, nie ma z czego jechać... dobre tylko do turlania

na S (albo kiedy chcesz wyprzedzać na D - dasz pełny gaz i wejdzie kickdown) wtedy obroty szybko podchodzą pod 4 tys... i skrzynia zamiast dać już kolejny bieg... trzyma te wysokie obroty 1-2 sekundy za długo... silnik wyje, a efektu nie ma. Skrzynia wrzuci wreszcie kolejny bieg... ale to samo - szybko do 4 tysięcy i niepotrzebnie trzyma silnik na tych obrotach znowu 1-2 sekundy za długo

Dynamika na tym cierpi i bezpieczeństwo wyprzedzania również... a nie po to kupiłem automat żeby ciągle pracować łopatkami :evil:

Woytas 23-11-2020 18:04

Odp: Skrzynia manual vs automat A8
 
Cytat:

Napisał PRIMANUS (Post 3298291)

Mam wersję z A8 i jest ospały w stosunku do np. Superba 190 KM 400 Nm z DSG :evil:

Pytanie z kiedy .. bo szybkie DSG to już historia :) ... wystarczy w YT dsg + lag

Matych 23-11-2020 21:21

Odp: Skrzynia manual vs automat A8
 
Panowie na szczęście są tunerzy przynajmniej jeśli chodzi o DSG bo tego kału jakim jest "A" i ECO BLUE jeszcze nikt nie ogarnia.

Fiesta Mk8 ST Line 23-11-2020 21:52

Odp: Skrzynia manual vs automat A8
 
Ja przed zakupem mondeo w czerwcu 2019r przejechałem się demo z salonu właśnie 2.0 ecoblue z A8. I jak w focusie z 1.5 EB ta skrzynia pracowała znośnie (choć też nie bez uwag) tak w mondeo bardzo mocno mnie rozczarowała. Dlatego też zdecydowałem się na 2.0 z PS. Wtedy jeszcze można było bez problemu znaleźć w salonach modele przedliftowe z produkcji 2019r. Z tego co rozmawiałem z Heko to na dzień dzisiejszy nawet ruscy nie tykają oprogramowania tej cudownej skrzyni...

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

kaan1 24-11-2020 07:39

Odp: Skrzynia manual vs automat A8
 
Cytat:

Napisał PRIMANUS (Post 3298299)
na S (albo kiedy chcesz wyprzedzać na D - dasz pełny gaz i wejdzie kickdown) wtedy obroty szybko podchodzą pod 4 tys...

W dieslu kickdown do 4 tys obr, kiedy maksymalny moment obrotowy to połowa obrotomierza max - chyba nieporozumienie ... to nie ma prawa jechać
Przecież jak wrzuci wyższy bieg przy 4 tys to wciąż to będzie ponad 3 tysiące ... czyli za dużo

W 180 KM i manualu auto jest żwawe, ale trzeba się przyzwyczaić do krótkiego stopniowania pierwszych dwóch biegów. Sprawia to, że na poczatku do 30 - 40 km/h auto silnik szybko wchodzi w obroty, ale auto zostaje za innymi bo częściej zmienia się biegi co ma znaczenie (może się wydawać ospałe) ale potem od 3 biegu wyraźnie odjeżdża - jest duża różnica między przzełożeniem 2ego i 3ego biegu. Przypuszczam że 190 KM będzie jeździł w manualu identycznire jesli skrzynia jest podobnie zestopniowana - potrzebne sa krótkie 1 i 2 ze wzgledu na znaczną masę auta

Woytas 24-11-2020 09:18

Odp: Skrzynia manual vs automat A8
 
trochę przesadzacie z tymi skrzyniami , jeździłem jedna po drugim DSG,A8 i skrzynia w S60 to jakiś wielkich różnic nie było

Fiesta Mk8 ST Line 24-11-2020 09:29

Odp: Skrzynia manual vs automat A8
 
Różnicę poczujesz dopiero przy dłuższym użytkowaniu. Krótka jazda testowa niewiele wnosi. Problem A8 w dieslu mondeo jest taki, że na siłę próbuje utrzymać jak najniższe obroty silnika w celu oszczędzania paliwa. Tylko że przy wciśnięciu gazu delikatnie ona nie chce redukować, tylko ciągnie na obecnym biegu, a kickdown powoduje redukcję o kilka w dół i bardzo wysokie obroty silnika, daleko poza optymalnym momentem obrotowym. Podobnie jest przy podjeżdżaniu pod wzniesienia, zamiast zrzucić 1 w dół, ciągnie na obecnym biegu, co powoduje długą drogę przyspieszania i wysokie chwilowe spalanie. Natomiast kiedy startujesz od 0 i jedziesz w miarę dynamicznie, pracuje normalnie. Trzeba mieć nadzieję że w końcu ktoś mądry zadecyduje o update oprogramowania, tylko pewnie trzymają ich jakieś durne obostrzenia WLTP.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

pretec 24-11-2020 12:23

Odp: Skrzynia manual vs automat A8
 
Mam skrzynię A8 i potwierdzam to jak pracuje i jestem średnio z niej zadowolony. Poza wadami wymienionymi wcześniej, w moim egzemplarzu skrzynia pracuje zdecydowanie za głośno. Nie zawsze, ale często wpada również w wibracje, które są przenoszone na nadwozie i dodatkowo słychać uciążliwe buczenie. Dlatego na postoju korzystam z ASS lub przełączam na N. Byłem w ASO i stwierdzili,że to wartości niemierzalne. :D. Powiedzieli że nie mają jeszcze dużego doświadczenia z tą skrzynią a w podobnej wersji auta akurat nie mieli aby porównać. Ze względu na wspominane już wcześniej niskie obroty na D, większość czasu jeżdzę na S.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.