Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Dealerzy, ASO i stacje paliw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=114)
-   -   Przegląd gwarancyjny po terminie w ASO - co z gwarancją? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=273371)

disaster3 05-12-2017 08:35

Przegląd gwarancyjny po terminie w ASO - co z gwarancją?
 
Witam,

mam pytanie odnośnie przeglądu kilka dnia po wyznaczonym "interwałowo" terminie czyli: "Nie poźniej niż dnia XXXXXX lub 20k km" w zależności co 1sze wystąpi aby nie stracić gwarancji (mam 5 letnią).

W zeszłym roku w grudniu 2016 miałem 1szy przegląd, który zrobiłem 17.12.2016 mimo, że mogłem to zrobić 22.12, gdyż rok wcześniej wtedy odebrałem samochód. Ale wiadomo, tak blisko Świąt są inne rzeczy do załatwienia niż tracenie kilku godzin w serwisie. Oczywiście stempel w książce jest i naklejka na słupku, że zapraszamy na przegląd nie poźniej niż 17.12.2017.
Chciałem to zrobić 16.12.2017 (sobota aby nie urywać się na tygodniu) ale niestety nie mieli terminów.
W związku z powższym jak już niestety muszę urwać się z pracy na tygodniu, to pasuję mi 19.12.2017 ale to jest 2 dni po terminie wpisanym na naklejce.
1. Czy w związku z powyższym mogę mieć jakieś problemy w przyszłości jeśli przyjadę 2 dni po terminie a kiedyś w przyszłości będę chciał skorzystać z gwarancji?
2. Czy ASO/Ford Polska może wyciągnąć to jako jeden z argumentów aby się wymigać? (wiadomo, przy dziwnych akcjach szukają wszystkiego aby się wypiąć)

Pani w serwisie powiedziała, że takim buforem jest max miesiąc od dnia na wlepie aby gwarancje była przedłużona ale wiadomo jak to jest. Jest jakiś przepis na to. Niby to tylko 2 dni ale wolałbym się upewnić zanim zaryzykuję.

Pozdrawiam!

pasiek 05-12-2017 09:30

Odp: Przegląd gwarancyjny po terminie w ASO - problemy z gwarancją?
 
Ale zgłosiłeś to wcześniej, więc nie powinno być problemu , a to że nie mają czasu ( wolnego terminu ) to nie Twoja wina.

disaster3 05-12-2017 09:50

Odp: Przegląd gwarancyjny po terminie w ASO - problemy z gwarancją?
 
Wiesz, to nie tak, że zgłosiłem. Zadzwoniłem i zapytałem to powiedzieli mi, że nie mają akurat 16.12 natomiast przed datą 17.12 to mamy jakieś terminy jeszcze wolne.
Tylko po co mam sobie znowu skracać? Poza tym nie byłbym to jakiś wielki problem ale w pracy akurat do 18.12 mam sajgon i 19.12 idealnie by mi pasował i nie miałbym problemów z wzięciem urlopu tego dnia.

Nexa 05-12-2017 13:54

Odp: Przegląd gwarancyjny po terminie w ASO - problemy z gwarancją?
 
Kiedyś był zapis w Książeczce Serwisowej o tolerancji +/- okres lub przebieg.
Teraz go nie ma.
Natomiast jest zapis :
Nie przekraczaj zalecanego przebiegu/okresu między przeglądami. Wynikające z tego uszkodzenie elementów może nie zostać objęte gwarancją pojazdu.

Dodatkowo :
Odpowiedzialność właściciela
Jeśli pojazd nie będzie poddawany przeglądom zgodnie z naszymi zaleceniami, gwarancja na odpowiednie części uszkodzone wskutek zaniedbania wykonywania przeglądów straci ważność.

Sugeruję wykonanie przeglądu do 12 miesięcy od daty poprzedniego.

disaster3 05-12-2017 13:58

Odp: Przegląd gwarancyjny po terminie w ASO - problemy z gwarancją?
 
Znalazłem już warunki Ford Protect. Bo po 24 miesiąca gwarancji producenta przechodzę na 36 miesięcy Ford Protect i tam jest coś takiego:
Uprawnienia Klienta wynikające z Ford Protect mogą zostać wykonane
przez Autoryzowanego Dealera Forda pod warunkiem, że:
– pojazd obsługiwany będzie zgodnie ze standardami serwisowymi Forda, a w okresie obowiązywania umowy Ford Protect - wyłącznie przez Autoryzowanych Dealerów Forda (dotyczy to wykonywania przeglądów technicznych zgodnie z zawartą w Książce serwisowej tabelą okresów międzyprzeglądowych, z dopuszczalną tolerancją przebiegu +/-1500 km lub +/-1 miesiąc, odpowiednio oraz wykonywania napraw),

Także umówiłem się już na 20.12.2017 i telefonicznie też się o to dopytywałem.
Może się komuś przyda bo nie mogłem nigdzie tego na forum znaleźć.

tom@ 27-02-2018 16:27

Odp: Przegląd gwarancyjny po terminie w ASO - co z gwarancją?
 
Cześć
Tak dokładniej to chyba chodzi o + czyli po terminie.
Bo jak robisz częściej to chyba gwarancji nie tracisz.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

_fenix_ 24-03-2018 16:33

Odp: Przegląd gwarancyjny po terminie w ASO - co z gwarancją?
 
Co ile robi się przeglądy, mam przejechane 24tys. auto FORD Mondeo MK5 kupiony w kwietniu rok temu.
Czy przegapiłem czy mam jeszcze trochę czasu?

stadar 29-03-2018 02:23

Odp: Przegląd gwarancyjny po terminie w ASO - co z gwarancją?
 
Jeżeli terminy są tak rygorystycznie przestrzegane to musisz przejechać teraz 4 tys.km na wstecznym.Żartuje, nie pamiętam czy twój model ma co 20tys.km lub rok.Wszystko jest napisane w książce gwarancyjnej.model,przebieg i czy co rok czy co 2lata.W zależnosci co pierwsze.Sprawdź sobie.

AdoKrycha007 08-08-2018 12:26

Odp: Przegląd gwarancyjny po terminie w ASO - co z gwarancją?
 
Cytat:

Napisał _fenix_ (Post 2954437)
Co ile robi się przeglądy, mam przejechane 24tys. auto FORD Mondeo MK5 kupiony w kwietniu rok temu.
Czy przegapiłem czy mam jeszcze trochę czasu?

to masz już po gwarancji... 20 tys km LUB 1 rok z dodatkową tolerancja 1 msc / 1,5 tys km. Zrobiłeś 24 tys km, a nie max 21,5. - po ptokach.

BrunoJ 08-08-2018 12:49

Odp: Przegląd gwarancyjny po terminie w ASO - co z gwarancją?
 
To chyba nie tak. To co może zostać zakwestionowane to gdy np przyjedzie z czymś stykającym a wtedy się dowie że to dlatego że za długo czekał z przeglądem. Ale od momentu zrobienia przeglądu gwarancja leci dalej, być może pod warunkiem usunięcia zaistniałej usterki, lub z wyłączeniem dalej rzeczy. Tak przynajmniej ja to rozumiem, ewentualnie proszę o sprostowanie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.