Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 1995-2001] woda w aucie - przeciek (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=37587)

emperor81 07-02-2008 13:12

woda w aucie - przeciek
 
Jestem od niedawna posiadaczem Fiesty i mam mały problem,Gdy pada deszcz,wlatuje mi gdzieś ta woda do auta,tak,że jest mokro pod dywanikiem kierowcy oraz pod pedałami.Słyszałem,że fiesta ma czasami taką przypadłość.Ale gdzie powinienem szukać tego przecieku?

Z góry dziękuję za pomoc dla nowicjusza :fcp1

bidżej 07-02-2008 14:12

Re: woda w aucie - przeciek
 
Zobacz czy masz szczelne przejście przewodów elektrycznych z komory silnika do kabiny (na ścianie grodziowej). Można to uszczelnić silikonem.

stasiek49 07-02-2008 15:27

Re: woda w aucie - przeciek
 
szukaj na forum,są opisane różne przypadki wody w aucie

jonteczek 07-02-2008 21:08

Re: woda w aucie - przeciek
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

może się przyda ;)

demian 03-03-2008 19:20

Re: woda w aucie - przeciek
 
pozwolę sobie odświeżyć nieco temat... i zadać kilka pytań, bo niestety wertowałem nasze forum a takiego przypadku i podpowiedzi dla utrapionego użytkownika fieściny jakosik nie znalazłem... W każdym razie wodę w mea fiesta zauważyłem już jakiś czas temu, ale wówczas nie zakwalifikowałem jej pojawienia się do kategorii problemu. Pewnego letniego dnia - po nocy z opadami deszczu - wsiadłem do samochodu... Wprawdzie sporo nie ważę, ale jednak... samochód został lekko przeciążony na stronę kierowcy i wtedy z podsufitki dokładnie na kierownicę polała się strużka H2O.... a dalej z kierownicy prosto na fotel. Pomyślałem, że to być może naturalny efekt jej skraplania się, ale chyba się myliłem. Po wczorajszym opadach związanych ze słodką "Emmą", dziś nad razem zanim wsiadłem do wózka, zauważyłem że fotel dokładnie w tym samym miejscu jest mokry. Niestety ilość wody jaka w niego wsiąkła daleko odbiega od w/w strużki toteż poważnie zacząłem się zastanawiać nad tym skąd się ona tam bierze i jak ją skuteczenie "przyblokować". Na pewno nie jest to normalny objaw, przyznacie. Gdzie więc na "sucho"; teoretycznie szukać przyczyny - zwłaszcza że pora na próby reperacji pod chmurką nie sprzyja? To jednak nie wszystko - skoro już o wodzie mowa - i lekceważeniu oznak... Zauważyłem również po opadach deszczu, że zbiera mi się woda w klapie bagażnika, która wypływa z niej - utworem po lewej stronie zamka -dopiero wtedy gdy ją otworzę i kilkukrotnie na przemian podniosę i opuszczę... Czy to normalne??? I czy te dwie kwestie należy jakoś ze sobą łączyć? Z góry dziękuję za pomoc :fcp11

stasiek49 03-03-2008 19:26

Re: woda w aucie - przeciek
 
demian, jeśli masz szyberdach to leje na uszczelce,a jak nie masz to szukaj dziury w dachu,do klapy woda dostaje się przez zamek-bębenek lub oś wycieraczki,rozebrać i doszczelnić

demian 03-03-2008 19:31

Re: woda w aucie - przeciek
 
szyberdach odpada bo go nie mam... dach ogólnie wygląda cały - może więc gdzieś pod plastykowymi podłużnymi wstawkami po bokach dachu? Z klapą równiez popatrzę... jak się wypogodzi ;-) Z góry dziękuję

ps. czym proponujesz uszczelnić - silikon? czy jakiś inszy wynalazek?

bidżej 03-03-2008 19:33

Re: woda w aucie - przeciek
 
Cytat:

Napisał stasiek49
demian, jeśli masz szyberdach to leje na uszczelce,a jak nie masz to szukaj dziury w dachu,do klapy woda dostaje się przez zamek-bębenek lub oś wycieraczki,rozebrać i doszczelnić

klapa -> u mnie ciekło przez uszczelkę dyszy spryskiwacza -> silikon w dłoń, parę sprytnych maźnięć (lepiej od wewnątrz dla zachowania estetyki) :fcp2 i po sprawie. gorzej, że jak już się ta woda zbierze to nie ucieka, nie wiem jak tam jest w twojej fieścinie z otworami technologicznymi, ale powinny chyba być :fcp20

dach -> sprawdziłbym antenę

konrad-lubin 03-03-2008 19:38

Re: woda w aucie - przeciek
 
Otóż panowie... Ja miałem przeciek całkiem innego typu... grodzie itp wszystko jest u mnie w jak najlepszym porządku. Otóż wywaliłem dywan,matę tłumiącą i te dwie plastykowe łyżwy osłaniające progi od wewnątrz.. Polewałem autko wodą i nic... w końcu popatrzyłem że przy tych białych trzpieniach co trzymają łyżwę (2 sztuki po jednej i 2 po drugiej po lewej od pedałów i pod schowkiem po prawej) zaczyna cieknąć ciurkiem woda... .. Powyciągałem je i obsmarowałem sylikonem i włożyłem mocno dociskając. Od tamtego czasu nawet orkan EMMA nie zapuścił ani kropelki do mojej fiesteczki... :)

lysy4 04-03-2008 10:45

Re: woda w aucie - przeciek
 
Wprawdzie sporo nie ważę, ale jednak... samochód został lekko przeciążony na stronę kierowcy i wtedy z podsufitki dokładnie na kierownicę polała się strużka H2O.... a dalej z kierownicy prosto na fotel. :fcp11[/quote]
demian-
może to być przeciekająca szyba(znaczy uszczelka szyby) ale nie sądzę.W twoim wypadku jeśli masz mkIV to obstawiam, że padła uszczelka przy... antenie na dachu, ewentualnie tam pod nią nastąpiła korozja dachu.Niestety nic nie zobaczysz jesli jej nie zdemontujesz. Jeśli chcesz mieć 100% pewności to najpierw wysusz podsufitkę, a później w słoneczny dzień przygotuj sobie wiaderko wody albo i dwa i polej ją najpierw na uszczelkę szyby górną i patrz czy nie przesiąka wilgoć do środka.Jak to wyeliminujesz to przejdź do anteny, wylej wiadro na mocowanie anteny i patrz czy nie przesiąka do środka.Trochę trzeba wodzie czasu jednak dać.Fachowo nazywa się to test wodny.
Osobiście obstawiam uszczelkę anteny- klasyka w Fiestach, Uno, Cinqecento.
Pozdr


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.