Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Komunikat silnik usterka brak mocy auto w trybie awaryjnym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=284736)

krzysiek1986 10-08-2018 20:26

Komunikat silnik usterka brak mocy auto w trybie awaryjnym
 
Witam wczoraj w moim Galaxy 2.0 tdci z 2007r zapaliła się kontrolka silnika bez żadnych objaw lecz dziś do tego dołączył komunikat silnik usterka i auto weszło w tryb awaryjny podłączyłem komputer wykazał 3 błędy
P003A
P2463
P242F
Filtr cząstek stałych próbowałem wypalić z programu niewiem czy coś się działo obroty silnika się nie podniosły a błąd pozostał gdzie szukać przyczyn poszczególnych błędów

lucas4891 11-08-2018 22:03

Odp: Komunikat silnik usterka brak mocy auto w trybie awaryjnym
 
Ten pierwszy to blad czujnika kopiowania turbo. Wtyczka i czujnik do sprawdzenia.
P2463 to zapchany DPF. Sprawdz wezyki idace do czujnika roznicowego i dzialanie czujnika. Na niepracujacym silniku roznica ma wynosic 0.
Jesli przy probie wypalania statycznego obroty nie wzrosly to sie nie zainicjonowalo

Arturroant 11-08-2018 22:27

Odp: Komunikat silnik usterka brak mocy auto w trybie awaryjnym
 
Tryb dopalania sadzy się prawdopodobnie nie załączy bo turbina nie osiągnie odpowiednich obrotów. Wpierw napraw pierwszy błąd z kopiowaniem. I też obstawiał bym wtyczkę że zaśniedziałe i nie łączy.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

krzysiek1986 12-08-2018 07:33

Odp: Komunikat silnik usterka brak mocy auto w trybie awaryjnym
 
Czy napewno chodzi o czujnik kopiowania a nie o ten z wezykami od podcisnienia

lucas4891 12-08-2018 10:51

Odp: Komunikat silnik usterka brak mocy auto w trybie awaryjnym
 
P003A odnosi sie do czujnika kopiowania a dokladnie zakresu jego sygnalu. Byl zapewne jakis opis tego bledu jak go odczytywales. Bez niego troche trudniej cos powiedziec. Aczkolwiek przycinajaca sie sztanga jak i zle dzialajacy elektrozawor tez moga ten blad wygenerowac. Tylko ze zawor moze powodowac iz przyspieszanie nie bedzie przebiegalo plynnie.
Mozesz sprawdzic caly uklad, ale osobiscie zaczalbym od czujnika kopiowania. A jeszcze jakbys wrzucil logi dynamiczne z czujnika kopiowania i cisnienia turbo to by bylo idealnie

krzysiek1986 12-08-2018 19:48

Odp: Komunikat silnik usterka brak mocy auto w trybie awaryjnym
 
1 załącznik(i)
Opis to STEROWANIE A DOŁADOWANIA TURBOSPRĘŻARKI laga chodzi płynnie nie zacina się sprawdzałem strzykawka

krzysiek1986 14-08-2018 20:12

Odp: Komunikat silnik usterka brak mocy auto w trybie awaryjnym
 
Czujnik kopiowania kupiony nowy oryginalny iniestety bez efektów zresetowalem fapa i próbowałem znowu regeneracji nawet coś tam się działo auto weszło na większe obrotu ale tylko na 10-20sekund pozostały czas pyrtalo na wolnych czy winna może być sama turbina nie bije ciśnienia czy był by wtedy inny błąd odnośnie ciśnienia jakis

lucas4891 15-08-2018 08:37

Odp: Komunikat silnik usterka brak mocy auto w trybie awaryjnym
 
Obawiam sie ze niewystarczajace cisnienie na turbinie nie wywaliloby bledow.
Wtyczke od czujnika kopiowania sprawdziles? Trzeba miec pewnosc, ze piny we wtyczce nie sa za bardzo rozwarte, no i oczywiscie stan kabelkow.
Tak jak pisalem logi z cisnienia doladowania i dzialania czujnika kopiowania by sie przydaly.
Pozatym dzialanie geometrii turbiny najlepiej sprawdzic recznie po odkreceniu gruszki od korpusu.
Sprawdz jeszcze czy czujnik cisnenia doladowania pokazuje takie samo cisnienie jak czujnik cisnienia atmosferycznego (na zgaszonym silniku oczywiscie)

krzysiek1986 15-08-2018 12:20

Odp: Komunikat silnik usterka brak mocy auto w trybie awaryjnym
 
Oglądałem kostkę od czujnika przewody wyglądają ok tak samo jak styki w niej nie były zabrudzone czy zasniedziale

Bump: W programie niestety nie mam więcej o turbinie niewiem czy to jakaś okrojona wersja

lucas4891 15-08-2018 16:21

Odp: Komunikat silnik usterka brak mocy auto w trybie awaryjnym
 
Osobiscie nie uzywam forscana ale nie slyszalem jeszcze o wersjach okrojonych. Poczytaj na forum jak go uzywac. Powinienes miec gdzies podglad parametrow biezacych


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.