Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] falujace obroty i napiecie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=160133)

sarna 20-06-2012 16:18

falujace obroty i napiecie
 
witam szanownych Formowiczów

mój problem wygląda następująco
obroty niskie falują w zakresie 800 1000 np gdy stoję na światłach jednocześnie wraz z falowaniem napięcie na całym układzie faluje wraz z obrotami objawia sie to przygasaniem i rozświetlaniem świateł mijania , podświetlenia deski rozdzielczej i to nawet gdy jadę w trasie nie zaleznie od wysokości obrotów i biegu
silnik 1.6 z tec
przeczyściłem silnik krokowy ale nie odniosło to najmniejszego skutki
wydaje mi sie ze raczej obroty falują od zmiennego napięcia niz ze napięcie faluje od zmiennych obrotów

dodam jeszcze ze poprzedni właściciel ( mój dobry kolega ) też miał ten problem ale przed sprzedażą mi auta wymienili kable wysokiego napięcia świecę i rzekomo ktos sprawdzał cewkę elektryczna i stwierdził ze jest w pozadku i problem znikł na 6 miesięcy pojawił sie nie dawno

proszę o rade mechanicy nie potrafią sie wypowiedzieć jedni mówią o przewodzie ujemnego ciśnienia lub regulatorze napięcia chciałbym uniknąć niepotrzebnej wymiany
pozdrawiam i proszę o pomoc

Kamils37 20-06-2012 17:20

Odp: falujace obroty i napiecie
 
Mam to samo prawdopodobnie altek albo regulator napięcia

kunte 21-06-2012 07:10

Odp: falujace obroty i napiecie
 
Kolego weź miernik i sprawdź jakie masz napięcie ładowania na akumulatorze, gdy masz wyłączone odbiorniki, a następnie włącz wszystko co się da i sprawdź ponownie. Dodatkowo może jeszcze zwiększać obroty silniki, aby sprawdzić jakie wtedy jest napięcie. Jeżeli będzie miał duże skoki napięcia, to do wymiany regulator napięcia. Prawidłowa wartość napięcia ładowania to 14-14,4 V

darvark 22-06-2012 13:15

Odp: falujace obroty i napiecie
 
Na 90% to krokowiec, na wszystkich forach poświęconych focusom mowią, że czyszczenie krokowca nie pomaga. Ja swojego wymieniłem i problem znikł. Cewka ani przewody wysokiego napięcia nie mają wpływu (w teorii) na prace silnika na biegu jałowym, od tego jest krokowiec. I wyjaśnij mi jak obory mogą być zależne od napięcia? Przecież to silnik spalinowy a nie elektryczny. Wymień krokowca i sprawdź szczelność układu dolotowego.

Pojon 22-06-2012 15:09

Odp: falujace obroty i napiecie
 
Jeśli chodzi o falujące światła to napewno regulator napięcia.
W każdym sklepie mówią , że jest to integralna część alternatora i nie można kupić oddzielnie.
Ale wystarczy poszukać na allegro , potem wykręcić alternator i wymienić regulator.
U mnie pomogło !

Kamils37 22-06-2012 16:13

Odp: falujace obroty i napiecie
 
To na 80% nie jest krokowiec!!! U mnie wymiana na nowy ori nic nie dała, wszyscy się czepili tego biednego zaworu... Raz ktoś usłyszał i teraz każda awaria w fordzie to krokowiec. "Czemu nie zapalają się pozycje? - Wymień krokowiec pomoże. Czemu centralny nie działa? - wymień krokowy pomoże"...

Sam regulator koszt ok 80zł na all
Cały altek po regeneracji ok 300, chyba lepiej komplet kupić, moim skromnym zdaniem :)
Pozdrawiam

Cytat:

i to nawet gdy jadę w trasie
Cytat:

na prace silnika na biegu jałowym, od tego jest krokowiec.
Ja zawsze jadę na trasie na biegu jałowym, przeważnie 100-110, ewentualnie silnik wyłączam...

Jakoob 23-06-2012 12:16

Odp: falujace obroty i napiecie
 
Ja mimo postu poprzednika zacząłbym jednak od krokowca :) Najlepiej jakbyś nie kupował a założył na chwilę z innego auta, będziesz wiedział bez kosztów.

Kamils37 23-06-2012 14:39

Odp: falujace obroty i napiecie
 
@Jakob ale nie zauważyłeś że każda usterka w focusie jest winą krokowca? :P
Ja dalej obstawiam Altek albo regulator
Sprawdzić ładowanie, albo jak napisał kolega Jakob przełożyć tego nieszczęsnego krokowca
Pzodrawiam

koti111 07-08-2012 17:09

Re: falujace obroty i napiecie
 
Cześć mam taki problem poniekąd związany z krokowcem , i falującymi obrotami , a chodzi dokłądnie o to że teraz zauważyłem że mam podpięty silniczek krokowy z modelu 1.8 i 2.0 a ja mam silnik 1.6.16v ( jakis czas jezdzilem z nieswiadomoscia ze jezdze z nieodpowiednim silniczkiem krokowym do mojej wersji silnikowej, oczywiscie , auto mi gasło na luzie , jak byl zimny silnik, po jakims czasie wszystko było ok i obroty byly w okolicach 900 obrotów/minute , jednak to przygasanie mnie troszeczke denerwuje i kupilem uzywany na probe silnik krokowy do modelu 1.6 i jak go zamontowałem to automatycznie przy odpaleniu silnika obroty weszly na 3000 obrotow, by potem po chwili zejsc w okolicach 1900/2000) przy wymianie silnika krokowego odpinałem klemry w akumulatorze

I teraz mam pytanie odnosnie czy jest jakis czujnik ktorym bede mogl regulowac te obroty , zeby to bylo tak jak sie nalezy ? co ewentualnie wyczyscic, , czy jak bym faktycznie kupil nowy silniczek krokowy to problem by zniknął ?

Hoplita 28-10-2012 16:51

Odp: falujace obroty i napiecie
 
Witam wszystkich :)

Potrzebuje pomocy , ponieważ mam problem z moim Focusem 1.6 16V 1999r a mianowicie jak go kupiłem było wszystko w porządku po pewnym czasie zauważyłem ze światła mi przygasają i wszystko co ma podświetlenie w samochodzie , zaprowadziłem wiec go do mechanika wyszło ze ma przeszło 15V ładowania wymienił mi regulator 175zł ale nic nie pomogło zaproponował zmianę aku wiec tez to zrobiłem tez kicha wiec stwierdził ze trzeba kopić cały alternator bo możne mieć przebicie na zwojach wiec tak zrobiłem 200zl regeneracja i co najciekawsze nic mi to nie pomogło wiec wybrałem sie do serwisu forda tam stwierdzili ze regulator napięcia nie współgra z komputerem wizyta 200zł wymieniłem regulator na Magneti Mirelii podobno jest on oryginalną częścią alternatora focusa 150zł i nic nie mam juz siły do niego gdzie tkwi problem gdy odłączam wtyczkę kompa od alternatora jest dobrze tylko ja podłącze już lądowanie jest ok 15V
POMOCY:(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.