Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=219669)

kruger 11-02-2015 21:32

Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta
 
Aby nie zaśmiecać wątków, które są wyłącznie o Mondeo MK5, proponuję tu wpisywać swoje uwagi dotyczące porównań MK5 z innymi autami.

michjak 11-02-2015 21:35

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Wracając do 'tematu',w superbie widać że przemysleli sprawę i nie robili oszczednosciowych ruchow, tylko wsluchali sie w to co cenili klienci. Czyli wybrali komfort. Nie dasz 100+k za nie wygodne auto

Atlis 11-02-2015 21:43

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Każdy szuka coś innego @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - jeden musi mieć z bagażnik jak hala Tesco, drugi woli lepsze właściwości jezdne. Superb będzie raczej jeżdził gorzej od Passata, czyli na pewno gorzej od Mondeo. Ale będzie bardziej przestronny niż te dwa. A premia jest jeszcze mniejsza i sprzedaje się lepiej.

Jeżeli jedyne co szukasz to przestrzeń za przyzwoite pieniądze, Superb będzie dla Ciebie ideałem. Jeżeli szukasz supermainstream, czyli wyważno właściwości jezdne, dobre wnętrze ale nudny dizajn - kupujesz Passat. Jeżeli chcesz się dobrze bawić, mieć ładnie wyglądające auto i plastiki nie są na pierwszym miejscu twojej listy - bierzesz Mondeo.

kruger 11-02-2015 21:44

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Myślę, że za wcześnie oceniać Superba, nie wiadomo czy i w czym będzie lepszy/gorszy od Mondeo. Jak Fusion wszedł w 2012 r. w USA to zachwytom nie było końca, również w Europie. Teraz wiele osób jest zawiedzionych, choć myślę, że zawiedli się ci, którzy auto widzieli jedynie w salonie i nie mieli okazji się nim przejechać. Bo tak jak pisałem, moim zdaniem jeździ bardzo dobrze.

oxygene 11-02-2015 22:57

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Nowy Superb ma być szerszy od poprzednika. A pierwsze zdjęcia z autobildu o ile są prawdziwe pokazują przepiękną limuzynę. Mondeo MK5 przy nim to tania podróbka Astona Martina. Czekamy na MK6

Atlis 11-02-2015 23:23

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Nie są prawdziwe i przestań w kółko zakładać nowe konta.

oxygene 12-02-2015 00:40

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Zaczyna się kampania promocyjna Mondeo. Dziś widziałem spot na TVP HD
Zrobi się gorąco na forum.

siebek 12-02-2015 06:15

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] : Te zdjęcia z autobilda na 99% nie są prawdziwe. Podobnie było przed premierą nowego passata. Autobild wrzucił zdjęcia do gazety 2 tygodnie przed premierą i dużo osób brało za pewnik, że tak właśnie będzie nowy pasek wyglądał. Po premierze wyszło na to, że wygląda inaczej :)

A co do plastików w nowym pasku, to też mnie jakoś nie zachwyciły. Byłem obejrzeć comfortline i highline w poniedziałek i moje uczucia są raczej mieszane. Comfortline wyglądało bardzo tanio i dość tandetnie. Highline robiło lepsze wrażenie ale nie miałem w środku poczucia "premium", do którego odwołują się wszystkie testy Passata.

Poza tym wsiadłem też do Passata B7 w wersji highline i stwierdzam, że plastiki w tym samochodzie to jakaś kompletna porażka...

biner 12-02-2015 06:49

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Moje porównanie B8- MK5 jeśli chodzi o wnętrze to B8 comfortline przewyższa jakością nie wspominając o highline wnętrze MK5 Titanium nie oszukujmy się. Mówię o jakości wykończeniu i użytych materiałów, nie o designe. Jeśli chodzi o jazdę to MK5 lepiej jeździ i tu się zgodzę z kolegą kruger. Stanąłem przed wyborem zakupu i porównania cenowego i tu jest naprawdę na korzyść Passata na obecną chwilę.Jeśli Ford nie zmieni polityki rabatowej i podejścia do klienta to życzę im powodzenia. Ja już zaczynam podchodzić zdrowo rozsądkowo do zakupu. Byłem zdecydowany na Mondeo po wycenie niepracującego Ziga 92 który zrobił mi wycenę adekwatną do tego auta a nie wyimaginowaną.Niestety już mi nie sprzeda. Moje zdanie jest że przy wyrównanej cenie MK5-B8 lepszym rozwiazaniem jest wieśvagen bo mniej straci na wartości i chetnych do zakupu nie będzie brakowało , bo fani wciągną go momentalnie.

Juzek 12-02-2015 06:51

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Jeżeli nowy Superb będzie się prowadził tak jak poprzedni to nie ma się czym zachwycać. Ten, którego ujezdzalem przy 180 km/h myszkuje przodem. Super pewność w prowadzeniu :-)

biner 12-02-2015 08:47

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
No mam nadzieję że będzie się prowadził lepiej niż poprzednik

Atlis 12-02-2015 08:51

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Stoi na platformie MQB, więc na pewno będzie jeżdził lepiej...

Juzek 12-02-2015 09:23

Atlis. .. MQB to jest tylko nazwa robocza uniwersalnej płyty podłogowej. Nie daje to wcale gwarancji lepszego prowadzenia.

Tapnięte z Szajsunga MkIV

biner 12-02-2015 12:36

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Czy ktoś lepiej zna czeski niż ja i mógłby mi powiedzieć co testujący z auto.cz powiedzieli o tym automacie A6 z tego 2,0 EB 250 PS

krychos 12-02-2015 17:10

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Panowie,moim zdaniem passat b8 jest bardziej premium niż MK5. Chodzi o detale; np. Jak wyglada elektryczny ręczny w VW za jak w Fordzie.Wydaje sie, jakby w Mondeo miał sie zepsuć po 100 użyciu. W Pasku mamy kieszenie w drzwiach wyłożone wykładzina. W Mondeo goły plastik. To sa niby detale,ale jednak ważne. Więc nie powiedziałbym,ze pasek przy Mondeo nie robi lepszego wrażenia.

biner 12-02-2015 17:18

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Nikt nie neguje tego że B8 jest gorzej wykonany bo tak nie jest. Detale w B8 typu prawdziwe alu a nie imitacja plastikowa robi wrażenie, ale co do jazdy to naprawde mk5 lepiej jeździ. Najsłabszą stroną B8 jest waryjność silników TSI,dsg, naprawdę nie chciałbym lać na stacji benzyny i oleju. Ten silnik wyglada na xsero z audi A4 1,8 TFSI a ten żłopie olej.

Bump: Każdy musi wybrać co dla niego jest lepsze, właściwości jezdne, wygląd, czy wykonczenie wnętrza.
Mazdę kupują ludzie którym się podoba z zew. bo reszta jest lekką kupą, Passata kupują fani wiesvagenow ktorym imponuje wykonanie wnętrza, a mondeo ludzie którzy cenia własciwosci jezdne oraz wyglad zew.

Pitek S. 12-02-2015 19:14

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Silniki TSI przekonstruowano i puki co o awariach nie słychać.
Co do oleju, to też jakieś mało sprawdzone informacje. Ja mam obecnie 1,4 TSI 140KM, a poprzednio 1,6 EcoBoost 150KM i nie zauważyłem aby olej jakoś szybciej ubywał w VAGowskim niż fordowskim.

kruger 12-02-2015 20:27

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Angielski test porównawczy z Passatem więc moim zdaniem mniej tendencyjny niż niemieckie.
Wniosek testującego, jest taki że jak chcesz auto lepiej wykończone, kup Passata, jak chcesz dobrze prowadzące się auto kup Mondeo. Mondeo winsg:okulary

krychos 12-02-2015 20:47

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Cytat:

Napisał biner (Post 2351181)
Najsłabszą stroną B8 jest waryjność silników TSI,dsg, naprawdę nie chciałbym lać na stacji benzyny i oleju. Ten silnik wyglada na xsero z audi A4 1,8 TFSI a ten żłopie olej.

Ten 1.8 TSI to nowa seria, pozbawiona dotychczasowych problemów. Szczerze nie slyszałem o serwisowanej skrzyni DSG, która się zepsuła.

kruger 12-02-2015 21:34

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Zwróciliście uwagę, że "sucha" 7 stopniowa DSG jest montowana tylko w 1.8 TSI? I ten silnik ma obcięty moment obrotowy do 250 Nm bo manual ma 320. Reszta silników to "mokra" 6 stopniowa przekładnia, która może przenosić wyższy moment obrotowy. Na niemieckich forach uważają to za minus ponieważ 7 stopniowe były uważane za awaryjne do tej pory. Myślę, ze to wynika wyłącznie z oszczędności bo jaki inny może być powód braku lepszej 6 stopniowej przekładni i zostawienia 320 Nm?
Minus tego jest też taki, że takiego silnika raczej nie zawirusujemy ze względu na słabe DSG.

biner 12-02-2015 21:44

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Pytałem się w VW czy naprawiają DSg to powiedział że z reguły wymieniają. Znam warsztat który naprawia automatyczne skrzynie i zgadnijcie jakie najczęściej auta stoją ??? Wszystko ze stajnia VAGA. Koleś co naprawia kazal mi się trzymać z daleko od DSG. Jeśli sprzedawca w salonie na moje pytanie o DSG radził mi gwarancje rozszerzoną wziąć to o czymś świadczy.Drugi sprzedawca ze skody jak rozgladalem sie za OIII z Dsg też mi odradzał i powiedział że sam sobie też by nie kupił, powiedział że sporo ma rozżalonych klientów powiedział że skrzynia według niego jest za delikatna. Co do spalania oleju przez TSi polecam fora skoday audi i VW tam ludzie piszą o rocznikach 2013, 2014 i starszych. OIII 1,8 TSI 180 PS jest nowym silnikiem i też koleś sie żali że mu ciągnie olej.

Bump: żeby była jasność ja nie mówię o braniu oleju 0,5 na wymianę tylko 0,5 na 3kkm

Bump: Jeden kolega z forum sam napisał że ma 2,0 TSI i to prawda że chłepcze ,szczególnie w ruchu miejskim

Bump: I pocieszają się że to przez olej CASTROL a ja renaultem jeżdżę na Castrolu i mi nie bierze

Juzek 13-02-2015 06:38

Słuchajcie. A porównajmy Mondka do konkurencyjnego Volvo S60.... design może ekstrawagancki ale gdy się popatrzy na paletę silników i wyposażenia to Volvo potrafi zaskoczyć

Tapnięte z Szajsunga MkIV

biner 13-02-2015 07:10

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Ceną chyba. Za Chinola nie warto tyle kasy dać

Juzek 13-02-2015 07:16

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Przecież Chinole mają tylko 30% udziałów.

slawek-kali 13-02-2015 07:50

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Rożnica w podstawowej wersji to 5000€ na dzis, sporo. ;)

kruger 13-02-2015 08:24

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
W Volvo dają duże upusty na V60 ale i tak będzie drożej. Auto fajne ale po jeździe próbnej nie zapłaciłbym więcej niż za Mondeo. Serwis Volvo tez się ceni.

Atlis 13-02-2015 09:48

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Cytat:

Napisał Juzek (Post 2350957)
Atlis. .. MQB to jest tylko nazwa robocza uniwersalnej płyty podłogowej. Nie daje to wcale gwarancji lepszego prowadzenia.

Wiem, co jest MQB. Sup III będzie od Supa II wszerszy o prawie 5cm który był na platformie PQ46, więc nawet jeżeli nic oprócz platformy nie zostanie zmienione, auto będzie jeżdzić lepiej.

Btw są nowe zdjęcia:

http://i.imgur.com/cdugL61l.jpg

http://i.imgur.com/oi4BgGPl.jpg

Pełne rozmiary:

http://i.imgur.com/cdugL61.jpg
http://i.imgur.com/oi4BgGP.jpg

jagmar 13-02-2015 11:08

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Oczywiście Passat będzie lepiej wykonany, ale na boga - on z zewnątrz jest nudny jak flaki z olejem :| W tłumie to się po prostu gdzieś zgubi... A te listwy chromowane na górze reflektorów to jakaś tragiczna pomyłka...

kruger 13-02-2015 11:11

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Zastanawiam się nad opcją aktywnego tempomatu, który dodatkowo wyposażony jest w Pre-Colision Assist. Ciekaw jestem od jakiej prędkości Pre-Colission jest aktywny bo tempomat aktywuje się dopiero od 40km/h. I ciekawe czy Pre-Colission spełnia to samo zadanie co Active City Stop w mieście przy małych prędkościach. Ktoś wie więcej na ten temat?

Atlis 13-02-2015 12:06

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Pre-Collision Assist to tylko rozbudowany system Active City Stop, który widzi pieszych, nic więcej.

Aktywny tempomat jest ogólnie super.

litek 13-02-2015 12:06

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Co do jasnej ciasnej. Jakaś tajemnica ten MK5 czy co ? Wszystkie tematy zamykają.

Moje pytanie jest takie jak to się prowadzi w porównaniu do MK4 ? Twardy czy miękki ? Jak w zakrętach ? Czy kto już jeździł ?

kruger 13-02-2015 12:17

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Cytat:

Napisał Atlis (Post 2351697)
Pre-Collision Assist to tylko rozbudowany system Active City Stop, który widzi pieszych, nic więcej.

Aktywny tempomat jest ogólnie super.

Ale nie jest dla mnie do końca jasne czy jak mam aktywny tempomat z Pre-Collision Assist to ma on funkcje Active Citi Stop czy muszę to dokupić, żeby od 0 do 40km/h zahamował w awaryjnej sytuacji.

patix 13-02-2015 12:27

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Cytat:

Napisał litek (Post 2351698)
Co do jasnej ciasnej. Jakaś tajemnica ten MK5 czy co ? Wszystkie tematy zamykają.

Zamykają przez takie trole jak Ty.
Zapewne kolejny klon, gdyby któryś z moderatorów mógł sprawdzić czy wchodził w inne tematy poza tym. Jestem niemal pewien że nie...

lukaszek_socho 13-02-2015 12:31

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Kolega tylko ten temat szczególnie sobie upodobał i na inne nie traci czasu :D Ja bym polecił jednak zapoznać się z regulaminem bo po co później ma być lament "czemu ost, ja nie wiedziałem, jestem nowy"
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Tobie Michał też polecam poczytać bo widzę, że jeszcze nie znalazłeś na to chwili. :D :D

Mediana 13-02-2015 12:46

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Panowie, nie kasujcie dobrych tematów tylko banujcie "zawodników".
M...

lukaszek_socho 13-02-2015 13:14

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Zacznijcie raportować tych "zawodników". Często jest tak, że temat się merytorycznie kładzie, a nikt nie złamał regulaminu. Jeśli będą raporty "kolega X rozwala temat, przeszkadza w dyskusji" to będzie podstawa do zdecydowanej reakcji. Jako moderator nie mogę dać Ci bana za to, że dyskutujesz nie po mojej myśli, ale jak 2-3 userów zgłosi, że rozwalasz temat to już mam podstawę do reakcji.

Kuskus 13-02-2015 16:11

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Niech się dzieje wola nieba..zdecydowałem się na mondeło..mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie, bo czeka go ciężka służba.
Ponieważ musiałem brać coś z placu, to auto już jest więc lyzyng i może w następny łykend już będzie..
trochę się boję..bo to będzie przesiadka z full wyposażonego paska B7 z dcc 4motion dsg, dynaudio i inne...
Ale cóż..darmowozowi się w zęby nie zagląda..;-)

Atlis 13-02-2015 16:24

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
kruger - nie musisz nic dokupić. Dlatego mówię, że PCA to rozbudowany ACS. Wpisz w Google PCA i znajdziesz stronę Ford Media z opisem działania systemu.

Mediana 13-02-2015 16:44

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Mondeo vs Passat vs Mazda 6
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Co mi się w Mazdzie nie podoba - to lekkie drzwi :), zdecydowanie za małe podłokietniki w drzwiach i tunel środkowy, który wygląda, jak BMW z lat 90tych, i szumy powietrza powyżej 110 km/h.
M...

biner 13-02-2015 17:20

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
A co ty byś chcial jak samochód takich rozmiarów waży 1330 kg ,blachy z puszki po piwie uszczelki z papieru a wygłuszenie chyba tawotem albo smołą.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.