Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Dealerzy, ASO i stacje paliw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=114)
-   -   Ford Polska a reklamacja na powłoke lakiernicza (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=256465)

sstoks 06-01-2017 20:47

Ford Polska a reklamacja na powłoke lakiernicza
 
Drodzy Państwo krótka historia co mnie spotkało, wszelkie sugestie mile widziane. W 2003 roku zakupiłem w salonie POL-MOTORS Wałbrzych Forda Focusa mk1, posiadałem go do roku 2008 ( cały serwis i naprawy wykonywane tylko w tym w serwisie gdzie go kupiłem ) W roku 2008 zakupiłem focusa mk2 również w tym salonie i znowu wszystkie naprawy + serwis wykonywane u nich. W 2015 roku pojechałem do nich na przegląd powłoki lakierniczej, Panowie podbili książkę serwisowa i wszystko było ok, w 2016 roku salon i serwis został zlikwidowany, wiec na przegląd udałem się do DFS-MOTORS Świdnica tam Panowie stwierdzili wykwity rdzy na tylnej klapie oraz lewym tylnym błotniku wypisali papiery i kazali udać się do serwisu który posiada lakiernie. W listopadzie pojechałem do Bemo -Motors w Luboniu, panowie porobili zdjęcia,skany książki serwisowej i kazali czekać na odpowiedz FORD Polska. Po około miesiącu dostałem telefon z Bemo-Motors ze gwarancja nie została uwzględnionaz powodu wykonania przeglądu w nie autoryzowanym warsztacie w 2015 roku ( okazuje się że POL-MOTORS Wałbrzych przestał nim być, a nikt tym fakcie mnie nie poinformował) 15 grudnia wysłałem do Ford Polska maila z moja reklamacja ale do dziś nikt nie odpisał, telefon na infolinii wciąż nie odpowiada. Czy waszym zdaniem jest szansa na naprawę i dalsza gwarancje?

Nexa 09-01-2017 16:08

Odp: Ford Polska a reklamacja na powłoke lakiernicza
 
Cytat:

Napisał sstoks (Post 2722221)
Czy waszym zdaniem jest szansa na naprawę i dalsza gwarancje?

Niestety nie.
Warunki gwarancji na powłokę lakierową i korozję perforacyjną nadwozia jasno precyzują konieczność wykonywania Rocznych Przeglądów Stanu Nadwozia w ASO Ford.

aprox99 09-01-2017 16:11

Odp: Ford Polska a reklamacja na powłoke lakiernicza
 
Uważam że jest tylko potrzebny adwokat

Basra 09-01-2017 16:23

Odp: Ford Polska a reklamacja na powłoke lakiernicza
 
Witam

Zgadza się.On poradzi jak poruszać się w gąszczu przepisów.Serwisy boją się ich.

pozdrawiam

Nexa 11-01-2017 14:54

Odp: Ford Polska a reklamacja na powłoke lakiernicza
 
Cytat:

Napisał aprox99 (Post 2724283)
Uważam że jest tylko potrzebny adwokat

Cytat:

Napisał Basra (Post 2724295)
Witam

Zgadza się.On poradzi jak poruszać się w gąszczu przepisów.Serwisy boją się ich.

pozdrawiam

Brak podstaw prawnych.

Gwarancja na perforację korozyjną udzielana jest przez Autoryzowanego Dealera Forda (Sprzedawcę), a realizowana przez wszystkich Autoryzowanych Dealerów Forda. Jeśli jakakolwiek część nadwozia pojazdu dozna perforacji korozyjnej (panel lub panele) zostanie naprawiona lub wymieniona przez dowolnego Autoryzowanego Dealera Forda całkowicie bezpłatnie. Warunkiem do bezpłatnej naprawy w ramach wyżej wymienionej gwarancji jest wykonywanie rutynowych przeglądów samochodu, (które można połączyć z serwisowymi przeglądami technicznymi) spełniające standardy napraw Forda. Uwaga: Termin "perforacja" oznacza perforację korozyjną od wewnątrz elementu nadwozia na zewnątrz w wyniku wady materiału lub wykonania. Uwaga: Termin "nadwozie" nie obejmuje kół jezdnych i części takich jak elementy chromowane, zderzaki, listwy profilowane i zawiasy. Wyłączona jest także platforma ładunkowa montowana w modelu Ford Transit. Gwarancja na perforację korozyjną zaczyna się w tym samym terminie co Gwarancja podstawowa.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

aprox99 11-01-2017 15:19

Odp: Ford Polska a reklamacja na powłoke lakiernicza
 
I co dalej?wszystkie przeglądy były zrobione.Jako że jeszcze nic nie przegniło na wylot to trzeba poczekać?
Okazuje się że wszyscy handlujący samochodami i przedstawiciele firm ubezpieczeniowych to po prostu złodzieje

Nexa 11-01-2017 16:06

Odp: Ford Polska a reklamacja na powłoke lakiernicza
 
Cytat:

Napisał aprox99 (Post 2725773)
Okazuje się że wszyscy handlujący samochodami i przedstawiciele firm ubezpieczeniowych to po prostu złodzieje

Czytajmy co podpisujemy ( umowy, gwarancje, kredyty ... ) a następnie skałdajmy zasadne roszczenia.

aprox99 11-01-2017 16:19

Odp: Ford Polska a reklamacja na powłoke lakiernicza
 
W Niemczech ustawisz samochód na poboczu gdzie wolno,koło twojego domu i jedziesz na tygodniowy urlop.w tym czasie ustawią tam znak zakazu parkowania i odholują cię na twoje koszty.Bandytyzm.Autohaus który robił przegląd a nie poinformował klienta że nie jest już autoryzowanym handlarzem forda powinien za to beknąć i pokryć koszty naprawy

Golson 11-01-2017 16:32

Odp: Ford Polska a reklamacja na powłoke lakiernicza
 
Cytat:

Napisał aprox99 (Post 2725843)
Autohaus który robił przegląd a nie poinformował klienta że nie jest już autoryzowanym handlarzem forda powinien za to beknąć i pokryć koszty naprawy

A jak robisz zakupy w lidlu to powinni Cię przy kasie informować, że to nie tesco...

Przejdźmy jednak do meritum - nie ma obowiązku wykonywania przeglądów w ASO.

Cytat:

Warunkiem do bezpłatnej naprawy w ramach wyżej wymienionej gwarancji jest wykonywanie rutynowych przeglądów samochodu, (które można połączyć z serwisowymi przeglądami technicznymi) spełniające standardy napraw Forda.

aprox99 11-01-2017 16:59

Odp: Ford Polska a reklamacja na powłoke lakiernicza
 
Ja ciągle obstaję przy tym że pismo z kancelari adwokackiej przenosi niekiedy drzewa.Z normalnym człowiekiem nie chcą rozmawiać zaś pismo adwokata świadczy o powadze sytuacji


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.