Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Ford Fiesta Mk8 1.0 ecoboost 100KM automat (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=296523)

taz_xxx 26-05-2019 10:43

Ford Fiesta Mk8 1.0 ecoboost 100KM automat
 
Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post. Nie posiadam forda, ale przymierzam się do kupna.
Mianowicie w grę wchodzi Fiesta (wersja Titanium lub Active) w automacie, to auto będzie głównie użytkowała moja żona. Głównie to jazda w mieście.
Moje pytania:
1. Jak sprawują się te silniki 1.0 ecoboost 100 KM - tylko w tym występują w automacie.
2. Pytanie co do samej automatycznej skrzyni biegów, jakieś wady/zalety. Za wszystko będę wdzięczny. Wiem, że spalanie będzie większe, ale to już sprawa drugorzędna.
3. Jakieś porady co do wyboru wyposażenia auta? Co warto wziąć, co jest zbędne itp.
4. Jakiś dealer godny polecenia w Krakowie (okolicach)? Byłem w nhmotors oraz Euro Car na powstańców śląskich.

Oglądałem chyba wszystkie recenzje na youtube, niestety nie ma tam wzmianek o automacie. Reszta jest mi znana w mniejszym lub większym stopniu.

Jeżeli zapytanie w złym dziale, proszę o przeniesienie do odpowiedniego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ernestowski 26-05-2019 12:01

Odp: Ford Fiesta Mk8 1.0 ecoboost 100KM automat
 
Moja żona też chciała kupić Fiestę z automatyczną skrzynią biegów. Nie było możliwości odbyć jazdy testowej, aby sprawdzić jak sprawuje się ten automat. Ostatecznie zamówiła Mazdę 2. Minusem Mazdy jest praktyczny brak rabatów, nie wyszło jakoś tanio. Dużym plusem jest silnik, aż 4 cylindrowy 1,5 L :D

dzikrobert 28-05-2019 08:03

Odp: Ford Fiesta Mk8 1.0 ecoboost 100KM automat
 
Nadmienie że silnik 1.0 ecoboost dostał właśnie 1 nagrodę w międzynarodowym konkursie na silnik i układ napędowy roku 2019 w kategorii do 150km i w sumie jest to jego 11 nagroda IEPOTY od wprowadzenia w 2012, wiadomo że istnieje możliwość że przy 60k km silnik do wymiany ale robią to na gwarancji ale jako tako silnik zajebisty a żona raczej nie będzie upierd.... ać, OC śmieszne, moc do spalania i kosztów to kolejny atut zwłaszcza w lekkim zwinnym autku.
W Krakowie polecam ford wikar ul. zakopiańska 58

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

taz_xxx 28-05-2019 09:21

Odp: Ford Fiesta Mk8 1.0 ecoboost 100KM automat
 
Cytat:

Napisał dzikrobert (Post 3136415)
Nadmienie że silnik 1.0 ecoboost dostał właśnie 1 nagrodę w międzynarodowym konkursie na silnik i układ napędowy roku 2019 w kategorii do 150km i w sumie jest to jego 11 nagroda IEPOTY od wprowadzenia w 2012, wiadomo że istnieje możliwość że przy 60k km silnik do wymiany ale robią to na gwarancji ale jako tako silnik zajebisty a żona raczej nie będzie upierd.... ać, OC śmieszne, moc do spalania i kosztów to kolejny atut zwłaszcza w lekkim zwinnym autku.
W Krakowie polecam ford wikar ul. zakopiańska 58

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka



Dziękuje za wyczerpujące info. Fiesta już jest wybrana. Wersja Active :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dzikrobert 28-05-2019 09:24

Odp: Ford Fiesta Mk8 1.0 ecoboost 100KM automat
 
Cytat:

Napisał taz_xxx (Post 3136437)
Dziękuje za wyczerpujące info. Fiesta już jest wybrana. Wersja Active :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A z ciekawosci zapytam jaka konfiguracja dodatkowa i jaka cena wyszła?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

taz_xxx 28-05-2019 20:49

Odp: Ford Fiesta Mk8 1.0 ecoboost 100KM automat
 
Konfiguracja jest następująca:
Fiesta Active 2 1.0 ecoboost 6AT modelowo 2019, produkcja 2018
wyposażenie Active 2 +:
- Przyciemniane szyby
- Door Edge protector
- Kamera + czujniki cofania
- lakier Luxe Yellow
- składane z podświetleniem podłoża lusterka boczne
- CD w schowku
- podwójna podłoga
- Reflektory Full LED z światłami do jazdy dzienej
- relingi czarne
- system centralnego zamkaz kluczem Ford KeyFree
- Pakiet comfort 1 (podgrzewane fotele przód, szyba i dysze spryskiwaczy)
- Pakiet Cool&Sound 10 (automatyczna klima radio z DAB+, Ford SYNC 3, B&O Play)

ceny poszły na PW

ernestowski 29-05-2019 06:09

Odp: Ford Fiesta Mk8 1.0 ecoboost 100KM automat
 
Jeśli nie zależało na kolorze to tu jest przyzwoita oferta Ford Fiesta 1.0 EcoBoost 100KM A6 ST-Line+Kaera+P.Comfort 2+P.Comfort 5+Opcje
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jeśli chodzi o silnik 1.0EB to jest on już dość popularny, więc będzie przyzwoita oferta zamienników oraz części używanych. Dlatego bym się go nie obawiał. Natomiast testując miałem wrażenie, że nie jest on aż tak dynamiczny i ekonomiczny jak słabsza o 10 KM jednostka Mazdy. To tylko subiektywna opinia, z 1h jazd testowych.

taz_xxx 29-05-2019 06:38

Odp: Ford Fiesta Mk8 1.0 ecoboost 100KM automat
 
Cytat:

Napisał ernestowski (Post 3136776)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Dzięki, niestety ST Line odpada. Żona nie lubi sportowych aut. Active przemawia do mnie najbardziej.
Co do wolniejszej jazdy, w UK ktoś testował AT i umieścił test na youtube. Faktycznie spala więcej i dobrego demonem prędkości nie jest. :). 11s do setki w mieście i tak starczy :)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dzikrobert 29-05-2019 06:59

Odp: Ford Fiesta Mk8 1.0 ecoboost 100KM automat
 
Żonie potrzebne jest auto nie rajdowka a nie ma co oszukiwać że jeśli ktoś kupuje nowe auto to że będzie mu robiło różnice 1-2 litra na 100 więcej, oczywiście pomijając auta na firmy robiące 40k rocznie

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

taz_xxx 29-05-2019 07:10

Odp: Ford Fiesta Mk8 1.0 ecoboost 100KM automat
 
Cytat:

Napisał dzikrobert (Post 3136792)
Żonie potrzebne jest auto nie rajdowka a nie ma co oszukiwać że jeśli ktoś kupuje nowe auto to że będzie mu robiło różnice 1-2 litra na 100 więcej, oczywiście pomijając auta na firmy robiące 40k rocznie

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka



Dlatego biorę auto z AT :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.