Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] nie działa otwieranie z pilota (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=224766)

patrykm211 14-05-2015 17:48

nie działa otwieranie z pilota
 
Witam, wczoraj kupiłem forda fieste mk6 2005 1.3 70km i nie działa otwieranie z pilota. Sprawdziłem baterie i jest dobra. Nie wiem co dalej patrzeć. Nie działa również otwieranie tylnej klapy z przycisku tzn. po sprawdzeniu okazało się ze tłoczek pociąga linkę zamka ale jednak za mało i nie wiem czy prądy są nie takie czy silniczek jest już zużyty. Jakieś podpowiedzi? Co o tym sądzicie?

kubaw20055 14-05-2015 18:00

Odp: otwieranie z pilota
 
Cytat:

Napisał patrykm211 (Post 2402883)
Witam, wczoraj kupiłem forda fieste mk6 2005 1.3 70km i nie działa otwieranie z pilota. Sprawdziłem baterie i jest dobra. Nie wiem co dalej patrzeć. Nie działa również otwieranie tylnej klapy z przycisku tzn. po sprawdzeniu okazało się ze tłoczek pociąga linkę zamka ale jednak za mało i nie wiem czy prądy są nie takie czy silniczek jest już zużyty. Jakieś podpowiedzi? Co o tym sądzicie?

Problem z otwarciem tylnej klapy może wiązać się ze zużytym siłownikiem zamka, który najlepiej będzie wymienić na inny (używany, ale sprawny). Co do kluczyka to może być kilka przyczyn:

- uszkodzony moduł GEM

- uszkodzona płytka pilota

- źle dopasowane blaszki w pilocie, które mogą nie stykać się z płytką pilota (należy je lekko podgiąć do góry)


Na początek warto odłączyć na chwilę akumulator (jeśli jest się w posiadaniu kodu do oryginalnego radia!) i spróbować ponownie zaprogramować pilot wg poniższej instrukcji:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

patrykm211 16-05-2015 09:54

Odp: nie działa otwieranie z pilota
 
Sorki za zły tytuł... Wracając do sprawy to sprawdziłem pilot domowym sposobem i okazało się że nadaje sygnał i moje pytanie brzmi, co z tym modułem GEM da się go naprawić czy trzeba wymienić?

kubaw20055 16-05-2015 20:30

Odp: nie działa otwieranie z pilota
 
Cytat:

Napisał patrykm211 (Post 2403605)
Sorki za zły tytuł... Wracając do sprawy to sprawdziłem pilot domowym sposobem i okazało się że nadaje sygnał i moje pytanie brzmi, co z tym modułem GEM da się go naprawić czy trzeba wymienić?

Jeśli to moduł faktycznie jest popsuty to nie ma sensu go naprawiać tylko lepiej kupić jakiś używany, ale sprawny i go wymienić (2 x wkręt + 5 wtyczek do przełożenia) ;)

pawel182 17-05-2015 09:50

Odp: nie działa otwieranie z pilota
 
Zanim cokolwiek zaczniesz wymieniać wejdź w tryb diagnostyczny i zobacz czy moduł reaguje/widzi pilota bo chyba powinien to tryb diagnostyczny pokazywać. Procedura wejścia w tryb diagnostyczny powinna gdzieś być opisana trzeba pogooglowac.

krzysiekki 20-01-2020 15:15

Odp: nie działa otwieranie z pilota
 
Odświeżę trochę temat ja mam problem taki że jak blisko jest kluczyk koło samochodu to wszystko normalnie działa otwieranie zamykanie. A gdy odejdę od auta z jakieś 2-3 m to nie działa:?: Bateria NOWA

pikoko 15-03-2024 15:58

Silniczek tylnej klapy 2006
 
Nie otwiera mi się tylna klapa z pilota. Słychać jakiś dźwięk ale można otworzyć tylko kluczykiem. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

romano11 15-03-2024 21:23

Odp: Silniczek tylnej klapy 2006
 
Problem polega chyba na tym, że próbujesz otworzyć otwarty zamek - przynajmniej to, co widzę na filmiku, przedstawia takie właśnie próby. Weź zasymuluj czymkolwiek zamknięcie klapy tak, by rygiel zamka zaskoczył, jak zrobiłby to normalnie i potem pisz kolejne posty.

pikoko 15-03-2024 21:32

Odp: nie działa otwieranie z pilota
 
Po zaryglowaniu ręcznie klapa otwarta to zamek się otwiera ale jak zamknę klapę to nie otwiera się z pilota. Niby siłownik słychać ale nie otwiera do końca.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

slawomirro 16-03-2024 08:50

Odp: nie działa otwieranie z pilota
 
Cytat:

Napisał pikoko (Post 3487921)
siłownik słychać ale nie otwiera do końca.

I wszystko jasne. Silnik siłownika klapy ma dość. Wyczyść go, naoliw i jeszcze skróć sprężynkę w siłowniku o 1-2 zwoje. Na jakiś czas pomoże bez zbędnych kosztów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.