Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|mazowiecka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=126)
-   -   Ford Focus MK2 - Pobór prądu- raz jest raz nie ma (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306461)

Kysia18 20-02-2020 10:33

Ford Focus MK2 - Pobór prądu- raz jest raz nie ma
 
Witam :)

Mam problem z moim Ford Focus Mk2 2006r. 1,6 TDCI w postaci poboru prądu.
Akumulator jest sprawny sprawdzany około 1tydzień temu 86% żywotności. A dodam auto posiada system bezkluczykowy tak zwany keyless

Auto stoi pod chmurka. Naładuje akumulator wkładam jeżdżone auto codziennie lecz po 5 dniu lub 2 dniu codziennego użytkowania auta około 10-40km przychodze do auto rano i auto się otworzy przekręcam kluczyk wskazówki wariują i napienie na akumulatorze 11,4V. Nie ma tutaj reguły co do okresu rozładowania.

Co zauważyłem niegasnący licznik, ale jeżeli zgasze silnik jak to w sys kelless posiągne do siebie kluczyk który jest na stałe w stacyjce zablokuje kierownice, wyjde z auta zamkne go pilotem licznik na którym są KM nie zgaśnie, a radio tak oczywiście po tych 15min nawet paru godz. A jak siedze w aucie i zgasze silnik posiągne do siebie kluczy licznik oraz radio gasną całkowicie po tych okolo 15min i nie widać na nich nic KM ani na radiu daty i godz.

znalazłem wcześniej u was na forum temat niestety nie rozwiązany :

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jeżeli chodzi o pobór prądu dawno to sprawdzałem i już nie pamietam ale napewno odbiega od normy. Lecz nie sprawdzałem tego gdy nie zamkne auta a gaśnie licznik i radio.

Następne ciekawe zjawisko gdy radio model 6000CD podczas jazdy jest włączone "gra muzyka" podświetlenie zielone włączone i gasze silnik podświetlenie "zielone gaśnie. Lecz gdy jade autem z wyłączonym radiem "muzyka nie gra" podświetlenie zielone włączone i gasze silnik poświetlenie nie zgaśnie to ma się również po problemu j.w nawet jak zamkne auto i odczekam te 15min.

Miałem także kolizje jakieś 6 miesięcy temu i wymienianą tylna klapę auto na używaną również z tą funkcji bezkluczykową z guzikiem obok "klamki" lecz odkąd kupiłem auto guzik nie działał. Nie wiem czy był niezaprogramowany czy uszkodzony ale problemy z prądem zaczeły się pare miesięcy po tej kolizji.

Prosze o pomysły co sprawdzić, bo już wariuje autko jest super i szkoda by mi było go sprzedawać. A dodam że ostanio był u mechanika i sprawdzał codziennie rano porób przez 4 dni było oki zabrałem od niego pojeździłem 3 dni i padł mi aku.

Prosze o pomoc :!!::!!: lub polecenie mi kogoś kto w Warszawie lub okolicy specjalizuje się w fordach.

Ze_ja 21-02-2020 13:24

Odp: Ford Focus MK2 - Pobór prądu- raz jest raz nie ma
 
Jakby mało było tematów o tym, z mnóstwem rozwiązań dotyczących sprawdzania kolejnych bezpieczników, zalania BCM, cieknących spryskiwaczy i paru innych rzeczy.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wpierw sprawdź, co jest na forum i nie zakładaj nowego tematu tak na hejnał. Kolizja, czy nie - coś może się dziać. Masz podejrzanego, to wsadź najsłabszy możliwy bezpiecznik (1-2 A) dla obwodów dotyczących keyless, lampki oświetlenia bagażnika, czy jeszcze innych i jeśli coś w uśpionym aucie się obudzi, to jest szansa, że winowajca będzie potwierdzony (bezpiecznik przepalony). Gorzej, jeśli budzi się coś, co weźmie z pół Ampera :D Jak to coś prądożernego, to jest szansa słabym bezpiecznikiem. Najtrudniej szukać "złodzieja partyzanta", który pojawia się od czasu do czasu. Niby mamy 0,01 A po 30 minutach od zamknięcia, aż tu nagle po kilku godzinach coś się obudzi i żre kilka Amperów, po czym się znów usypia. Tam elektryk pomoże, ale robota wredna i czasochłonna.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.