Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Zamarza spryskiwacz przod (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=256544)

aferapolicyjna 07-01-2017 21:48

Zamarza spryskiwacz przod
 
Witam
Oto moja historia :one:
Temperatura spadla poniżej 0, przestal dzialac spryskiwacz przedniej szyby
Wyeliminowałem zamarzanie dysz spryskiwaczy, po odpieciu trojnika pod maska, z wezyka nie leci. Pompka na sluch dziala, no i pompuje plyn na tylnia szybe. Skorzystalem dzis z gazaru szwagra, odkrecilem plaskit zaslaniajacy zbiorniczek z plynem, niestety zbyt wiele on nie odslonil, z desperacji odpalilem dwie suszarki do wlosow i przez 3 minuty grzalem okolice zbiornika, no i wow spryskiwacze dzialaja, no to sobie pomyslalem ze mialem plyn z supermarketu i jakis do dupy byl, wiec wypompowalem wszysko do zera ze zbiornika i zalalem nowym plynem z shella do - 21 zamarzania, wszystko git, wiec poskrecalem, dziala no to jade do domu, na dworzu - 5, przejechalem 5 km, i klopot wrocil, przod nie pryska, z tylu dziala. Macie jakis pomysl? Dodam ze jakis miesiac temu mialem spotkanie z sarna wlasnie nadkolem od strony zbiorniczka, ale poki nie bylo mrozow to wszystko dzialalo, to moze nie miec zwiazku...

pawelforduser 08-01-2017 19:55

Odp: Zamarza spryskiwacz przod
 
Dysz nie masz ubabranych??, weź igiełkę albo coś i sprawdź.

Wajper2008 15-01-2017 20:29

Odp: Zamarza spryskiwacz przod
 
U mnie to się dzieje jedynie na trasie przy minusowych temperaturach jak wspominasz. Pomaga popsikanie "defrozerem" na dysze i po chwili już działa wszystko dobrze.
Sugeruję tak jak kolega powyżej mówi. Weź igłę przeczyść kanaliki i przed każdą jazdą (w zimę) jak odmrażasz szybkę środkiem to psiknij na dysze i powinno być git.
Stosuję sam i jest dobrze.

michu182 25-01-2017 19:21

Odp: Zamarza spryskiwacz przod
 
te podgrzewanie tysz to jakis pic na wode bo ledwo temperatura spadnie ponizej 0 i jest problem ze spyskiwaczami

migueal1 27-01-2017 14:33

Odp: Zamarza spryskiwacz przod
 
Pamiętaj, aby mieć zawsze poziom płynu do spryskiwaczy blisko pełnego poziomu - wtedy ryzyko, że on zamarznie jest znikome. Ja również po dużym mrozie spryskuję dysze płynem do odmrażania szyb, poza tym włączam spryskiwacze dopiero po 5 minutach jazdy, aby się tam wszystko pod spodem lekko podgrzało :)

Raff1975 11-01-2024 17:20

Odp: Zamarza spryskiwacz przod
 
Cytat:

Napisał pawelforduser (Post 2723733)
Dysz nie masz ubabranych??, weź igiełkę albo coś i sprawdź.

Cytat:

Napisał Wajper2008 (Post 2728576)
U mnie to się dzieje jedynie na trasie przy minusowych temperaturach jak wspominasz. Pomaga popsikanie "defrozerem" na dysze i po chwili już działa wszystko dobrze.
Sugeruję tak jak kolega powyżej mówi. Weź igłę przeczyść kanaliki i przed każdą jazdą (w zimę) jak odmrażasz szybkę środkiem to psiknij na dysze i powinno być git.
Stosuję sam i jest dobrze.

Wiem, że temat stary ale dla mnie aktualny, nie rozumiem tylko czemu się ktoś wypowiada jak nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Przecież napisał, że odpiął trójnik i z wężyka od strony pompki nic nie leci, więc jakie znaczenie mają dysze...napisał zresztą, że je wyeliminował. Należałoby najpierw przeczytać opis problemu ze zrozumieniem.
Zirytowało mnie to troszkę, bo mam ten sam problem co kolega, już lekko poniżej zera przód nie działa, z tyłu pryska, po odpięciu dysz (plastikowy łącznik na gumowej rurce) też nic nie leci. Wygląda tak jakby zamarzało w okolicach pompki. Ale pompka jest jedna, zbiornik z płynem też, a tył działa - przód nie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.