Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] Gniazdko w zderzaku przód - jak podłączyć i jak dokładnie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339243)

maxlukas 06-02-2024 16:39

Gniazdko w zderzaku przód - jak podłączyć i jak dokładnie działa
 
Cześć, posiadam Edga z 2019 z USA. Niestety nie posiadam instrukcji obsługi a w necie nie mogę znaleźć odpowiedzi - czy ktoś z Was wie jak działa i do czego służy gniazdo prądowe w przedni zderzaku? Czy to rodzaj jakiegoś webasto? Dogrzewanie wody? Czy testowaliście to rozwiązanie? Czy ktos wie jak ustawić to grzanie?

tedi_k 06-02-2024 20:04

Odp: Gniazdko w zderzaku przód - jak podłączyć i jak dokładnie działa
 
Cytat:

Napisał maxlukas (Post 3484074)
...Czy ktos wie jak ustawić to grzanie?

Czyli Edge bardziej z Kanady niż USA... Wtyczka spotykana w autach z terenów "podarktycznych"...
To jest gniazdo zasilania elektrycznego podgrzewacza płynu chłodzącego (podgrzewacza bloku silnika).
Ogrzewanie "ustawia" się włączają oraz wyłączając wtyczkę...:)
Jak się jest "bardzo ambitnym" (:diabel2:) to można sobie na kablu wtyczki lub gdziekolwiek "po drodze" założyć jakieś sterowanie zegarowe podawaniem napięcia...

Warto pamiętać, iż grzałka w bloku silnika w tej wersji jest na "amerykańskie" 115V... Więc tak raczej ostrożnie z "testowaniem co to i po co to"...

PeterX 06-02-2024 23:18

Odp: Gniazdko w zderzaku przód - jak podłączyć i jak dokładnie działa
 
Zazdroszczę, zawsze chciałem mieć taki wynalazek w aucie, z tym że w wypadku Edwarda robotę robi remote start nawet zimą jest ciepło po 5-10 min, mógłby mieć jeszcze grzaną kierę ale że to auto z Teksasu to kowboj olał temat.

rychu.zychu 06-02-2024 23:54

Odp: Gniazdko w zderzaku przód - jak podłączyć i jak dokładnie działa
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3484104)
Warto pamiętać, iż grzałka w bloku silnika w tej wersji jest na "amerykańskie" 115V... Więc tak raczej ostrożnie z "testowaniem co to i po co to"...

Zawsze można spróbować wymienić na grzałkę 230V.

montymick 07-02-2024 10:03

Odp: Gniazdko w zderzaku przód - jak podłączyć i jak dokładnie działa
 
Cytat:

Napisał PeterX (Post 3484130)
Zazdroszczę, zawsze chciałem mieć taki wynalazek w aucie, z tym że w wypadku Edwarda robotę robi remote start nawet zimą jest ciepło po 5-10 min, mógłby mieć jeszcze grzaną kierę ale że to auto z Teksasu to kowboj olał temat.

Mój Edek ze słonecznej Florydy a kiera grzana :mrgreen:

Wotta 08-02-2024 10:39

Odp: Gniazdko w zderzaku przód - jak podłączyć i jak dokładnie działa
 
To jest mała grzałka, która nagrzewa płyn chłodniczy w bloku silnika. Używałem przez lata podłączając timer, który włączał grzałkę godzinę przed wyjazdem do pracy. W ten sposob dużo szybciej w kabinie bylo ciepło, także silnik oszczędzał paliwo, bo był już lekko ciepły.
Grzalka ma ok. 300-400W mocy przy napięciu 120V.
Jeżeli chciałbyś z niej korzystać to potrzebny jest konwerter/transformator zmieniający napięcie sieci z 240(230)na 120V (115) o odpowiedniej mocy, jeśli będzie za mała, to grzałka grzać nie będzie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.