Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Focus 2004-2008] Zawieszenie gwintowane a zwykły amortyzator? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=291530)

neesu 28-01-2019 15:34

Zawieszenie gwintowane a zwykły amortyzator?
 
Witam, z góry przepraszam za moje zapytanie ale jestem strasznym lajkiem jeżeli chodzi o takie rzeczy. Posiadam zawieszenie gwintowane BLISTEIN B14, moje pytanie jest następujące czy do takiego zawieszenia mogę włożyć seryjne amortyzatory ponieważ jeden własnie odmówił posłuszeństwa. Mój samochód to Ford Focus MK2. Dziękuje za odpowiedź i proszę o wyrozumiałość.

MAG 28-01-2019 16:01

Odp: Zawieszenie gwintowane a zwykły amortyzator?
 
Do gwintu nie da rady niczego "podłożyć" w zamian.

Możesz dać te amory do regeneracji (zawsze parami na jednej osi) - robi to wysyłkowo np firma Nagengast w Gdańsku, ale zapewne nie jest jedyna.

Druga opcja - kupujesz komplet 4 sprężyn i 4 amortyzatorów :one:

neesu 28-01-2019 17:37

Odp: Zawieszenie gwintowane a zwykły amortyzator?
 
Ojej no to teraz mnie załamałeś. Taki komplet to pewnie z kilka dobrych tysi?

MAG 28-01-2019 21:25

Odp: Zawieszenie gwintowane a zwykły amortyzator?
 
Kilka tysi???

Ty chcesz do ASO jechać???


Za sportowe zawieszenie do mojego Focusa Mk2 ST zapłaciłem łącznie 1.700zł.

Za zwykłą zawiechę ze średniej półki powinieneś zmieścić sie w tysiaku z malutkim groszem jak dołożysz wszystkie nowe osłony i odboje.
Widziałem komplet (4szt) standardowych amorów za mniej niz 600zł.
Używane sportowe sprężyny kupisz za 300-400zł, a nówki z zamiennika będą kosztować podobnie.

Coś też na 100% odzyskasz ze sprzedaży gwintu (myslę że na robociznę powinno wystarczyć...)

neesu 29-01-2019 09:38

Odp: Zawieszenie gwintowane a zwykły amortyzator?
 
Tylko, że ja chcę zostawić ten gwint, wymienić tylko dwa przednie amortyzatory. Czyli nie istenieję możliwość dobrania czegoś "podobnego"? jedyna opcja to regeneracja aktualnych?

MAG 29-01-2019 09:57

Odp: Zawieszenie gwintowane a zwykły amortyzator?
 
No chyba że jakimś cudem udałoby ci się dostać dokładnie takie amory jakie są w twoim gwincie.

IMHO najlepsza opcja to wysłanie tych dwóch amorów do regeneracji.

Skoro regeneracja amorów aktywnych IVDC kosztuje ok. 500zł za sztukę, to myslę, że za zrobienie tych twoich nie powinno być więcej, a raczej sporo mniej, z tym że tego nigdy nie sprawdzałem.

Zadzwoń do Nagengast i zapytaj sie o wycenę.

neesu 29-01-2019 13:15

Odp: Zawieszenie gwintowane a zwykły amortyzator?
 
Dzwoniłem do firmy Negengast ale zaśpiewali mi 490 zł od sztuki więc raczej odapada. Znalazłem serwis w Katowicach, pan zaproponował mi przerobienie amortyzatorów na jakieś inny tak żeby pasowało. 300 zł od sztuki.

gibaj 29-01-2019 13:20

Odp: Zawieszenie gwintowane a zwykły amortyzator?
 
A patrzyłeś ile nowy amor?

neesu 29-01-2019 13:37

Odp: Zawieszenie gwintowane a zwykły amortyzator?
 
Szczerze mówiąc jak szukałem po OLX albo allegro to nie ma samych nowych ani nawet używanych amorków, wszędzie cały komplet zawieszenia za 3,500- 4000 tys zł.

MAG 29-01-2019 22:05

Odp: Zawieszenie gwintowane a zwykły amortyzator?
 
Cytat:

Napisał neesu (Post 3087535)
... Znalazłem serwis w Katowicach, pan zaproponował mi przerobienie amortyzatorów na jakieś inny tak żeby pasowało. 300 zł od sztuki.

A pytałes się na czym ta przeróbka ma polegać?

Bo nie zapomnij ze tu nie chodzi tylko o kwestie samego mocowania!
Przypuszczam, że ten warsztat z Katowic, to weźmie jakąś najtańszą chińszczyzne i przerobi ci mocowanie tak, żeby grało fizycznie z mocowaniem gwintu.
Ale charakterystyka pracy i tłumienia będzie całkowicie inna :569:

Jak dla mnie to albo robisz to porządnie, albo nie baw się w ogóle.

Jak chcesz jeździć na gwincie, to musisz sie liczyć z kosztami w przypadku awarii.




btw - poszukaj przedstawiciela Eibacha/Bilstein'a na Polskę. O ile mnie pamięć nie myli, to jakaś firma z Trójmiasta.
Oni moga mieć mozliwość zamówienia bezpośrednio w fabryce takich pojedynczych amortyzatorów.
Kiedyś pytałęm się u nich o inną rzecz, której nikt nie był w stanie mi zaproponować, a u nich nie było problemu (poza ceną, ale to inna sprawa...)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.