Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] nierówna praca silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=298399)

Grosh 15-07-2019 12:10

nierówna praca silnika
 
Hej,
ostatnio zauważyłem, że podczas hamowania na biegu jałowym obroty spadają i silnik nierówno pracuje w aucie był czyszczony DPF, regeneracja turbiny, dolany płyn do fapa, czyszczony EGR, wymienione uszczelki wtryskiwaczy. (dodatkowo auto momentami szarpie/ przerywa i kopci strasznie na czarno.
Ma ktoś jakieś pomysły co może być nie tak? Mechanik rozkłada ręce i skończyły mu się pomysły.

Dziękuję serdecznie za pomoc :-) jest to mój pierwszy samochodzik i po prostu może jestem przewrażliwiony.

klodis 15-07-2019 17:47

Odp: Problem z obrotami i nierówna praca silnika
 
raczej nie powinno się hamować na biegu jałowym, ponieważ mogą się dziać takie rzeczy, wszytko oczywiście zależy też od prędkości.
tu taki też cytat z forum auto: "Hamowanie silnikiem pozwala dodatkowo oszczędzać podzespoły auta. Siła hamowania rozkłada się wtedy równomiernie, a nie tylko na klocki i tarcze hamulcowe, które podczas jazdy na luzie bądź sprzęgle są mocno obciążone."
Jeśli silnik pracuje nie równo na postoju trzeba sprawdzić czy są jakieś nieszczelności dolotu powietrza.
jeśli kopci to może być kilka rzeczy, np. wtryski do wymiany, może uszczelniacze w głowicy, wszystko zależy ile i kiedy ten dym się pokazuje.
Diesel - lubi czasem też po prostu dymić - ten typ tak ma ;-)

Grosh 16-07-2019 08:37

Odp: Problem z obrotami i nierówna praca silnika
 
Cytat:

Napisał klodis (Post 3152952)
raczej nie powinno się hamować na biegu jałowym, ponieważ mogą się dziać takie rzeczy, wszytko oczywiście zależy też od prędkości.
tu taki też cytat z forum auto: "Hamowanie silnikiem pozwala dodatkowo oszczędzać podzespoły auta. Siła hamowania rozkłada się wtedy równomiernie, a nie tylko na klocki i tarcze hamulcowe, które podczas jazdy na luzie bądź sprzęgle są mocno obciążone."
Jeśli silnik pracuje nie równo na postoju trzeba sprawdzić czy są jakieś nieszczelności dolotu powietrza.
jeśli kopci to może być kilka rzeczy, np. wtryski do wymiany, może uszczelniacze w głowicy, wszystko zależy ile i kiedy ten dym się pokazuje.
Diesel - lubi czasem też po prostu dymić - ten typ tak ma ;-)

Sytuacja jest taka, że przy prędkości 80/100 km/h potrafi szarpać tak jakby brakowało mocy po chwili odzyskuje moc i zakopci na czarno po przejechaniu jakiś 40 km . ("Ten typ tak ma - to trochę słabe jak na pomoc :-)"

Petru23 16-07-2019 11:15

Odp: nierówna praca silnika
 
Wtryski siadają.

klodis 16-07-2019 22:31

Odp: nierówna praca silnika
 
czyli jak napisał kolega Petru23 wtryski już zaczynają lać i jak dostanie więcej mieszanki to musi puścić dymek - taki z tego morał, a i silnik przy zwiększonej dawce paliwa głupieje stąd takie szarpanie

tomaszek06 15-09-2019 11:54

Odp: nierówna praca silnika
 
Witam.podepne sie pod temat szarpania silnikiem.mechanik pierwsze-wtryski.wymienilem na nowe.delikatnie sie polepszylo.idziemy dalej.wczesniej wymieniona dwumasa.regenerowane turbo.teraz nowy egr.regenerowany dpf.i dalej szarpanie.przyspiesza fajnie,podczas przyspieszenia czasem zdarzy mu sie szarpnac.nierowna praca odczuwalna na wolnych obrotach,i okolicy 1200 obr.autko nie kopci,nie dymi,nie bierze oleju,dzis jeszcze sprawdzilem forscanem-wyswietlilo blad u 0140-e1

tomaszek06 06-02-2020 10:20

Odp: nierówna praca silnika
 
witam.doloze sie jeszcze do tematu.niedawno jeszcze do tego co dokonalem w autku dorzucilem jeszcze wymiana zaworu vcv pompy wtryskowej.pomoglo.obroty stabilne na wolnych obrotrach-na chwile obecna niema efektu szarpania,zarzucania silnikiem na wolnych obrotach ,silnik zachowuje sie lepiej-efektu nie bylo od razu po zalozeniu-po odpaleniu od razu zgasl alepo chwili krecenia odpalil,z delikatnym poszarpywaniem-jestem laikiem w sprawach machaniki pojazdowej-takze nie wiem czy trzeba ten zawor jeszcze zaadoptowac czy w jakikolwiek sposob skalibrowac np.za pomoca forscanu,czy nie trzeba odpowietrzyc ukladu paliwowego po wymianie tegozaworu.ale na razie lepiej z silnikiem.lepiej znaczy szybciej odpala ,i trzymaja sieobroty na biegu jalowym bez poszarpywania.jakby ktos udzielil mi jeszcze jakis porad odnosnie tego czy nalezy sklaibrowac ten zawor bede wdzieczny za pomoc ;)pozdrawiam.ps.koszt zaworu 655polskich zlotych.u mnie akurat to pomoglo :)

marko3567 07-02-2020 18:27

Odp: nierówna praca silnika
 
Mam pytanie, ta nierówna praca na biegu jałowym występowała na zimnym silniku czy na ciepłym? Ja też się borykam z nierówną pracą silnika. Po odpalaniu silnik pracuje prawidłowo, natomiast gdy się rozgrzeje zaczyna się przycinać. Warsztat sprawdził wtryski, stwierdził uszkodzenie elektrycznie, zostały wymienione na nowe( komplet). Niestety, efektu to nie przyniosło, dalej na ciepłym silniku czkawka. Ciśnienie na listwie prawidłowe, a parametry wtrysków przy zimnym silniku wszystkie około 1 po rozgrzaniu na pierwszym i trzecim po 1,3 na drugim i czwartym około 0,7. A co do adaptacji tego zaworu to serwis udzieli takiej informacji. Ja dzwoniłem w sprawie kodowania wtrysków i moje np. są kodowane ima trzeba przypisać.

tomaszek06 07-02-2020 21:31

Odp: nierówna praca silnika
 
i na zimnym i na cieplym poszarpywalo


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.