Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] 1.8 TDCI 125km słaby, muli przy przyspieszaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=307930)

gnifleg 05-04-2020 12:32

1.8 TDCI 125km słaby, muli przy przyspieszaniu
 
Witam serdecznie.
Mam kłopot z moim Galaxy 1.8 TDCI 125 km (QYBA).
Jakieś dwa miesiące temu przeskoczył mi rozrząd, po ocenie strat zdecydowałem się wymienić sam słupek- zostawiając swój osprzęt( no bo w końcu działał do tej pory).
Zostawiłem samochód u mechanika, załatwiłem silnik i grzecznie czekałem w domu na telefon od fachowca jak skończy.
Po odebraniu samochodu okazało się że przestał iść z "dołu". Wcześniej od 1500-2000 samochód rozpędzał się lepiej. Od 2000 czuć że załącza się turbina i ciągnie jak dawniej, ale do 2000 idzie jak 1.9D wolnossący z ziemniakiem w tłumiku....
Przeczytałem już zdecydowaną większość tematów, które można znaleźć w internecie na ten temat, i nie wiem co dalej .
Co już zrobiłem ?
-przeglądnełem cały dolot wszystkie opaski i nieszczelności
-podmieniałem przepływomierz
-podmieniałem czujnik ciśnienia MAP
-podmieniałem czujnik temperatury na rurze od intercoola do EGR ?
-zaślepiłem EGR (grubą blaszką)
-sprawdziłem kolektor dolotowy i oczyściłem go z nagaru

-turbinę sprawdzał mechanik- mówił że wszystko jest ok i w końcu od 2tys ciągnie jak trzeba.

Mimo wszystko samochód dalej muli w obrotach od 1500-2000.
Na forscanie wyskakuje mi P0299.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czasem jest to inny błąd czasem wyskakuje mi P2633 (Działanie układu ciśnienia doładowania turbosprężarki doładowującej)
W jednym i drugim przypadku włącza się tryb serwisowy i auto nie idzie już w ogóle ponad 1500 obr/min. wyłączenie i włączenie zapłonu "kasuje" błąd z deski rozdzielczej i można jechać dalej. Błąd wyskakuje nie zależnie od prędkości i stylu jazdy, ale zdecydowanie częściej przy mocniejszym obciążeniu silnika czyli lekka górka 130 i 6 bieg.
Nie jestem mechanikiem, więc stąd ten temat z prośbą o pomoc.
Moje typy co może być nie tak:
-czy katalizator może powodować takie objawy ?
-czy wtryskiwacze mogą mieć coś wspólnego ?
Tematów na brak mocy w tym silniku jest mnóstwo i tak na prawdę wszystkie tematy które kończyły się z rozwiązaniem problemu już udało mi się zastosować.
Proszę o pomoc.

gnifleg 10-04-2020 08:09

Odp: 1.8 TDCI 125km słaby, muli przy przyspieszaniu
 
Nie dostałem żadnej odpowiedzi, ale walczę dalej... wtryski sprawdzone ( zregenerowane ), KAT jest ok, samochód dalej nie pracuje jak powinien. Moje podejrzenia ? Wracam z powrotem do Turbo. Przypuszczam że zmienna geometria jest zasyfiona przez nadmierne spalane paliwo z uszkodzonymi wtryskiwaczami.
Czy to jest możliwe, czy moje myślenie już idzie za daleko ?

gibaj 11-04-2020 05:55

Odp: 1.8 TDCI 125km słaby, muli przy przyspieszaniu
 
wszystko jest możliwe
sterowanie turbiną sprawdzone?

gnifleg 19-04-2020 21:29

Odp: 1.8 TDCI 125km słaby, muli przy przyspieszaniu
 
Rozwiązanie mojego problemu .
Siłownik od zmiennej geometrii chodził, lecz po zdemontowaniu turbo okazało się ze cześć gorąca stoi - zupełnie jak by ją ktoś zakleił. Niestety po 3 tygodniach stania ( bo tyle trwała wymiana silnika - zanim załatwiłem inny itd ) łopatki skorodowały przyklejając się do obudowy . Wymieniłem na używkę samochód odzyskał moc.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.