Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 2.0 TDCI Padnięty Akumulator i błedy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=246361)

WthWlf 21-06-2016 21:37

2.0 TDCI Padnięty Akumulator i błedy
 
Witam,
mam nadzieje że w dobrym dziale piszę i że uzyskam pomoc. Szukałem w sieci ale nie znalazłem odpowiedzi lub po prostu nie potrafiłem znaleźć.
W moim Fordzie Mondeo 2011 2.0 Diesel Padł akumulator.
Nie wiem czy n ogólnie jest już zużyty czy jest inna przyczyna.

Zaczęło się od tego że na desce pokazało się "i" że Akumulator rozładowany, włączyły się światła awaryjne ale auto odpaliło.
Pomyślałem że jakiś błąd albo spięcie czy coś.
2 dni później czyli dziś, auto już nie odpaliło, i to nie po nocy tylko po pracy (z rana odpaliłem, auto postało 9h i nie odpaliło)
Uruchomiłem auto z innego auta, dojechałem do domu (jakieś 10km), wyłączyłem i poszedłem do domu.

Jakieś 4h później poszedłem zobaczyć czy auto odpala. Odpaliło.
Wyłączyłem je i wszedłem w menu aby sprawdzić ew. błędy (włączone były światła - domyślnie)
Zajęło mi to z 5 min, po tym auto już nie odpaliło i znowu pokazało "Akumulator rozładowany"
Podładowałem znowu auto z innego samochodu i odpaliłem.
Jednak czuję że to nie koniec problemów.

W teście auto pokazało błędy:
DTC #1: 160780
DTC #2: C42268
DTC #3: C40168
DTC #4: C41668

Pozycja Battery pokazuje: 11,6 na wyłączonym silniku
A na włączonym dopiero co uruchomionym z innego auta: battery 14,1-14,2
Czy ktoś może wie co oznaczają te błędy, jaka powinna być wartość Battery na wyłączonym silniku?

Dodatkowo taki szczegół: Po rozładowaniu akumulatora, szyby elektryczne po przytrzymaniu przycisku 1-2 sek nie zamykają się automatycznie całkiem tylko trzeba trzymać do samego końca.

Z góry dziękuję za pomoc.

szafarek 21-06-2016 21:44

Odp: 2.0 DTCI Padnięty Akumulator i błedy
 
To tak :
Po pierwsze :
Ford ma silniki TDCI.

Po drugie :
Błędy skąd wziąłeś ? Powinny być w formie litera + cztery cyfry (np. P0253, B2311, C1223, U1900 ... itp)

i po trzecie. Szyby trzeba na nowo zaprogramować. Zamknij i po zamknięciu przytrzymaj przycisk (będzie słychać klik) to sam zrób w szybą w dół, każdą szybę programuj z osobna.
Jak to nie zadziała to już tylko zaprogramowanie elm-em (interfejs diagnostyczny + program)

I co najważniejsze ... wymień akku i będzie ok. Tak się zachowują padnięte akumulatory w fordach. Twój ma już 5 lat ... ma już pewnie dość,
Podłącz multimetr i sprawdź jakie napięcie ma w momencie rozruchu. Jak spada poniżej 10V to aku umarł.

pasiek 21-06-2016 21:44

Odp: 2.0 DTCI Padnięty Akumulator i błedy
 
Mi jak aku padlo to tez rozne dziwne bledy pokazywal , po wymianie problem znikl.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

WthWlf 21-06-2016 22:01

Odp: 2.0 DTCI Padnięty Akumulator i błedy
 
Cytat:

Napisał szafarek (Post 2615019)
To tak :
Po pierwsze :
Ford ma silniki TDCI.

Po drugie :
Błędy skąd wziąłeś ? Powinny być w formie litera + cztery cyfry (np. P0253, B2311, C1223, U1900 ... itp)

i po trzecie. Szyby trzeba na nowo zaprogramować. Zamknij i po zamknięciu przytrzymaj przycisk (będzie słychać klik) to sam zrób w szybą w dół, każdą szybę programuj z osobna.
Jak to nie zadziała to już tylko zaprogramowanie elm-em (interfejs diagnostyczny + program)

I co najważniejsze ... wymień akku i będzie ok. Tak się zachowują padnięte akumulatory w fordach. Twój ma już 5 lat ... ma już pewnie dość,
Podłącz multimetr i sprawdź jakie napięcie ma w momencie rozruchu. Jak spada poniżej 10V to aku umarł.

Temat poprawiony:
Błędy wziąłem z wyświetlacza (przytrzymałem OK i przekręciłem kluczyk w pozycję 2)
Nie mam dostępu do multimetru, myślałem jednak że pozycja Battery pokazuje napięcie.
W załączeniu link do filmiku z przebiegu diagnostyki Ok+kluczyk. - na wyłączonym silniku.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Błędy: 0:18s

Szyby sprawdze pewnie jutro :) - dziękuję

Co do wymiany akku to liczyłem że jeszcze nie będę musiał wymieniać ;)jakoś nie jestem na to jeszcze gotowy ;)

madamsz 21-06-2016 22:16

Odp: 2.0 TDCI Padnięty Akumulator i błedy
 
Tak jak kolega pisał, przy słabym aku, podczas zapłonu wywala masę różnego rodzaju błędów - za niskie napięcie w układzie i tak się dzieje.
Doładuj na zewnętrznym prostowniku, ale uważaj bo jak prostownik "cudo" i daję za wysokie napięcie to możesz też mieć niespodzianki. I musisz sprawdzić aku pod obciążeniem. W sklepach z akumulatorami, albo lepsze warsztaty maja cęgi do pomiaru.

Mariusz

rajman 22-06-2016 15:16

Odp: 2.0 DTCI Padnięty Akumulator i błedy
 
Cytat:

Napisał WthWlf (Post 2615031)
Temat poprawiony:
Błędy wziąłem z wyświetlacza (przytrzymałem OK i przekręciłem kluczyk w pozycję 2)
Nie mam dostępu do multimetru, myślałem jednak że pozycja Battery pokazuje napięcie.
W załączeniu link do filmiku z przebiegu diagnostyki Ok+kluczyk. - na wyłączonym silniku.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Błędy: 0:18s

Szyby sprawdze pewnie jutro :) - dziękuję

Co do wymiany akku to liczyłem że jeszcze nie będę musiał wymieniać ;)jakoś nie jestem na to jeszcze gotowy ;)

Żal czytać, auto za 30 czy 40 koła a akumulatora szkoda Ci wymienić mimo że koledzy juz Ci podali rozwiązanie?


tapatalked

szafarek 22-06-2016 23:59

Odp: 2.0 TDCI Padnięty Akumulator i błedy
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Dobra, jeszcze raz :
Akku 11,6 V = złom, nie akumulator.
U mnie jest 12,6 w spoczynku o ile teraz pamiętam.

Kolego, wszyscy radzimy, podpowiadamy ... ba jesteśmy pewni i ty piszesz że nie jesteś gotowy na wymianę. Na aku musisz liczyć coś koło 400-500 zł, a jeśli masz układ start-stop to pewnie z 800 zł !

Po odpaleniu pokazuje Ci ok 14 V. Super, znaczy że alternator ładuje :)
Wymień aku, dobrze radzę ....

WthWlf 23-06-2016 16:23

Odp: 2.0 TDCI Padnięty Akumulator i błedy
 
Cytat:

Napisał rajman (Post 2615351)
Żal czytać, auto za 30 czy 40 koła a akumulatora szkoda Ci wymienić mimo że koledzy juz Ci podali rozwiązanie?


tapatalked

No nieźle, nie wiem skąd takie podejście bez sensu, co ma koszt auta to wymiany akumulatora, jak się tak ogólnie wypowiadasz to lepiej się w ogóle nie wypowiadaj bo żal, to takiego podejścia.

Cytat:

Napisał szafarek (Post 2615673)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Dobra, jeszcze raz :
Akku 11,6 V = złom, nie akumulator.
U mnie jest 12,6 w spoczynku o ile teraz pamiętam.

Kolego, wszyscy radzimy, podpowiadamy ... ba jesteśmy pewni i ty piszesz że nie jesteś gotowy na wymianę. Na aku musisz liczyć coś koło 400-500 zł, a jeśli masz układ start-stop to pewnie z 800 zł !

Po odpaleniu pokazuje Ci ok 14 V. Super, znaczy że alternator ładuje :)
Wymień aku, dobrze radzę ....

Tu nie chodzi tylko o koszty, gdybym miał tak po prostu wymienić aku to bym wymienił, a nie pisał na forum. Chyba fora są od tego aby rozwiązywać problemy inaczej niż tylko - kup nowe?
Czy jeśli naładuję aku prostownikiem to będzie ok, czy jest to raczej krótkoterminowe rozwiązanie?

slawek-kali 23-06-2016 16:27

Odp: 2.0 TDCI Padnięty Akumulator i błedy
 
Podladuj, sprawdz ile bedzie mial i po kilku dniach znow sprawdz, bedziesz wiedzial czy trzyma. Lub inaczej podladuj wloz do auta i gdy ktos bedzie odpalal zmierz jaki jest spadek napiecia..

Psilocke 23-06-2016 17:19

Odp: 2.0 TDCI Padnięty Akumulator i błedy
 
Objawy wskazują na to, że aku jest do wywalenia.
Ewentualnie coś Ci kradnie prąd ale to już grubsza zabawa.
Chcesz to podjedź a podłącze Ci dobre aku.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.