Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Oswietlenie wnetrza Bezpiecznik? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=241192)

domenek 21-03-2016 13:22

Oswietlenie wnetrza Bezpiecznik?
 
Witam
Posiadam Mondeo MK4 i chciałem wymienic żarówkę wnetrza- oswietlenie przednich nog ale zrobiło sie jakieś zwarcie i teraz podwswietlenie nie dziala.
Chcialem sprawdzic bezpiecznik za to odpowiedzialny ale cale oswietlenie wnetrza dziala prawidlowo lacznie z oswietleniem bagaznika.

Czy moglby mi ktoś powiedzieć który bezpiczenik jest odpowiedzialny za oswietlenie przestrzeni na nogi z przodu?

pozdrawiam

przemo_1981 21-03-2016 14:07

Odp: Oswietlenie wnetrza Bezpiecznik?
 
1 załącznik(i)
Bezpiecznik jest w skrzynce pod schowkiem pasażera, ale ten bezpiecznik jest odpowiedzialny za całe oświetlenie wnętrza - musisz sprawdzić dlaczego nie masz napięcia na tej oprawce.

domenek 24-03-2016 21:51

Odp: Oswietlenie wnetrza Bezpiecznik?
 
Dzieki wielkie ale wystarczylo wyciagnac akumulator na 10 min i wszystko wrocilo do normy :)

Damianikos15 25-12-2019 11:36

Odp: Oswietlenie wnetrza Bezpiecznik?
 
Witam, ja mam taki problem że nie działa mi oświetlenie wnętrza łącznie ze schowkiem i bagarznikiem, grzanie foteli i przełączniki w drzwiach kierowcy od szyb i lusterek. Wszystko padło w jednym momencie. Mondeo mk4 2007

lotek 25-12-2019 13:02

Odp: Oswietlenie wnetrza Bezpiecznik?
 
Sprawdz bezpiecznik od oświetlenia wewnętrznego.

Damianikos15 25-12-2019 16:47

Odp: Oswietlenie wnetrza Bezpiecznik?
 
Cytat:

Napisał lotek (Post 3206282)
Sprawdz bezpiecznik od oświetlenia wewnętrznego.

Wszystkie bezpieczniki sprawdzałem multimetrem i odpinalem akumulator ale dalej nic

Marcian 30-01-2021 10:51

Odp: Oswietlenie wnetrza Bezpiecznik?
 
Odkopię temat.
Mondeo MK IV Sedan 2011 r. lift.

Latem miałem problem z popękanymi przewodami w wiązce do klapy. Klapa zamknięta, nic nie świeciło, samochód świrował. Zanim zrobiłem jeździłem z tydzień. W tamtym czasie zauważyłem (wożę wędki więc miałem złożoną kanapę) że ciągle mi się świeciło podświetlenie bagażnika. Zwaliłem to na problem z popękanymi przewodami, a że po 15 min. auto i tak odcina prąd nie wyciągałem żarówki w obawie o rozładowane aku. Wiązka została zrobiona wszystko działa jednak nie mam oświetlenia bagażnika. Myślałem, że to spalona żarówka. Wczoraj zabrałem się za wymianę i lipa. Nie świeci.

Reszta oświetlenia w aucie działa więc bezpiecznik jest ok.
Na oprawce w bagażniku miernik pokazuje 0,5V.
Ja obstawiam, że jak tyle świeciło to w oprawce się mogło się coś podtopić. Zanim będę szukał nowej oprawki sprawdzę na gołych kablach czy wogóle tam idzie prąd.

Podsumowując, jedno kluczowe pytanie:
1) Jeżeli na kablach przed oprawką okażę się, że nie ma prądu w którym kierunku uderzać ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.