Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] żarówki LED, ewentualne błędy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=275271)

cort06 18-01-2018 05:43

żarówki LED, ewentualne błędy
 
Witam, czy ktoś może mi powiedzieć np. po VINie czy mój MK3 posiada ostrzeżenie o spalonej żarówce? Chciałbym powymieniać sobie pozycje na LEDowe. W poprzednim aucie miałem ostrzeżenia o spalonej żarówce i wymiana na LED powodowała ciągłe świecenie kontrolki (potrzebny był dodatkowy rezystor), czy tutaj będzie podobnie czy spokojnie mogę wymieniać na np. takie: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Czy ewentualnie polecacie jakieś konkretne żarówki? Powymieniałbym sobie pozycje, kierunkowskazy itp. Zostawiłbym tylko mijania i drogowe.

kln1920 18-01-2018 06:54

Odp: żarówki LED, ewentualne błędy
 
Jak kupisz żarówki przystosowane pod CAN, to nic nie będzie świecić.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Hooch180 18-01-2018 08:36

Odp: żarówki LED, ewentualne błędy
 
Cytat:

Napisał cort06 (Post 2918418)
Chciałbym powymieniać sobie pozycje na LEDowe.

Ja wymieniłem pozycje przednie na LED owe i policjant na losowej kontroli trzeźwości kazał mi wymieniać na miejscu i straszył mnie zabraniem dowodu. Na szczęście miałem zwykłe w zapasie.

Dodatkowo przeczytałem, że w przypadku stłuczki ubezpieczyciel może nie wypłacić pieniędzy jak się okaże, że miało się oświetlenie bez homologacji.

Moim zdaniem nie warto bawić się w takie przeróbki.

cort06 18-01-2018 10:17

Odp: żarówki LED, ewentualne błędy
 
Czy ktoś zna jakąś firmę, która posiada homologację na takie żarówki? Widzę, że OSRAM chyba nie ma.

boncio 18-01-2018 15:28

Odp: żarówki LED, ewentualne błędy
 
Żadna nie ma, bo mieć nie może. Po prostu nie ma regulacji prawnych w Europie dla "żarówek ledowych" do aut. Mimo tego, że Osram i Philips takowe produkują.

marcin9913 23-01-2018 15:56

Odp: żarówki LED, ewentualne błędy
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2918667)
Żadna nie ma, bo mieć nie może. Po prostu nie ma regulacji prawnych w Europie dla "żarówek ledowych" do aut. Mimo tego, że Osram i Philips takowe produkują.

Ostatnio kolega który pracuje w BMW mówił mi że Osram lub Philips (nie pamiętam) wypuścił juz żarówkę do świateł mijania na Ledach z homologacją.
Ale nie zagłębiałem się w temat.

cort06 29-01-2018 04:47

Odp: żarówki LED, ewentualne błędy
 
Nie znalazłem takiej. Stwierdziłem, że powymieniam tylko z tyłu stopy, mijania i kierunki. Są kolorowe to przez klosz nie widać jakie się ma.

weuek 29-01-2018 04:58

Odp: żarówki LED, ewentualne błędy
 
Z tyłu mijania wymienisz? To powodzenia! :-)

Kurka, kto to jeździ teraz po drogach...

cort06 29-01-2018 06:15

Odp: żarówki LED, ewentualne błędy
 
yyh.... każdemu zdarza się przejęzyczyć. Miałem na myśli oczywiście "pozycje", wróćmy do tematu i zostawmy sprawy natury "kto lepszy".

krakersik 29-01-2018 16:35

Odp: żarówki LED, ewentualne błędy
 
Cytat:

Napisał cort06 (Post 2924630)
Nie znalazłem takiej. Stwierdziłem, że powymieniam tylko z tyłu stopy, mijania i kierunki. Są kolorowe to przez klosz nie widać jakie się ma.

daj znać jak wymienisz tylne pozycje, ja wymieniłem i się żarzą, nie wiem czy jest jakieś zabezpieczenie czy złe żarówki. Żarzyły się i tył i przód, więc na przós kupiłem rezystory, ale to nie pomogło tył nadal się żarzy ;/


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.