Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Olej silnikowy do 2.0 TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=66722)

ph71 08-04-2009 13:16

Olej silnikowy do 2.0 TDCI
 
Fabrycznie mam Formula E 5W30, ale ASO namawia mnie na Formula S/SD 5W40, nota bene także tylko w technologii syntetycznej jak Formula E. Ale 5W40 nie spełnia normy podanej w mojej instrukcji, więc zastanawiam się czy wiedzą co mówią, czy po prostu mnie naciągają (jest droższy) :027:
Obecnie pojawił się już Formula F 5W30 pełen syntetyk robiony przez Castrola, i ten bym widział docelowo u siebie :wink:
Co o tym sądzicie na bazie własnych doświadczeń?

heko 08-04-2009 17:44

Odp: olej silnikowy do 2.0 TDCI
 
...a co to za aso?...do Forda taki gęsty olej?!!! lej full synt. 5w30 :D

ph71 08-04-2009 17:48

Odp: olej silnikowy do 2.0 TDCI
 
Cytat:

Napisał heko (Post 1134025)
...a co to za aso?...do Forda taki gęsty olej?!!! lej full synt. 5w30 :D

Bemo w Poznaniu...:(

loop_77 11-04-2009 17:55

Odp: olej silnikowy do 2.0 TDCI
 
Mówili mi,że jest S-Max fabrycznie zalany jest jakimś pólsyntetykiem fordowskim,dlatego chce go czym prędzej zmienic.
Najlepiej na castrola chyba,takiego który ma te same parametry.
Odradzili mi również wymiane przy ok.2000 km
Zaprosili dopiero na przegląd przy 20000 km.
Ja jednak upieram się przy swoim i wole wymienic wcześniej.

majkelos 11-04-2009 18:07

Odp: olej silnikowy do 2.0 TDCI
 
przejechałem dwoma maksiami 80 tysia na fordowskim 5w30 i nie narzekam. Jaka masz pewnośc, że ładniejsza opakowka, inne logo (bardziej znane - markowe) i dwa razy wyższa cena dadzą ci adekwatnie wyższą jakość i lepszy efekt? A nie jest wykluczone, że olej markowy i ten fordowski schodzą z jednej tasmy produkcyjnej.

Nastepna bańka spekulacyjna po nieruchomościach i surowcach to bańka pt: "marka-logo-znak firmowy". jakl słysze, że marka "neostrada tp" jest warta 500.000.000 zł to ogarnia mnie pusty smiech. A wiele produktów no-name lub z logiem własnym kosztuje 50% ceny przy identycznej jakości.

ph71 12-04-2009 17:26

Odp: olej silnikowy do 2.0 TDCI
 
majkelos:
olej Formula F jest droższy w sklepie internetowym Forda od Formula E zaledwie o "parę groszy" (ok.12 zł za 5l), więc pytanie o zmianę oleju na pełen syntetyk jest wg mnie w pełni zasadne...
O ile oczywiście "syntetic technology" na opakowaniu oleju Formula F oznacza wg Forda faktycznie olej SYNTETYCZNY, a nie nowszą wersję Formula E ( wysoce zaawansowany olej mineralny, ale nie syntetyczny).
A poza tym, linie produkcyjne pólsyntetyka i pełnego syntetyka siłą rzeczy nie mogą być takie same.
A logo akurat w tym przypadku pozostaje to samo...

arczi_75 12-04-2009 20:49

Odp: olej silnikowy do 2.0 TDCI
 
Ja już kiedyś pisałem, że w dwóch niezależnych serwisach otrzymałem odpowiedź że Fordy są zalewane teraz pełnym syntetykiem Formula F, podczas gdy wczesniej były półsyntetykiem Formula E. A co do wymiany oleju wcześniej niż po 20 tys. km to odpowiedzi były takie same - owszem można to zrobić ale nie jest to konieczne. Co do pobierania oleju przejechałem 12500 km i wg nie bierze ani grama. Sam oleju dotąd nie wymieniałem i planuję to zrobić rzeczywiście po 20 tys. km

majkelos 12-04-2009 21:54

Odp: olej silnikowy do 2.0 TDCI
 
podczas rozliczenia za przegląd policzono mi 5,5 litra oleju silnikowego na wymianę, podczas gdy wymieniając samodzielnie zalałem 4,6-4,7 do połowy bagnetu. więc sie trochę wściekłem że znowu chca mnie oskubać. Tymczasem stwierdzono, że zalecenia fabryczne sa takie, aby zalewać do poziomu max na bagnecie. Ale jak odbierałem drugą nówkę (pierwszą ukradli w nocy spod domu włamując sie po kluczyki. forda!!! bez alufelg!!!), to sprawdziłem stan i było oczywiście do połowy bagnetu., Więc kazałem dolac, albo nie odbieram. bardzo niechetnie ale ulegli

a Wy jaki poziom oleju utrzymujecie?

seba2302 12-04-2009 22:24

Odp: olej silnikowy do 2.0 TDCI
 
Poleciłbym Ci Castrol Magnatec Professional A1 5W30 z specyfikacją Ford WSS-M2C913-B. Niedługo chyba zmienię Formułę E na wlaśnie tego castrola.

rectosei 13-04-2009 06:58

Odp: olej silnikowy do 2.0 TDCI
 
Cytat:

Napisał seba2302 (Post 1137316)
Poleciłbym Ci Castrol Magnatec Professional A1 5W30 z specyfikacją Ford WSS-M2C913-B. Niedługo chyba zmienię Formułę E na wlaśnie tego castrola.

To już lepiej zmień na Formulę-F 5W-30, z normą właśnie WSS-M2C913-B. Jest produkowany dla Forda wyłącznie przez Castrola, więc jak już słusznie zauważył wcześniej jeden z kolegów, może to być dokładnie to samo co Castrol sprzedaje w ładnym opakowaniu, pod swoją nazwą i 100 złotych drożej. :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.