Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] EGR - czy warto czyścić (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297725)

fordfocuscmax 27-06-2019 12:05

EGR - czy warto czyścić
 
Cześć,

Otrzymałem info od mechanika, że będę musiał przyjechać do nich w temacie EGR w moim samochodzie i żebym sam podjął decyzję co z nim zrobić. Zastanawiam się czy:
a) warto go wyczyścić (co jaki czas trzeba ponawiać operację?)
b) kupić nowy (dosyć droga sprawa, ale czy będzie dłużej działać niż powyższa opcja a?)
c) zaślepić (czy wtedy przejdę badania techniczne/ czy to w ogóle ma sens?)

Jeśli mieliście problem z EGR (szarpanie) jak sobie z nim poradziliście?
Dzięki za odpowiedzi!

adamon 28-06-2019 06:09

Odp: EGR - czy warto czyścić
 
Masz ten sam silnik co mój c-max i z tego samego roku co mój :)
Po zakupie 10 lat temu, z przebiegiem 160 tys, od razu odezwał się EGR (pewnie dlatego poprzedni właściciel sprzedał go).
Raz byłem u mechanika wyczyścić, kilka razy czyściłem sam, aż w końcu zaślepiłem blaszką z otworem i od tego czasu mam spokój. Nie wyświetla się żadna informacja ani kontrolka. Wszystkie przeglądy przechodzi - nawet badania spalin (nie mam DPF)
Ale pamiętaj EGR musi działać żeby nie było kontrolki mil. dlatego proponuję ci samemu - jak masz gdzie - wyczyścić, założyć blaszkę i zapomnieć o nim.

klodis 28-06-2019 08:52

Odp: EGR - czy warto czyścić
 
przeczyścić zawsze warto, pomimo że ja mam benzyniaka 5lat temu czyszczony egr i do tego czasu jeszcze się nie upomniał o następne czyszczenie czy wymianę.

ChceMiecCMAXa 29-06-2019 09:10

Odp: EGR - czy warto czyścić
 
Cytat:

Napisał klodis (Post 3147133)
przeczyścić zawsze warto, pomimo że ja mam benzyniaka 5lat temu czyszczony egr i do tego czasu jeszcze się nie upomniał o następne czyszczenie czy wymianę.

Poddaj instrukcję jak tego zrobiłeś, bo sam się przymierzałem do tej operacji.

ChceMiecCMAXa 30-06-2019 09:01

Odp: EGR - czy warto czyścić
 
Cytat:

Napisał adamon (Post 3147092)
Masz ten sam silnik co mój c-max i z tego samego roku co mój :)
Po zakupie 10 lat temu, z przebiegiem 160 tys, od razu odezwał się EGR (pewnie dlatego poprzedni właściciel sprzedał go).
Raz byłem u mechanika wyczyścić, kilka razy czyściłem sam, aż w końcu zaślepiłem blaszką z otworem i od tego czasu mam spokój. Nie wyświetla się żadna informacja ani kontrolka. Wszystkie przeglądy przechodzi - nawet badania spalin (nie mam DPF)
Ale pamiętaj EGR musi działać żeby nie było kontrolki mil. dlatego proponuję ci samemu - jak masz gdzie - wyczyścić, założyć blaszkę i zapomnieć o nim.

Te otwory w blaszce to po to, że by płyn chłodniczy mógł się przemieszczać, tak? Podasz linka, albo namiar gdzie kupiłeś taką blaszkę?

adamon 01-07-2019 07:30

Odp: EGR - czy warto czyścić
 
Otwór w blaszce jest po to żeby czujnik widział jakieś ciśnienie i nie dawał błędu.
W silniku 1.6 TDCI nie ma chłodzenia płynem EGR-a.
Tu jest blaszka jaką zastosowałem :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

klodis 02-07-2019 09:06

Odp: EGR - czy warto czyścić
 
na youtube są filmiki
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lookash2nd 12-07-2019 14:42

Odp: EGR - czy warto czyścić
 
Jeżdżę z blaszką bez dziurki już ponad 2 lata w 1.6 tdci 109 koni i nie ma żadnych problemów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.