Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Klapa bagażnika nie otwiera sie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=127258)

bialy1351 30-12-2008 14:31

nie działa tylna klapa
 
Witam,mam problem z otwarciem tylnej klapy przy mk3 kombi,to znaczy pilotem kluczyka się otwiera ale ręcznie nie i klawiszem wewnątrz też nie.Za pomoc z góry dziękuję.

heko 30-12-2008 14:35

Re: [Mk3]nie działa tylna klapa
 
Wystarczy poszukać :fcp2
nap:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mihowe 30-12-2008 19:28

Re: [Mk3]nie działa tylna klapa
 
Heko w tym linku co podałeś inny kolega podaje bardzo kiepski pomysł z igłą i strzykawką. No chyba że ktoś chce wracać do problemu coraz częściej. Przedziurawienie igłą tej gumy może i pomoże chwilowo ale potem woda i wszelki bród będą miały jescze lepszy dostęp do tego mikrowłącznika. Ja ten temat przerabiałem wczoraj i nie zajęło mi to dłużej niż pół godziny.
\Należy zdjąć poszycie klapy bagażnika. Potem odkręcamy cztery nakrętki na. Wtedy zejdzie cały plastikowy panel z mikrowłącznikiem i podświetleniem tablicy. Rozbieramy wszystko na części i myjemy. Rozbieramy obudowę mikrowłącznika (zdejmujemy gumę wyciągamy blaszkę) i sprawcę mamy na wierzchu. Zalewamy włącznik WD-40 który wypiera wodę z niego a następnie wszystko przedmuc***emy sprężarką. Skłądając to wszystko do kupy przyda się nałozyć twardej wazeliny gdzie sie da. Nie dopuści ona wody do włącznika. Skręcamy wszystko i śmiga jak ta lala.
powodzenia i pozdrawiam

janosik 31-12-2008 12:25

Re: [Mk3]nie działa tylna klapa
 
Mikrowyłącznik może też nie działać na skutek złamania popychającej go blaszki. O ile wiem blaszka nie występuje jako część zamienna. Trzeba wtedy wymienić cały zameczek (chyba jakieś 150zł). Prościej jest odłączyć kabel sterujący. Zamek bez problemu otwiera się wtedy z kluczyka i przycisku wewnątrz.Dodatkowo istnieje pewność, że nikt nie otworzy klapy np na światłach pomimo nie załączenia drzwi centralnym zamkiem (nie każdy lubi jeździć z zablokowanymi zamkami drzwi).

ekok-k 31-12-2008 14:33

Re: [Mk3]nie działa tylna klapa
 
witam
mihowe jest jeszcze lepszy sposób na naprawę........zwyczajnie podjechać do aso...... ty kawusia ,gazetka.......... a oni ci wszystko pięknie wymienią.
Ja naprawiłem swój zamek za pomocą igły i strzykawki (działa do dziś ...) i jestem wdzięczny kolesiowi który mi podał takie rozwiązanie choć może tylko tymczasowe.
Niestety nie mam warsztaciku, sprężarki, zestawu kluczy np.torxów i drobne uciążliwe naprawy chętnie naprawiam domowymi sposobami.
pozdrawiam..............

mihowe 31-12-2008 17:54

Re: [Mk3]nie działa tylna klapa
 
Cytat:

Napisał ekok-k
witammihowe jest jeszcze lepszy sposób na naprawę........zwyczajnie podjechać do aso...... ty kawusia ,gazetka.......... a oni ci

...............
Wyjmą strzykawkę i skasują za nowy włącznik :fcp3
Wszystkiego dobrego w nowym roku

dlugi123 31-12-2008 18:10

Re: [Mk3]nie działa tylna klapa
 
pod guma jest blaszka która w MKIII sie bardzo czesto przełamuje poprostu na dwie części.......
ja zakupiłem całą częśc z kabelkiem na Alledrogo za 20pln i działa............

bialy1351 18-01-2009 13:48

Re: [Mk3]nie działa tylna klapa
 
klapa działa jak jest wysoka temperatura na zewnątrz ale gdy spadnie poniżej zera to już nie.Wyciągłem mikrowyłącznik,wziąłem do domu na grzejnik i nadal nic.

Dami 17-02-2009 17:16

Re: [Mk3]nie działa tylna klapa
 
Witam tez mam problem z klapa nie moge jej otworzyc ani od srodka ani z pilota jedynie kluczykiem:/ co to moze byc?

graczyk77 17-02-2009 17:36

Re: [Mk3]nie działa tylna klapa
 
To samo co napisali poprzednicy.
Ja pojechałem do ASO w Toruniu zapłaciłem 238pln wymienili mi elektromagnes wg. ich - mikrowłącznik wg. was... Nazwa nieważna.... Ważne to że pozbyłem się problemu :fcp2 i 238plnów.... :fcp5


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.