Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Używanie programu Focccus (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=238709)

kuzol 13-02-2016 19:25

Używanie programu Focccus
 
Witam.
Z racji iż jestem świeży w kwestii MK3 mam kilka pytań:
1. Czy przed pierwszym użyciem Focccusa powinienem użyć funkcji Read from BCM/IPC i zapisać wyniki do pliku?
2. W jakiej pozycji podczas korzystania z programu powinna być stacyjka I czy II?
3. Czy w Focccusie DDS to pozycja #101 z zakładki Central Config?
Z góry dziękuję za pomoc.

kuzol 15-02-2016 19:34

Odp: Używanie programu Focccus
 
Nikt na forum nie korzystał z programu?

krystianen 15-02-2016 21:31

Odp: Używanie programu Focccus
 
Na temat tego programu wypowiadałem się wielokrotnie UŻYWAĆ na własną odpowiedzialność i w bezpiecznych warunkach tj. dobry kabel, sprawne aku, pewny laptop.

Dla mnie to jak wycieczka po polu minowym z zamkniętymi oczami. Co najwyżej będziesz miał z auta schronienie przed deszczem :)

1. TAK. Dla bezpieczeństwa zawsze dobrze robić kopie.
2. jak zapisujesz/odczytujesz to powinna być w pozycji zapłonu (kontrolki)

kuzol 16-02-2016 16:31

Odp: Używanie programu Focccus
 
Dzięki za przestrogę.
Nie potrzebuje tak drogiej parasolki:)
Czy jest jakiś inny i bardziej przyjazny program który współpracuje z Elm Viaken i MK3 w zakresie kodowania?

cezarg1410 16-02-2016 16:49

Odp: Używanie programu Focccus
 
Nie ma.
Jedynie UCDS. Ale to inny interfejs, od sąsiadów zza wschodniej granicy. Rzecz jasna odpowiednio droższy

luk7 23-02-2016 17:42

Odp: Używanie programu Focccus
 
Nigdy juz tego programu nie użyję po tym jak na wyświetlaczu pojawił sie komunikat o awarii silnika i braku jego uruchomienia. Na szczęscie udało sie przywrócić wszystko do normy.

spenser696969 23-02-2016 19:34

Odp: Używanie programu Focccus
 
Cytat:

Napisał luk7 (Post 2543307)
Nigdy juz tego programu nie użyję po tym jak na wyświetlaczu pojawił sie komunikat o awarii silnika i braku jego uruchomienia. Na szczęscie udało sie przywrócić wszystko do normy.

Można prosić o szczegóły? Awaria silnika :) znam ten temat, usuwasz błędy i jedziesz dalej ale nie zawsze:/

krystianen 23-02-2016 20:07

Odp: Używanie programu Focccus
 
Cytat:

Napisał luk7 (Post 2543307)
Nigdy juz tego programu nie użyję po tym jak na wyświetlaczu pojawił sie komunikat o awarii silnika i braku jego uruchomienia. Na szczęscie udało sie przywrócić wszystko do normy.

aż mi sie ciśnie na usta.... "a nie mówiełem...."

tedi_k 23-02-2016 20:51

Odp: Używanie programu Focccus
 
Cytat:

Napisał krystianen (Post 2543463)
..."a nie mówiełem...."

Krystian, nie przesadzajmy...:diabel2:
FoCCCus działa całkiem z sensem, ale trzeba rozumieć co się chce zrobić i co się robi. Przyzwoity, z dużymi możliwościami, program dla zaawansowanych użytkowników.

edmun 24-02-2016 17:15

Odp: Używanie programu Focccus
 
Oj tam ludzie. Nie ukrywam że mokro się zawsze robi jak klikam coś w programie i nagle auto piszczy krzycząc że "awaria" ale w 99% przypadków wystarczyło wyłączyć program, wyłączyć auto i załączyć jeszcze raz. Takie "Awarie" to nawet przy odczytach się zdarzają (a nie przy zapisie). Pewnie ten 1% kiedyś mi uwali auto ale cóż - raz się żyje :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.