Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] Różnice między Europejskim i Amerykańskim (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=266977)

leszek_ford 19-07-2017 21:01

Różnice między Europejskim i Amerykańskim
 
13 załącznik(i)
Spotkały się dwa Edki titki, mój benzyniak na Amerykę i drugi diesel na Europę. Różnice są dostrzegalne ale nie rewolucyjne, z pewnością wszystkich nie opiszę, zapraszam chętnych do rozwijania tematu.

1. Z tyłu na pierwszy rzut oka są takie same, po bliższym porównaniu zderzaki są inne, niemniej wciąż zamienne między sobą. Różnica jest w listwie odblaskowej: w obu jest dzielona na 3 elementy ale w europejskim jest szersza, z lewej strony mieści lampę przeciwmgielną. Nie da się przeszczepić lampy pmgielnej do wersji amerykańskiej bo szerokość i długość lewego fragmentu są inne. Dodatkowo zderzak europejski jest grubszy o jakiś 1 cm. Klapa tylna euro nie ma oznaczeń wersji wyposażenia.
2. We wnękach kół tylnych nadkola są z mocno sprasowanego filcu? Dzięki temu w aucie jest ciszej. Ale już z przodu w wersji benzynowej nadkole jest ze zwykłego plastiku gdy w dieslu jest też z filcu.
3. Lusterka boczne mają inny kształt i inny kierunkowskaz ledowy.
4. Klamki drzwi titanium w obu autach się różnią, na usa jest dodatkowy akcent chromowany, na euro całe lakierowane. Na usa w listwie drzwi jest klawiatura do otwierania auta pinem, euro tego nie ma.
5.Z przodu oczywiście lampy przednie są inne, usa tylko ksenon w euro może być FDLED. Oczywiście w usa brak pmgielnych ale za to świetnie wyglądające ledy w ich miejscu, nie dostępne spryskiwacze lamp. Grill ten sam, maska, błotniki.
6. W środku inne przyciski z prawej od dźwigni zmiany biegów. Inne liczniki.
7. Kluczyk/pilot usa może być z zdalnym odpalaniem silnika, euro tego nie ma.
8. Bardzo ważna różnica między USA i EURO to że wersje SE, SEL na usa maja tylne migacze czerwone i nie mają ledowo podświetlanego łącznika/lampy między lampami tylnymi. Wersje TITANIUM i SPORT na usa maja migacze żółte i podświetlanie tego łącznika.
9. Lusterka boczne wersji usa nie są składane elektrycznie ale ręcznie.
10. Schowek przed pasażerem w wersji usa jest zamykany na kluczyk ale wewnątrz nie jest flokowany.

Może ktoś dorzuci swoje spostrzeżenia?

a4tech 20-07-2017 09:03

Odp: Różnice Ford Edge Europejski i Amerykański
 
Czy możesz zobaczyć ile pinów ma wtyczka lamp przednich USA a ile EU ? Pytam czy przeszczep FDL do wersji USA będzie prosty :)

Zmiana licznika na EU :) z Smaxa lub Mondeo powinna być możliwa.

leszek_ford 20-07-2017 18:40

Odp: Różnice Ford Edge Europejski i Amerykański
 
Wtyczka ma 16 pinów ale dochodzi do niej 11 kabli.

plebansk8 21-07-2017 15:16

Odp: Różnice Ford Edge Europejski i Amerykański
 
uu nie spodziewałem się, aż tylu różnic pomiędzy wersją europejską a USA :/
leszek_ford jakie zmiany musiałeś robić w swojej wersji z USA zeby nadawały się do jazdy na europe ?

a4tech 21-07-2017 17:03

Odp: Różnice Ford Edge Europejski i Amerykański
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Możesz nakręcić jak taki 2.7 przśpiesza ? Masz BLIS, Park Assist, ACC w Swoim ?

Co do różnic to uważam, że zbyt wiele ich nie ma jeżeli chodzi o aspekt wizualny...

Do założenia FDL nie trzeba mieć spryskiwaczy więc wydaje mi się, że zabieg jak najbardziej realny - tak jak w Fusion.

leszek_ford 21-07-2017 17:06

Odp: Różnice Ford Edge Europejski i Amerykański
 
Plebansk8 dołożyłem tylną pmgielną, nic więcej nie zmieniałem. (co dziwne w niejasnych okolicznościach zgubiłem ją gdzieś)

krystianen 25-07-2017 22:27

Odp: Różnice między Europejskim i Amerykańskim
 
przeszczepiales lampy eu do usa?

leszek_ford 26-07-2017 19:34

Odp: Różnice między Europejskim i Amerykańskim
 
Nie. Po co? Nikogo nie oślepiam, dołożyłem tylko tylną pmgielną.

Zaktualizowałem 1 post o różnicach.

Yakac 30-07-2017 15:55

Odp: Różnice między Europejskim i Amerykańskim
 
Leszek opłacało ci się ściągać z USA? Ile cię auto wyniosło i jaka konfiguracja?

A zegary się nie różnią? Mnie się wydaje, że europejskie takie nowocześniejsze, wyświetlane a w USA klasyczne wskazówkowe.

leszek_ford 30-07-2017 20:10

Odp: Różnice między Europejskim i Amerykańskim
 
Pod kątem szybkiej sprzedaży bardzo bardzo nie opłacało, bo jest bezwypadkowy i trochę kosztował już w USA. Ale ja go chcę parę lat przetrzymać więc nie liczyłem zysków i strat, że duża akcyza itd. Na portalach ogłoszeniowych są o wiele tańsze od mojego, wolałem sam wybrać i widzieć co zakupiłem.

Uroda licznika kwestią gustu, mnie się bardziej podobają takie od europejskich. Licznika nie zamierzam zmieniać, spolszczyłem tylko sync i przestroiłem radio.

edit: zamierzam zmienić tarczę licznika na km/h.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.