Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Programowanie kluczyka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=85795)

BRUNO 10-12-2009 21:32

Programowanie kluczyka
 
Panowie mam problem z kluczykiem a mianowicie co jakiś czas podczas odpalania auta dioda immobilizera mruga szybko i nie odpalę auta.
DWA wyjścia:
albo zakoduje od nowa i za drugim razem możne trzecim odpalę.
albo odczekam postukam kluczykiem i działa.

Co to może być?..naiwne pytanie ale może spotkaliście się z taka sytuacja i macie 100% odpowiedz.

alo68 10-12-2009 21:47

Odp: Rozprogramowanie kluczyka
 
Mi w jednym kluczyku całkowicie się rozprogramował immobilizer musiałem go zakodować w ASO, usługa 170zł :)

CIABAH 11-12-2009 15:02

Odp: Rozprogramowanie kluczyka
 
no mi powiedzieli w aso 190 ;/

Fadamaka 12-12-2009 19:07

Odp: Rozprogramowanie kluczyka
 
Czasem mi się bateria rozładuje w kluczyku i wtedy z nową baterią nie uruchomię auta tym kluczykiem. Biorę wtedy kluczyk zapasowy i nim otwieram i zamykam auto, a ten z nową baterią trzymam blisko tego zapasowego i tak się znów zakodowuje i działa jak należy. Tak zresztą jest napisane w instrukcji:)

foka2006 06-02-2010 00:17

Odp: Rozprogramowanie kluczyka
 
Witam,

W jaki sposób mogę się dowiedzieć, czy w mojej Foce jest odbiornik sygnałów z pilota w klamkach?
Kupiłem wersję GHIA, ale oba kluczyki są manualne. Chciałbym to zmienić dla wygody, ale nie wiem czy warto ryzykować i kupić scyzoryk "na próbę".
Piszecie, że kodowanie kluczyka w serwisie kosztuje. A co powiecie o tym, co znalazłem w instrukcji Focusa nt. kodowania kluczyka ze stacyjki:

PROGRAMOWANIE PILOTA ZDALNEGO STEROWANIA
Możesz zaprogramować maksymalnie osiem pilotów zdalnego sterowania dla Twojego pojazdu (łącznie z tymi, które były dostarczone z pojazdem). Podczas procedury programowania nadajniki zdalnego sterowania
muszą pozostawać wewnątrz pojazdu. Zapnij pasy bezpieczeństwa przednich siedzeń i zamknij wszystkie drzwi, aby sprzeczne brzęczyki sygnalizacyjne nie rozbrzmiewały podczas programowania
• Aby zaprogramować nowe nadajniki zdalnego sterowania, obróć kluczyk
zapłonowy w położenie II cztery razy w ciągu sześciu sekund.
• Ustaw kluczyk zapłonowy w położeniu 0. Sygnał akustyczny potwierdzi możliwość zaprogramowania nadajników zdalnego sterowania w ciągu 10 sekund.
• Naciśnij dowolny przycisk na nowym nadajniku zdalnego sterowania.
Potwierdzeniem będzie sygnał akustyczny. Powtórz ten ostatni krok ze wszystkimi nadajnikami zdalnego sterowania, włącznie z oryginalnym. Nie wyjmuj kluczyka z włącznika zapłonu podczas naciskania przycisku na tym nadajniku zdalnego sterowania.
• Ponownie włącz zapłon (kluczyk w położeniu II) lub odczekaj 10 sekund nie
programując kolejnego nadajnika zdalnego sterowania, aby wyjść z trybu
programowania kluczyków. Do otwierania i zamykania pojazdu możesz teraz użyć tylko nadajników zdalnego sterowania, które właśnie zaprogramowałeś.

Próbował ktoś (np. na surowym kluczu), czy to działa?
Jeśli mam centralny zamek w aucie, to co będzie po włączeniu przycisku z pilota przycisku otwierania bagażnika? Otworzy właśnie tylko klapę?

LeonMP 06-02-2010 00:35

Odp: Rozprogramowanie kluczyka
 
No tak ale koledze foka nie odpala silnik czyli problem w immo aty cytujesz instrukcje programowania pilota c.z. Najlepiej wpierw sprawdzić defekty w sterowniku silnika i body komputerze. Przecież przyczyn może być wiele.

hania_snk 13-02-2010 09:18

Odp: Rozprogramowanie kluczyka
 
U mechanika taka zabawa kosztowała 20 zł. Problem polegał na tym, ze pilot sie rozprogramował. Mechanik zrobil dokładnie to samo co wyżej było opisane i pilot działa wręcz idealnie :surprise:

zebcio 21-05-2010 22:08

Odp: Rozprogramowanie kluczyka
 
Witam
próbowałem zakodować kluczyk (surowy) ale się nie udało
postępuje tak jak opisane (4 razy załanczam zapłon, wchodzi w stan programowania - nowy kluczyk po przyciśnięciu dowolnego przycisku - brak reakcji zero sygnału, na starym kluczyku po przyciśnięciu dowolnego przycisku słychać sygnał co sugeruje że został zaprogramowany) ale teraz po takim kodowaniu są zmiany wcześniej przy zamykaniu 2 razy migały kierunki a przy otwieraniu 1 ale za to dłuższe mignięcie
teraz brak sygnalizacji kierunkami i niemam pewności czy autko jest zamknięte
może ktoś podpowie jak zakodować nowy kluczyk, a najbardziej mi zależy na ustawieniu migania kierunków (jak powrócic do poprzednich ustawień może ktoś zna sposób)
za każdą pomoc z góry dzięki

Sender 22-05-2010 07:24

Odp: Rozprogramowanie kluczyka
 
dokladnie opisane jest kodowanie kluczyka w oryginalnej instrukcji od fokusa. jezeli chcesz mam wersje instrukcji w komputerze moge ci przeslac daj mi tylko emaila. pozdrawiam.

zebcio 23-05-2010 21:28

Odp: Rozprogramowanie kluczyka
 
Witam chętnie przeczytam instrukcje jeżeli jest to możliwe to proszę o przesłanie podaje adres: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.