Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] StartStop dziwnie ożył (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=326413)

Tweety1980 14-01-2022 10:03

StartStop dziwnie ożył
 
Witam Taki mam temat jeżeli chodzi o system start stop (mondeo MK5).
Sytuacja wydarzyła się w okolicach październik/listopad więc jeszcze w miarę w ciepłym okresie. Akumulator w tym czasie miał ok 10 miesięcy - więc w miarę nowy. Po zamontowaniu tego akumulatora (przez serwis) Start/Stop działał przez jakieś dwa miesiące w miarę dobrze. Później przestał działać.

W okolicach paź/lis po dwóch dniach postoju samochodu, nagle rozładował się akumulator. Od znajomego "pożyczyłem prąd" aby odpalić pojazd. Przejechałem nim po odpaleniu max 15 km. Aku nie miało się szans naładować. Następnego dnia wsiadłem do samochodu i o dziwo pojazd odpalił bez problemów (jeżdżę nim do dzisiaj bez doładowywania aku z zewnątrz) i znowu przez ok 1 miesiąc Start/Stop działał prawidłowo.

O co w tym chodzi? Skąd to zachowanie i nagłe ożywienie SS?

tomkrawiec 14-01-2022 10:44

Odp: StartStop dziwnie ożył
 
Z tego co ja wiem to SS nie dziala jak aku jest slabo naladowany. Sprawdzales poziom naladowania jak SS nie dziala i jak dziala ?

A tak swoja droga potrzebujesz SS ? Nie prosciej wylaczyc to dziadostwo Forscanem ?

tedi_k 14-01-2022 11:17

Odp: StartStop dziwnie ożył
 
Cytat:

Napisał tomkrawiec (Post 3391436)
... Nie prosciej wylaczyc to dziadostwo Forscanem ?

Kolejny "oświecony" Kolega, któremu trzeba tłumaczyć, że w Mondeo MK5 NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK "WYŁĄCZENIE" START/STOP!
FORScan wyłącza MODUŁ MONITOROWANIA AKUMULATORA - co jest JEDNYM Z GŁUPSZYCH POMYSŁÓW na "działania FORScanem w Mondeo MK5".:568::569:

"Zgodnie ze sztuką", to start/stop można sobie wyłączyć za pomocą modułu typu "start/stop killer" - na allegro pod dostatkiem.

tomkrawiec 14-01-2022 11:23

Odp: StartStop dziwnie ożył
 
Moze i glupi ale dziala i SS nie morduje ani akumulatora, ani rozrusznika, ani rozgrzanej turbiny.....

tedi_k 14-01-2022 18:35

Odp: StartStop dziwnie ożył
 
Cytat:

Napisał tomkrawiec (Post 3391448)
... nie morduje ani akumulatora,...

Za to wyłącznie BMS morduje akumulator skuteczniej od start/stopu...:568:

tomkrawiec 14-01-2022 18:52

Odp: StartStop dziwnie ożył
 
A co dokladnie akumulatorowi sie w takim przypadku dzieje ? Ja to zrobilem ta metoda: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Serio pytam bo rok juz prawie rok na aku jezdze (~20 tys km) i poki co zadnych efektow ubocznych nie widze. Napiecie ladnie trzyma, auto odpala bez najmniejszych problemow, bledow zadnych Forscan nie znajduje i auto zadnymi diodami do mnie nie mruga. Napiecie aku po 2 tygodniach postoju (garaz podziemny temperatury ostatnio od 0 do 6C), przejechaniu 70 km i znowu 2ch dniach postoju 12.18V, napiecie ladowania 14.7V.

tedi_k 14-01-2022 20:19

Odp: StartStop dziwnie ożył
 
Cytat:

Napisał tomkrawiec (Post 3391505)
A co dokladnie akumulatorowi sie w takim przypadku dzieje ? ... napiecie ladowania 14.7V.

Dokładnie to co w cytacie. Bez BMS nie ma kto sterować napięciem ładowania aku.

tomkrawiec 14-01-2022 20:40

Odp: StartStop dziwnie ożył
 
No ale ladowanie o stalym napieciu +-14.5 Voltow stosuje sie w autach o dzisiecioleci i nic sie akumulatorom nie dzieje. Z tego co wiem to BMS potrafi przywalic i sporo ponad 15V jak wyczuje, ze aku jest "puste" (ok, wiem ze aku w Mondeo sa na to gotowe). Z drugiej strony wole czesciej wymieniac aku za pare stowek niz turbo za pare tysiecy a juz mialem przypadki, ze przelecialem A4 z Katowic do Krakowa 140-150 km/h i Start/Stop wylaczyl mi silnik na bramkach.

Hansolo 14-01-2022 21:08

Odp: StartStop dziwnie ożył
 
Gdyby kierowcy / mężczyźni / tak pamiętali o kliknięciu przycisku Start/Stop jak o wykopaliskach w nosie, problem nie istniałby ;) . Popatrzcie na innych kierowców w korkach to zobaczycie koparki bitcoinów . To tak żartobliwie .
Co do ładowania to warto zauważyć że w aucie nie ma akumulatora starego typu a jest EFB bądź AGM i niekoniecznie musi lubić ciągłe ładowanie niczym nie sterowane.

tomkrawiec 14-01-2022 21:28

Odp: StartStop dziwnie ożył
 
Jak czytam ten watek: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to dochodze do wniosku ze mimo wszystko lepiej wylaczyc BMS, ladowac aku stalym napieciem i miec swiety spokoj.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.