Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus USA] Montaż czujników parkowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=326414)

zack1989 14-01-2022 10:24

Montaż czujników parkowania
 
Cześć,
mam Forda Focusa mk3 sprowadzonego z USA, rocznik 2014. Niestety nie ma on czujników parkowania, a jednak bardzo by mi się przydały. Jest to moje pierwsze auto a wcześniej właściwie nie prowadziłem.
Czy w normalnym serwisie Forda takie czujniki mi zainstalują? Da radę tam dać również kamerę, czy to już za duża ingerencja w auto? Wie ktoś ile coś takiego by mniej więcej mogło kosztować?
Dzięki :)

sabaciontko 14-01-2022 11:42

Odp: Montaż czujników parkowania
 
W normalnym ASO zainstalują Ci czujniki niefabryczne. Na pozostałe pytania - wszystko się da , kwestia ile kaski się chce wsadzić w autko.

referee 14-01-2022 20:34

Odp: Montaż czujników parkowania
 
Jeśli kolega chce ceny przybliżone to:
1x czujnik -> 30zł i więcej -> potrzebujesz 4 więc 120zł minimum za same czujniki (MINIMUM)
1 wiązka -> 100 zł
1x Moduł PAM-> 70zł
Instalacja między BCM a PAM - 30zł
mocowania czujników - 4x30zł ....

Robocizna + kodowanie -> 2h czyli tak z 300zł ??? (strzelam)
Czyli razem masz: 600zł-700zł... chyba ze zrobisz sam wszystko (możesz - masz wszystko na tym forum) to za 300-400 idzie to zrobić.

chyba nie przeszacowałem nie ?

sabaciontko 14-01-2022 20:48

Odp: Montaż czujników parkowania
 
W ramach obniżania wyceny @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] w dziale sprzedaż jest moja wiązka PDC tył + PAM za ...:)

wasi69 14-01-2022 20:55

Odp: Montaż czujników parkowania
 
Czujnik jest po 60 zł :/

lukaszooo 14-01-2022 23:17

Odp: Montaż czujników parkowania
 
Czujnik używany 60. Nowe są już po 130zl za sztukę . Do tego koszyki po ok 50 za sztukę uzywka lub nowe w podobnej cenie ale do malowania a wersja HB ma czujniki w kolorze. Focus USA SE bez kamery to zadkosc więc masz totalnego golasa prawdopodobnie bez wiązek.
Czujniki tył orginalne tylne w założeniu że nie masz instalacji ok1000zl.
Kamera jeśli masz przedlifta wchodzi w grę tylko fabryczna.

zack1989 17-01-2022 14:57

Odp: Montaż czujników parkowania
 
Nie ma wiązek (widać na zdjęciach), więc trzeba by było je zamontować od początku. Wydaje mi się, że się nie opłaca. Po prostu będę musiał się nauczyć dobrze parkować :lol: albo znaleźć miejsce, gdzie to zrobią tanio.
BTW tak wygląda to auto:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lukaszooo 17-01-2022 19:48

Odp: Montaż czujników parkowania
 
Chcesz mieć tanio to szukaj okazyjnych części w zestawie, na sztuki wyjdzie dużo dużo drożej. Czasem zderzaki z pdc wystawiają po 250. To jest przedlifta więc już stare auto.

Kliplakson 25-07-2023 19:44

Montaż fabrycznych czujników cofania.
 
Witam.
Posiadam Focusa st mk3 z 2014 roku. Samochód przypłynął do mnie z Kanady.
Chciałbym doposażyć go o fabryczne czujniki cofania ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć potrzebnych mi do tego schematów i szukam pomocy. Może ktoś już próbował zamontować fabryczne czujniki ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.