Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=271315)

nelik1987 21-10-2017 21:02

Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Cześć, planuję kupić dla żony Nowego Forda Fiestę z automatyczną skrzynią biegów. Automat jest dostępny tylko i wyłącznie z jednym silnikiem 1.0 EcoBoost 100 KM.

Mam dwa pytania dotyczące tego modelu:
- jaka jest tam skrzynia biegów bezstopniowa, hydrauliczna... czy jest możliwość manualnej zmiany biegów jak w DSG?
- czy ten malutki silnik 1.0 daje radę z automatyczną skrzynią biegów? W salonie w Gdańsku i Gdyni nie mają automatu, żeby się przejechać i zobaczyć czy ten motor z automatem daje jakoś radę.
Auto będzie głównie wykorzystywane w mieście więc jakieś wybitne osiągi nie są wymagane ale jak ma być tragedia to jednak się chyba zdecyduję na wersję 1.0 ale ze 125 KM silnikiem i manualną skrzynią.

cattani75 21-10-2017 21:18

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Jeśli będziesz brał manual, to dopytaj naszych magików czy da się ze 100 KM zrobić fabryczne 140 KM. @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to są te same silniki?

mskgs 24-10-2017 09:22

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
140KM ma inną skrzynie (krótsze przełożenia).

nelik1987 24-10-2017 09:48

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
cały czas interesuje mnie jednak Automatyczna skrzynia biegów czy z tak małym silnikiem daje radę oraz jaki to rodzaj skrzyni biegów (czy jest możliwość ręcznej zmiany biegów)?

cattani75 24-10-2017 13:06

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Jeśli są łopatki, to można ręcznie zmieniać. Co mówi o tym cennik?

Kubuch 25-10-2017 07:51

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Ten malutki silnik jest najmocniejszą jednostką we Fieście (poza ST) i na pewno daje radę z automatem.

Okil 25-10-2017 12:13

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Znajomy mówił że ostatnio 3 sztuki 1.0 EB w serwisie widział na podnośniku z przebiegiem 15k-20k, jeden zatarty a z dwoma pozostałymi to już nie pamiętam co było.

c-matix 25-10-2017 12:47

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Ktoś rok temu zamówił Fieste 2016r 1.0 EB z automatem i przedłużał się strasznie termin odbioru auta mimo że fizycznie było. Coś tam było z sterownikami ale nie wiemy jak to jest w najnowszych czy coś zmienili czy nie.

slider2002 26-10-2017 19:01

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Pojemność 1,0 to może mieć karton z mlekiem a nie silnik w aucie.

pasiek 26-10-2017 19:09

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Nie przesadzaj , to fiesta a nie s-max ;)

c-matix 27-10-2017 07:03

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Cytat:

Napisał slider2002 (Post 2877637)
Pojemność 1,0 to może mieć karton z mlekiem a nie silnik w aucie.

Do fiesty też brał bym tylko i wyłącznie 1.0EB. Jak napisał "Pasiek" to nie s-max. A te silniki na razie potwierdzają swoje plusy.

actchris 27-10-2017 07:17

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Cytat:

Napisał c-matix (Post 2877796)
A te silniki na razie potwierdzają swoje plusy.

O ile pamiętam kolega z serwisu mówił że fajne ale do 200tyś potem już wymiana bo się kończą a ich się nie naprawia.

ŁukaszD 27-10-2017 08:13

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Co prawda nie jeździłem Fiestą o jaką pytasz, ale jeżdżę Fiestą trochę starszą z silnikiem 1.4 TDCi 70 KM. Moim skromnym zdaniem do miasta napęd 100 KM będzie w pełni wystarczający. Automatyczna skrzynia zwiększa spalanie, ale w kwestii wygody to rzecz niezastąpiona. Naszym autem które teoretycznie ma gorsze parametry przyspieszeniowe spokojnie poruszamy się po mieście jak i w trasy do 200 km. Także tym nie masz się co przejmować. Sama skrzynia biegów to dwu sprzęgłowa jednostka, więc myślę, że całkiem przyjemna. Nie wiem ile kilometrów zamierzacie robić w ciągu roku, ale nawet jeśli po 200 tys. km trzeba będzie wymienić silnik to pewnie będą to już czasy gdzie używane jednostki będą kosztowały grosze albo nie będziecie już właścicielami obecnie kupowanego egzemplarza. Podsumowując brać bez zastanowienia, ewentualnie pomyśleć za dwa lata nad przedłużoną gwarancją.

cattani75 27-10-2017 08:34

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Cytat:

Napisał ŁukaszD (Post 2877840)
Sama skrzynia biegów to dwu sprzęgłowa jednostka

W nowej fieście jest hydrokinetyk, a nie PowerShitf!

ŁukaszD 27-10-2017 11:07

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał cattani75 (Post 2877846)
W nowej fieście jest hydrokinetyk, a nie PowerShitf!

W takim razie na stronie Forda jest błąd:

cattani75 27-10-2017 11:16

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Silnik 1.6 w nowej fieście???

ŁukaszD 27-10-2017 12:03

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Na stronie Ford Polska w "zakładce" Ford Fiesta widać tylko ten rodzaj skrzyni. W cenniku również widnieje opis PowerShift. Jeśli to co piszesz jest prawdą to znaczy, że strona i cennik są niekatulane.

mskgs 27-10-2017 13:02

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
W starej Fieście był PowerShift, w nowej jest skrzynia hydrokinetyczna. Jak byk z cennika: "A6 - 6-biegowa, automatyczna, hydrokinetyczna skrzynia biegów".

Co do samego 1.0 to śmieszny jest co chwilę powtarzany tekst "litr to może mieć karton mleka". :D To już naprawdę przestało być śmieszne. Tak naprawdę, wyżyłowanie jest na poziomie 1.5 EB, 2.0 EB czy 2.0 TDCi 210KM. Przejechałem trochę tym silnikiem i w zasadzie oprócz niskiej kultury pracy na niskich obrotach, niewiele mu można zarzucić. Jak na R3 brzmi fajnie, ładnie się wkręca na obroty i przy wyższych ich partiach ładnie ciągnie. Nie bierze oleju. Jasne, lepiej by wyglądał taki 1.5 czy nawet 2.0, ale... to by był naprawdę jakiś ułamek sprzedaży, pewnie nieopłacalny dla producenta. Mowa oczywiście o Fieście.

Co do trwałości. Pojemność w dzisiejszych czasach już nie świadczy w żaden sposób o trwałości konstrukcji, albo w inną stronę: duża pojemność nie zapewnia niezawodności. Można pisać, że silniki się będą rozlatywać, ale życie pisze własny scenariusz i nie raz pokazało, że motory o większej pojemności okazywały się chłamem wskutek spapranej konstrukcji. A te małe jeździły i jeżdżą. Najwięcej mają do powiedzenia osoby, które tego silnika na oczy nie widziały - w tym duża część mechaników.

Cytat:

Napisał actchris (Post 2877801)
O ile pamiętam kolega z serwisu mówił że fajne ale do 200tyś potem już wymiana bo się kończą a ich się nie naprawia.

O ile pamiętasz - czyli tak mówił, czy nie mówił ? Bo to takie "gdzieś tam słyszałem że po iluś tam to się wymienia". :D Mam nadzieję, że kolega pracuje w serwisie Forda i wymienił co najmniej kilkanaście tych silników, że tak mówi.

cattani75 27-10-2017 13:46

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Cytat:

Napisał mskgs (Post 2877979)
wyżyłowanie jest na poziomie 1.5 EB, 2.0 EB czy 2.0 TDCi 210KM

Jeśli 125 albo nawet 140 KM z 1.0 EB jest ok, to 240 KM z 2.0 EB tym bardziej. :-)

ŁukaszD 27-10-2017 13:56

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
OK, przyznaję rację Koledzy. Nie zauważyłem, że teraz to już nie Fiesta tylko Nowa Fiesta :) Zauważyłem również w związku z moją pomyłką, że przekładnia hydrokinetyczna pogarsza osiągi w stosunku do przekładni Powershift.

cattani75 27-10-2017 14:02

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Za to jest mniej awaryjna, bo się nie boi wysokich obrotów.

ŁukaszD 27-10-2017 16:52

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
To tym bardziej przemawia za kupnem Fiesty z automatem.

GM 1974 29-10-2017 10:31

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Nie widzę problemu z zakupem i użytkowaniem Fiesty 1.0 Ecoboost z automatem.
Jeżeli nie jest auto potrzebne do rajdów ulicznych, to będziesz zadowolony. Tych aut jest mało i na rynku wtórnym praktycznie niedostępny.
Na nowego trochę poczekasz, nawet 3-4 miesiące, szczególnie pod koniec roku, ale warto :-)
Masz pytania pisz na priv

actchris 30-10-2017 12:56

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Cytat:

Napisał mskgs (Post 2877979)
Cytat:
Napisał actchris
O ile pamiętam kolega z serwisu mówił że fajne ale do 200tyś potem już wymiana bo się kończą a ich się nie naprawia.
O ile pamiętasz - czyli tak mówił, czy nie mówił ? Bo to takie "gdzieś tam słyszałem że po iluś tam to się wymienia". Mam nadzieję, że kolega pracuje w serwisie Forda i wymienił co najmniej kilkanaście tych silników, że tak mówi.

Napiszę inaczej, kolega ma warsztat do którego co jakiś czas wpadam ze swoim autem i powiedział mi w/w silniki (i ile pamiętam ten model), są nieserwisowalne a potrafią zacząć padać po 200tyś.

marcin'ek 12-11-2017 13:20

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
W Nowej Fiescie silnik/auto jest bardziej wygluszone i przy niskich obrotach silnika prawie nie slychac a na wysokich fajnie mruczy �� ale takie odczucia to rzecz indywidualna. Natomiast czas oczekiwania jak wspomnial GM 1974 to 3/4 miesiace, zamowilem jakos we wrzesniu a termin mam na grudzien/styczen.

cadship 29-01-2018 18:46

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Witam
tez jestem zainteresowany kupnem fiesty 1.0 100Km z automatem - czy ktos sie orientuje ile wiecej bedzie taka fiesta paliła w miescie w stosunku do manuala (czy jest to roznica 1 litra 2 czy moze wiecej)?. Samochod ma byc tylko do miasta, a wiadomo ze w korkach automat jest niezastapiony.

cattani75 29-01-2018 19:00

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Pewnie z litr. W katalogu nie ma wersji z manualem?

foni 29-01-2018 19:24

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
obstawiałbym dobry litr przy spokojnej jeździe i dobre 2 litry przy próbie dynamicznego jeżdżenia

kreciksms 30-01-2018 09:10

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
hej. nie wiem czy juz kupiles fieste czy nie. moja opinia: posiadam fieste mk7 fl 2014r. kupilem ja z przebiegiem 5tys auto demo. dzis ma niewiele przejechane bo 32tys ale sprawuje sie swietnie. ma 100km jak wszystkie 1.0EB w automacie. auto serwisowane w ASO w niemczech. dokupilem jej teraz puedluzona gwarancje na 4 rok.jako na cale auto. ponoc producent daje 5lat gwarancji na skrzynie te suche ktore występują w malych pojemnościach EB. auto rewelacyjnie zmienia biegi na mieście jedynie niekiedy zle redukuje musze jej pomoc po ona redukuje po dadaniu gazu. jak sa obroty za niskie to redukuje a ja wole juz bieg miec nizszy wbity. np skrzyzowanie dojazd redukujemy do 2 biegu a ona jako automat ma jeszcze 3. ale zdaza sie ta. no nie zawsze bez obaw. natomiast zmiana biegow na wyzsze jest super tego nawet nie zauwazysz. spalanie bo to tez interesuje miasto: zalezy od 6.3 do 7.2 zima. trasa do 90km: 5.2 przepisowo a trasa niemcy polska 900km przy predkosci 140km/h tempomat 6.2l. pali tak jak moj stary diesle 2.0 140km jaki mailem w focusie. elastyczność super. lepiej sie zbiera niz 1.5 EB manula w kuga ktory ostatnio miałem jazde brobna. polecam

cadship 30-01-2018 19:25

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Cytat:

Napisał kreciksms (Post 2925375)
posiadam fieste mk7 fl 2014r. kupilem ja z przebiegiem 5tys auto demo. dzis ma niewiele przejechane bo 32tys ale sprawuje sie swietnie. ma 100km jak wszystkie 1.0EB w automacie

dzieki za odpowiedz, ale mam jeszcze pytanie czy skrzynia ktora posiadasz w swojej fiescie jest to skrzynia hydrokinetyczna czy powershift, bo w nowej wersji montuja tylko hydrokinetyczne

mskgs 30-01-2018 19:52

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
W mk7 1.0 EB były z PowerShiftem.

kreciksms 01-02-2018 13:24

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Cytat:

Napisał cadship (Post 2925713)
dzieki za odpowiedz, ale mam jeszcze pytanie czy skrzynia ktora posiadasz w swojej fiescie jest to skrzynia hydrokinetyczna czy powershift, bo w nowej wersji montuja tylko hydrokinetyczne


jest to hidrokinetyk, tak mi mowil serwisant na 2 rocznym przegladzie we Fordzie. przy okazji wydrukowal mi info ze na automaty w fiesta (wymienionych bylo tam kilka modeli auto) przy silnika benzynowych do 1.5l poj. ford daje 5 lat gwarancji.

Jeszcze raz dodam zestawienie 1.0 EB 100km ze zkrzynia automat to super produkt na miasto. Przelacznik biegow w drazku to dla mnie lepsze rozwiazanie niz manetki przy kierownicy. zmuszaja do prowadzenia dwiema rekami. Pod warunkiem ze troche chcesz ingerowac bo widzac wzniesienie sam zredukujesz. Automat zmienia w momecie osiagniecia krytycznych obrotow silnika.

Jesli moge sie rozpisac jedyne co mi sie w fiescie nie podoba to zawieszenie tyl. Nie jest tak kafortowe jak w moim focusie mk 2. Na przejezdzie kolejowym zamiast amortyziowac to stuka. Tego mi brakuje. Ogolne prowadzenie super. Polecam

Bump:
Cytat:

Napisał mskgs (Post 2925739)
W mk7 1.0 EB były z PowerShiftem.

kolego jestes tego pewny? PS jest mokry i wystepuje w TDCI w mojej Fiesta mk7 FL jest sucha skrzynia. to wiem na pewno. <serwisant potwrierdzil>

boncio 01-02-2018 15:25

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
w mk7 był suchy Powershift.

cadship 01-02-2018 16:26

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Dzieki za wszystkie odpowiedzi (tez mi sie kiedys wydawało ze przez moment w cenniku fiesty po FL była skrzynia A6, ale teraz jest wyraznie w MK7 Powershift).
Niestety mam kolejny dylemat, bo po wizycie w fordzie zonie spodobal sie bardziej niz fiesta nowy ECOSport (mi sie bardziej podoba fiesta, ale glowny argument w burzliwych dyskusjach domowych ze to samochod dla niej), tam jest automat ale dla 1.0 125KM - w parametrach podaja ze z ta skrzynia w miescie spalanie jest 7,2 - obawiam sie ze przy takim gabarycie (wysoki klocek) moze palic kolo 9 - tyle co moj mondek.

boncio 02-02-2018 10:03

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Heh, skąd ja to znam ;)
Ja wczoraj oglądałem Ecosporta ST-line i muszę przyznać, że lepiej wygląda na żywo niż na zdjęciach.
Chociaż wyczuwalny schodek na łączeniu kolorów mnie mierzi... szyberdach o długości 20cm, drzwi tyłu otwierane na bok i oświetlenie wnętrza ze starej Fiesty, czyli żarówki ;) B&O play nie posłuchałem, bo akumulator był padnięty...
Na plus Ecosporta, to kierowca widzi maskę, więc jest lepsze wyczucie przodu. W fieście nawet rantu nie widzę.
Do Ecosporta póki co w ogóle nie jest dostępny 100-konny ecoboost. A jak będzie to tylko do Trenda...
Automat to oczywiście hydrokinetyk i dodatkowe 43kg, więc spalanie wyższe niż z manualem, ale bez przesady chyba z tymi 9l. Jest sporo wyższy od Fiesty (prawie 18cm), ale w mieście to nie robi różnicy, tylko w trasie. Bardziej waga, a waży tyle samo co B-max, czyli ponad 120kg więcej niż nowa Fiesta. Chociaż przekroczenie 8l w mieście nie będzie trudne, ale to już zależy od wagi buta małżonki :P
No i lista dodatków do Ecosporta jest bardzo krótka :D

cadship 02-02-2018 16:10

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2927533)
No i lista dodatków do Ecosporta jest bardzo krótka

Dzieki tej krotkiej liscie dodatkow moze sie uda jakos odciagnac od tego pomyslu. Wczoraj przyszła do domu i widziala na miescie i bardzo jej sie spodobał SEAT Arona - jutro jade obejrzec, choc do tego malego silnka 1.0 TSI nie jestem przekonany, chyba ze ja namowie na 1,5 (chociaz 4 cylindry, ale nadal TSI chyba jestem uprzedzony do tego koncernu) - sorka bo odchodze od tematu.
Jeszcze raz dzieki za wszystkie podpowiedzi

kauczukkrk 04-02-2018 20:17

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
1 załącznik(i)
Cześć!

Nowa Fiesta w automacie jeździ u nas od listopada. Zamówiona jako jedna z pierwszych w Polsce.

Miało to być auto dla żony, a służy póki co jako rodzinne ;) Sprzedałem Mondeo i nie spieszyłem się z zakupem auta dla siebie właśnie dlatego, że Fiestą tak dobrze się jeździ. Dziś ma ponad 7tyś km na liczniku. Spalanie średnie z całości przebiegu to 7.7l, w tym gnanie po autostradzie 170km/h, warszawskie korki i zabawa z tymi 100KM - bo w sumie jest czym się pobawić. Raczej będzie problem z trakcją, a nie brakiem mocy jeśli mówimy o starcie. Przeciętnego kierowcę Golfa da się wyprzedzić spod świateł ;) Gorzej z przyspieszaniem na autostradzie, ale w porównaniu ze 140KM dieslem w Mondeo naprawdę nie ma się czego przyczepić.

Jeśli chodzi o komfort, to wyciszenie jest naprawdę poprawione względem poprzedniczki. Długie trasy nie są problemem - poza fotelem. Po 4h jazdy zaczyna być niewygodnie.

Jak dla mnie wybór był prosty - jeździmy tylko automatami, bo tak lubimy i już. Ale na pewno mocy mu nie brakuje z tego powodu. Opowieści o tym, że silnik za słaby do automaty to już od dawna bajki. Zmiany biegów są sprawne i delikatniejsze niż sam robiłbym to w manualu.

Bump:

cadship 09-02-2018 08:45

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Wczoraj zamowiony Ecosport 1.0 125Km z automatem - jak kolega mowi ze po wawie fiesta spala srednio 7,7 to mysle ze ecosport zamknie sie 8,5 w szczecinie (bedzie zapewne wyzsze spalanie bo samochod zdecydowanie ma wieksze opory i jest ciezszy o ok.150kg), ale to akceptowalny wynik przy jednoczesnym komforcie jazdy w korkach.

Odbior przełom marca/kwietnia napisze jak to sie spisuje

Jeszcze raz dzieki za wszystkie odp.

skylla1 11-02-2018 10:33

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Ile kosztuje taki Ecosport? Jak duży rabat daje się wynegocjować?

cadship 11-02-2018 15:07

Odp: Nowy Ford Fiesta - Skrzynia automatyczna, a silnik 1.0 EcoBoost
 
Cytat:

Napisał skylla1 (Post 2932281)
Ile kosztuje taki Ecosport? Jak duży rabat daje się wynegocjować?

Zamowilem wersje ST-LINE biala perła z czarnym dachem i wszystko co było w cenniku oprocz naglosnienia B&O i haka holowniczego - wg cennika bez promocji mial kosztowac 106 (troche przesada), ale ostatecznie wyszło 90tys czyli 16 tys rabatu. Cena ostateczna tez nie jest mała, ale żonie samochod zmieniamy co 10 lat (czyli ok 100tys przebiegu) wiec jakos to ujdzie, a bardzo sie jej podobał i na dodatek ma duzy przeswit ktory nam pasuje bo do domu mamy 400m szutrówki (po zimie czasem z duzymi dziurami). Dodam jeszcze ze jestem ze szczecina, ale fordy zamawiam w Pile daja zdecydowanie lepsze rabaty).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.