Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Ford Kuga jako auto rodzinne. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=332752)

yarecky 05-01-2023 21:27

Ford Kuga jako auto rodzinne.
 
Cześć.
Piszę do Was z prośbą o opinię - jak Kuga sprawdza się jako auto rodzinne?
Auto bardzo trafia w mój gust, świetnie się prowadzi, jest dość obszerne, ale...
... potrzebuję przewieźć od czasu do czasu 4 dodatkowe osoby (małżonka, dwóch nastolatków i mniejsze dziecko w foteliku). Kuga mimo dużej szerokości zewnętrznej, organoleptycznie w środku jest dość ciasna. Kanapa ma ok. 120cm szerokości, wyżej też nie jest dużo więcej.
Ale może to tylko moje odczucie? Jak Kuga sprawdza się w takiej roli?
Ostatecznie zabiorę pasażerów i spróbujemy się zapakować, ale chciałbym poznać Wasze opinie.

yarecky.

Piasek80 06-01-2023 06:03

Odp: Ford Kuga jako auto rodzinne.
 
Kuga i rodzinne... :)
Rodzinny to jest S-max że już o Galaxy nie wspomnę a Kuga to co najwyżej wyżej zawieszony i trochę nadmuchany Focus II gen po lifcie w HB na dodatek.

arturek 06-01-2023 06:34

Odp: Ford Kuga jako auto rodzinne.
 
Witam

1) Oglądałem Kugę ale ostatecznie kupiłem Focusa mk3 kombi, a potem Focusa mk4 kombi

Patrząc co zapakowalem do Focusa kombi, mam wrażenie, że nie zapakowałbym tego do Kugi

2) Drug akwestia - jeśli ktoś rozważa auto używane, to Kugi są praktycznie tylko w dieslu, a ja szukałem benzyny

pozdrawiam
Arturek

Markus 06-01-2023 12:10

Odp: Ford Kuga jako auto rodzinne.
 
Mam kugę fhev z dojazdowym kołem pod podłogą bagażnika: wyjazd urlopowy w dwie osoby - kanapa przesunięta maksymalnie do przodu, dwie średnie walizki, jakaś większa torba na buty i kilka drobiazgów i to w zasadzie koniec wolnego miejsca w bagażniku. Dla mnie jest OK, ale cztery osoby z bagażem urlopowym to już słabo to widzę.

M.A.G. 06-01-2023 12:40

Odp: Ford Kuga jako auto rodzinne.
 
Hej.

SUV jako auto rodzinne... nie tędy droga kolego :?

Jak Piasek80 wyżej pisał, Focus kombi jest o wiele lepszym wyborem, a Mondeo w kombi to już bajka jeśli chodzi o przestrzeń - nie wspominając o minivanach :wink:

Pozdro :)

AstraC 06-01-2023 17:52

Odp: Ford Kuga jako auto rodzinne.
 
Zależy od budżetu. Jak nie miałem to kupiłem Grand C-MAX'a, jak dozbierałem to mam S-Max'a. Przy rodzinie 2+3 dla mnie najlepsze:
- C-MAX MK2 -> jeśli nie trzeba 7 miejsc, co nie Grand starczy -> Grand nawet ma nieco inaczej rozwiązane z tyłu miejsce środkowe, nieco mniej wygodnie
- S-MAX MK2 -> Tutaj jest relaks

Przymierzałem się do Kugi MK2 i MK3 i obie nie pykły. Za wąsko i nie wygodnie.

lukast 06-01-2023 22:39

Odp: Ford Kuga jako auto rodzinne.
 
Zgadzam się z przedmówcami. Przymierzałem się do nowej kugi. Jak wsiadlem to byłem zszokowany tym, że w środku jest tak mało miejsca (jak w focusie). Pod tym kątem taka rav4 wypada np dużo lepiej. Jeśli jednak mowa o rodzinie to polecam smax/galaxy. Jest komfortowo, a jeszcze 'osobowo' :)

B75 08-01-2023 18:43

Odp: Ford Kuga jako auto rodzinne.
 
W grudniu też zacząłem szukać dla siebie nowego auta. Pomierzyłem kilka SUVów i za każdym razem byłem rozczarowany. O ile w pierwszym rzędzie było OK, to w drugim zawsze było mniej wygodnie. Rozczarował mnie Outlander gdzie w drugim rzędzie dotykałem głową sufitu, a w X-trailu kanapa była zbyt wąska. Ostatecznie po raz drugi wygrał S-max :)

arturmsi 08-01-2023 19:12

Odp: Ford Kuga jako auto rodzinne.
 
Żeby mieć bagażnik jak w mk4 kombi, musiałbyś patrzeć nie na Kugę, a na np. Sorento, xc90 czy Santafe itp, czyli półkę wyżej niż odpowiednik kompaktu w suvie ala właśnie Kuga czy Sportage.

MAG 08-01-2023 21:52

Odp: Ford Kuga jako auto rodzinne.
 
Kuga będzie ok przy max 4 osobach i niespecjalnie wielkich potrzebach bagażowych.
Trzy osoby z tyłu i to jeszcze z fotelikiem, to kara za grzechy ...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.