Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   Transit kołpaki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64943)

dulu1 19-03-2009 14:01

Transit kołpaki
 
Witam ponownie!

Mam takie pytanie czy takie kołpaki:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

(niestety zdjęcia coś dzisiaj na allegro się nie wyświetlają prawidłowo)podejdą od Transita (99rok), na koła 14?Kołpaki są bodajże od Forda Aerostar, a pytam bo jak kiedyś kupowałem do VW T4, od osobowych VW to pamiętam że nie wszystkie pasowały(w busach chyba jest bardziej wypukły środek felgi). No chyba że może ktoś z forumowiczów ma może oryginały do takiego Transita? Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

emsi1903 19-03-2009 18:33

Odp: Transit kołpaki
 
Ja też się przymierzam do założenia kołpaków ale felgi mam 15' transit z 2002r. Czy ktoś już założył do tego modelu jakieś nieorginalne kołpaki, czy się nadadzą?

rsztefek 19-03-2009 19:26

Odp: Transit kołpaki
 
Witam!
Kołpaki kołpakami a nie lepiej felgi wypiaskować i pomalować na czarno? można jeszcze przed malowaniem ocynkować. Piaskowanie 4 felg to około 50 -60 zł. Efekt całkiem fajny z nowymi śrubami di kół.

dulu1 20-03-2009 06:33

Odp: Transit kołpaki
 
Cytat:

Napisał rsztefek (Post 1117287)
Witam!
Kołpaki kołpakami a nie lepiej felgi wypiaskować i pomalować na czarno? można jeszcze przed malowaniem ocynkować. Piaskowanie 4 felg to około 50 -60 zł. Efekt całkiem fajny z nowymi śrubami di kół.

No niby koszt piaskowania nie jest duży, ale do tego jeszcze dojdzie farba, oraz zdjęcie i założenie opon, także operacja mocno przekroczy 100zł. Kołpaki można już kupić za około 60zł. Letnie felgi u mnie są ok dlatego jezdzwe z oryginalnymi deklami, ale zimowe(dokupione), to tragedia-rdza z wżerami.

maciekd 20-03-2009 07:14

Odp: Transit kołpaki
 
Panowie, w Wawie cena za piaskowanie i malowanie felg + zciągnięcie i założenie opon to koszt pomiędzy 300 a 400 złotych... w rzeczy samej kołpaki kosztują 50... Na zimę bez sensu ładować się w takie malowania, skoro na lato i tak są inne, ładne..

wojtekjanus 20-03-2009 08:21

Odp: Transit kołpaki
 
Panowie, a nie najfajniej na felgach alu? Koszt można minimalizować, używając starych stalowych zimą, a na lato - pyk -ładne aluski. Nie trzeba przekładać opon...
Nie chwaląc się - mój szesnastoletni 2,5D - potrzaskany, skorodowany, aluski ma piękne, zawsze zadbane i wygląda dzięki temu o wiele, wiele fajniej.

Chyba,że mi się tylko tak zdaje :579:.

ziemek56 20-03-2009 19:09

Odp: Transit kołpaki
 
Cytat:

Napisał dulu1 (Post 1117520)
ale zimowe(dokupione), to tragedia-rdza z wżerami.

A pod deklami będzie jeszcze większy syf. Tyle chemii sypią, że zimówki najlepsze z gołymi felgami !

dulu1 20-03-2009 19:53

Odp: Transit kołpaki
 
Cytat:

Napisał ziemek56 (Post 1117998)
A pod deklami będzie jeszcze większy syf. Tyle chemii sypią, że zimówki najlepsze z gołymi felgami !


Ale za to nie będzie tego widać. Bardziej zardzewieć to chyba już nie mogą, także chyba nie ma się o co martwić.
A co do alusków, to szczerze mówiąc nigdy nie widziałem starego Transita na alufelgach. Pomysł ciekawy, ale ja niestety obecnie mam inne, ważniejsze wydatki i dlatego jak na razie nie realny. Renowacja starych też za droga, dlatego albo poszukam jakiś kołpaków, albo innych nie skorodowanych felg. Prędzej to pierwsze.

dulu1 20-03-2009 20:14

Odp: Transit kołpaki
 
Ponawiam pytanie: jak to jest z tymi kołpakami do starszych Transitów(99rok)? Wszystkie pasują? Znalazłem w miarę ładne nieoryginalne dekle:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy takie komplet będzie pasował? Ewentualnie jak to sprawdzić?

mTconan 21-03-2009 08:31

Odp: Transit kołpaki
 
4 załącznik(i)
Witam ja zalozylem kolpaki pomalowane na czarno efekt jest swietny zaraz dodam zdjecia , bylo by milo gdybyscie ocenili mojego transita .Planuje jeszcze zrobic biale napisy na oponach i pare wizualnych dodatkow(tylko optycznie).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.