Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Jakie opony zimowe kupić ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=141526)

Tomasz747 13-10-2011 20:18

Jakie opony zimowe kupić ?
 
Jakie zimówki polecacie do tego typu auta ? Chodzi mi raczej o renomowane marki tj : Goodyear, Dunlop, Bridgestone , Michelin . rozmiar 215/50 R17 na alufeldze. Chce kupic tylko gumy i przerzuci na posiadane felgi.

Wojtek 13-10-2011 23:23

Odp: Jakie opony zimowe kupić ?
 
Najpierw szukamy , później piszemy.
Tu masz temat do poczytania [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Na Forum jest jeszcze wiele tematów , które powinny Cię zainteresować.
Na Forum nie dublujemy tematów.

MichuP 20-10-2012 15:30

Jakie zimówki ?
 
Witam, jakie opony zimowe polecili byście do C-maxa? Pamiętam zalecenia do foki 1 ze względu na wielowahacze (częste ząbkowanie opon) polecano opony kierunkowe i symetryczne. Tam całkiem dobre były opony Kleber (dobry stosunek cena/jakość) i co ciekawe "made in Poland".
W maxie mam 215/55R16 93V. Czy w zimowce też wypadało by mieć 93V?
Pozdrawiam

artax 20-10-2012 16:39

Odp: Jakie zimówki do 2010=> ?
 
Do zawieszenia o ktorym piszesz to na bank asymetryczne a nie kierunki.:)
pzdr

augusti 20-10-2012 16:54

Odp: Jakie zimówki do 2010=> ?
 
Cytat:

Napisał MichuP (Post 1892133)
Witam, jakie opony zimowe polecili byście do C-maxa? Pamiętam zalecenia do foki 1 ze względu na wielowahacze (częste ząbkowanie opon) polecano opony kierunkowe i symetryczne. Tam całkiem dobre były opony Kleber (dobry stosunek cena/jakość) i co ciekawe "made in Poland".
W maxie mam 215/55R16 93V. Czy w zimowce też wypadało by mieć 93V?
Pozdrawiam


U mnie w homologacji jest 215/55R16 H pomimo że fabrycznie były V-ki.

Jeśli chodzi o ząbkowanie opon rozmawiałem kiedyś z dość dobrym gumiarzem na temat ząbkowania.
Doradził aby kupować opony o względnie drobnych (niewielkich) klockach zewnętrznych, podobno te skrajne klocki im większe tym mocniej ząbkują- tyle że to opinia gumiarza a nie moja.

marcinek25 20-10-2012 18:28

Odp: Jakie zimówki do 2010=> ?
 
Witaj kolego MichuP po co w oponie zimowej do maxa tak wysoki indeks v zamierzasz jeździć 240 km/h w zimie, czy lubisz wydawać kasę na opony weź mniejszy indeks i też będzie dobrze.
Pozdrawiam

Arkander 21-10-2012 18:15

Odp: Jakie zimówki do 2010=> ?
 
Witam ja zamówiłem sobie takie dziwadła jak BFGoodrich G-force Winter 215/55 r 16 93H. Mam w innym aucie oponki tej firmy i jestem zadowolony. Co do indeksu mi wciskali w serwisie Semperity a te mają indeks H. Poza tym mój Maxiu ma V max 204 km/h więc na logikę poco mi opony z indeksem do 240?

MichuP 21-10-2012 18:50

Zimówki BFGoodrich mam w berlingo i całkiem dobrze się sprawują. Natomiast do maxa chyba kupię Nokian WR A3 97H. Są w cenie ok.400-450 a klasyfikowane jako "premium". Są niestety niesymetryczne i nie wiem jak będą współpracowały z tylnym zawieszeniem. Zasięgnę jeszcze opinii u gumiarzy...

boncio 22-10-2012 08:42

Odp: Jakie zimówki do 2010=> ?
 
Ja mam Fuldy Kristall Control HP w rozmiarze 215/55R16 indeks H i niestety na moje warunki mogłby być lepsze. Wybrane ze względu na zimowy wyjazd od dilera... Są trochę za słabe w kopnym sniegu, a z racji mieszkania poza miastem to zimą po takim sniegu muszę też jeździć. Chociaż jeszcze nigdy nie musiałem się odkopywać, bo zawsze mnie wyciągnęły :) W trasie są ok.

MichuP 22-10-2012 09:13

Odp: Jakie zimówki do 2010=> ?
 
U mnie w większości jazda po mieście - Poznań, śnieg raczej widujemy na zdjęciach z wakacji. Choć ostatnie zimy dają w kość i już kilka razy miałem problemy z wyjazdem z domu. Planuję wyjazd może 2x na narty w góry, dlatego przydałyby się opony dobrze radzące sobie w kopnym śniegu.
W foce miałem kilka sezonów nasze Dębice Frigo ("nasze" made in Slovenia) i muszę powiedzieć, że na śniegu w trudnych warunkach górskich radziły sobie b.dobrze. Za to na suchym czy mokrym tak średnio...
Jestem trochę w kropce - mam wrażenie że te wszystkie opony klasy średniej i premium są optymalizowane do każdych warunków. A może to dobrze bo dają większy margines w 90% warunków jazdy. A w góry trzeba wziąć saperkę, piasek... i balast :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.