Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Ogranicznik prędkości (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=262296)

wojtekow1 15-04-2017 15:48

Ogranicznik prędkości
 
Witam.
Posiadam escape z 2014 roku, z silnikiem 2.0l ecoboost o mocy okolo 244 km. Jednak jest w nim jakaś blokada i odcina mu moc przy około 4500 obrotach i prędkości około 188km/h, czy ktoś wie jak to usunąć? i jakie to auto ma dane techniczne, prędkość max, przyśpieszenie itp. Dzięki za pomoc.

kzmuda1 15-04-2017 22:38

Odp: Ogranicznik prędkości
 
daleko nie masz, możemy podziałać

PIOCHO 21-05-2018 00:36

Odp: Ogranicznik prędkości
 
Witam mam ten sam problem i jak udało się coś wam??

Serek_On_Dope 17-12-2019 11:02

Odp: Ogranicznik prędkości
 
Witam,

Odświeżam starego kotleta. Ograniczenie prędkości w 2.0 Ecoboost mk2 lift wynosi 185km/h. Czy ktoś wie gdzie/w jakim module jest ta opcja by ją dezaktywować? Czasami bujam się po niemieckich autostradach i chciałbym żeby pojechał te 210 może ciut więcej.

tedi_k 17-12-2019 16:37

Odp: Ogranicznik prędkości
 
Cytat:

Napisał Serek_On_Dope (Post 3203853)
... Czy ktoś wie gdzie/w jakim module jest ta opcja by ją dezaktywować? ...

Nie ma opcji. To jest zaszyte w oprogramowaniu sterownika silnika. Trzeba wgrać zmodyfikowane oprogramowanie PCM z wyciętym ograniczeniem.
Ja osobiście jestem przeciwny takim operacjom - nie znam przepisu nakazującego jechać szybciej niż to zaprogramowane ograniczenie.

deny24 17-12-2019 21:33

Odp: Ogranicznik prędkości
 
U mnie jest tak samo. Rozmawiałem ze znajomym elektrykiem samochodowym i też odradzał usuwanie ograniczenia. Jest to w jakimś celu robione. W Mustangach były słabe wały napędowe i poradzili sobie z tym w taki właśnie sposób. Łysy z M4k w jednym filmiku coś nabąkiwał o słabych skrzyniach powershift, że nie przetrwają zwiększania mocy i momentu obrotowego. Może w skrzyni jest pies pogrzebany. A miał ktoś okazję jeździć europejską dwulitrówką Ecoboost?

totek2 18-12-2019 16:46

Odp: Ogranicznik prędkości
 
Ja ściągam ograniczenia i nie widzę powodu żeby tego nie robić. Jka jeździłem Fusionem to nie tylko zdałem limit ale dorzuciłem konia na 270. Fusion, jeździ, ma się dobrze.

tedi_k 18-12-2019 18:52

Odp: Ogranicznik prędkości
 
Cytat:

Napisał totek2 (Post 3204256)
... ma się dobrze.

Ja nie widzę powodu, by miał się źle Fusion.
Natomiast ja się dość często miewam się źle jak tacy, co to MUSZĄ mieć ściągnięty ogranicznik siedzą mi na zderzaku w odległości 2 metrów, bo MUSZĄ wyprzedzić na wąskiej drodze gdyż jazda 90-100km/h poza terenem zabudowanym dość krętą drogą UWŁACZA GODNOŚCI ICH LICZNYCH KONI MECHANICZNYCH.
Nie widzę powodu by przykładać rękę do takich zachowań.

totek2 18-12-2019 18:54

Odp: Ogranicznik prędkości
 
Ogranicznik to bardziej do jazdy na autostradzie, ciężko wyprzedzać mając ponad 200 na zwykłej drodze.

tedi_k 18-12-2019 19:00

Odp: Ogranicznik prędkości
 
Cytat:

Napisał totek2 (Post 3204303)
Ogranicznik to bardziej do jazdy na autostradzie...

Kolega Piotr dobrze wie, o co mi chodzi, tylko się droczy...;)
Z postu powyżej jasno wynika, ze nie jest kwestią gdzie używa się zdjętego ogranicznika a raczej problemem jest KTO MUSI mieć ten ogranicznik zdjęty...
Od KTO do JAK JEŹDZI już całkiem niedaleko... Zazwyczaj.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.