Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wymiana akumulatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=164586)

bodziofila 28-08-2012 17:42

Odp: Wymiana akumulatora
 
trzeba wyjac i wysunie sie akumulator

petrus1 28-08-2012 18:39

Odp: Wymiana akumulatora
 
Może to będzie kryptoreklama :wink: , ale zajrzyj do tego linka:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jest tam fragment o demontażu akumulatora, a de facto puszki filtra powietrza.

agassii 28-08-2012 20:05

Odp: Wymiana akumulatora
 
Akumulator padł w 5 letnim aucie?:570:

lukibest 28-08-2012 20:19

Odp: Wymiana akumulatora
 
no mysle ze to nic dziwnego po 5 latach uzytkowania, ale nie padl tylko ostatnio na klimatroniku i włączonym radiu nie chcial mi zakrecic, dopiero jak wylaczylem klieme to zakrecil. Zawodowy mechanizator od prądu powiedzial mi ze akumulator powinno sie ladowac raz w roku zeby bylo ok. Wole wymienić prewencyjnie na zimę i miec zgłowy.

misiekxyz 28-08-2012 20:54

Odp: Wymiana akumulatora
 
Patrząc na trudność w wymiany akumulatora (ja miałem problem w zimie przy - 15 stopni) udałem się do norauto - wymienili mi za 30 zł. Nie każdy chce się tego podjąć..;/

jvc 28-08-2012 21:15

Odp: Wymiana akumulatora
 
Cytat:

Napisał agassii (Post 1869582)
Akumulator padł w 5 letnim aucie?

haha mnie padł po 3 latach, to benzyna a nie diesel...

agassii 31-08-2012 18:58

Odp: Wymiana akumulatora
 
W mk3 TDDI oryginalny (Motorcraft) padł mi po 7 latach, w zimie i myślałem, że to szybko. U teścia stara dobra Centra wytrzymała aż 10 :)

mir200 31-08-2012 20:06

Odp: Wymiana akumulatora
 
mi też padł po 3 latach- wymiana w zimie. Trochę teraz uszczupliłem go w efekty świetlne przy odpalaniu.

siebek 01-10-2012 09:20

Odp: Wymiana akumulatora
 
Dzisiaj rano miałem niemiłą niespodziankę. Akumulator padł kompletnie - nawet drzwi się nie udało otworzyć nie mówiąc już o jakichkolwiek kontrolkach na desce. Co gorsza nie było wcześniej żadnych oznak, a jeżdzę trasy min. 25km. Samochód stał tylko jeden dzień i dwie noce nieużywany (w tym jednej nocy temperatura spadła koło 0*C).
Czy to możliwe, że akumulator padł tak poprostu?
Kupić nowy, czy spróbować naładować i sprawdzić czy nic nie ciągnie prądu?

Samochód mam od 4 tygodni i to kolejna sprawa zaraz po wariującym termostacie, która mnie rozdrażniła ;)

Edit:
Kupiłem w końcu akumulator. Przy okazji dowiedziałem się, że nowoczesne akumulatory tak maja, że mogą paść bez żadnych wcześniejszych oznak.

Ale wymiana tego akumulatora to katorga. W żadnym poprzednim samochodzie nie musiałem się tak nagimnastykować :)

TOMAS 02-10-2012 21:16

Odp: Wymiana akumulatora
 
Pamięta ktoś wymiary akumulatora przy silniku 2.0 TDCI i jaką ma pojemność i prąd rozruchowy??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.