Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Olej na uszczelkach dolotu intercoolera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=291847)

daffylaffy 05-02-2019 15:15

Olej na uszczelkach dolotu intercoolera
 
5 załącznik(i)
Witam .Miesiac temu zakupilem focus mk2 1.6tdci 109km ostatnio zauwazylem olej na uszczelkach dolotu (dokladnie na zdjeciach widac) intercoolera. To chyba jakis powazniejszy problem ? Przy zakupie bylo wyczyszczone i nic nie widzialem.Po zakupie wymienilem przewod zasilajacy turbo tak profilaktycznie.
Cos z tym mozna zrobic i czy to turbina gdzies puszcza? ktos mial stycznosc z czyms takim ?

na ostatnim zdjeciu tylko dotknalem przewodu od spodu i tyle oleju sie nazbieralo przez ok.200km

Andrzej_K 05-02-2019 15:35

Odp: Olej na uszczelkach dolotu intercoolera
 
Cytat:

Napisał daffylaffy (Post 3090377)
(...) .Miesiac temu zakupilem focus mk2 1.6tdci 109km ostatnio zauwazylem olej na uszczelkach dolotu (dokladnie na zdjeciach widac) intercoolera. To chyba jakis powazniejszy problem ? (...)

Miałem podobnie. Powodem była odma.

daffylaffy 05-02-2019 15:44

Odp: Olej na uszczelkach dolotu intercoolera
 
Cytat:

Napisał Andrzej_K (Post 3090385)
Miałem podobnie. Powodem była odma.

czyli wymieniles sama odme i przestalo puszczac olej?czy tez separator oleju caly? A czy u Ciebie tez puszczalo w tych miejscach co u mnie czy od strony odmy?

Andrzej_K 05-02-2019 17:10

Odp: Olej na uszczelkach dolotu intercoolera
 
Cytat:

Napisał daffylaffy (Post 3090388)
czyli wymieniles sama odme i przestalo puszczac olej?czy tez separator oleju caly? A czy u Ciebie tez puszczalo w tych miejscach co u mnie czy od strony odmy?

U mnie było jeszcze mocniej zarzygane olejem. Dokręcanie opasek nic nie dawało. W tej chwili ma zrobione tak jak w tym poście:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Z tego wątku: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

FFMMC 05-02-2019 18:21

Odp: Olej na uszczelkach dolotu intercoolera
 
Na połączeniu bliżej kolektora jest uszczelka która się zużywa i może przeciekać. Mi też tam trochę przeciekało, wymieniłem uszczelkę i jest sucho.

Przeciek przy bałwanku może być spowodowany złym spasowaniem/założeniem przewodu lub przesunięciem opaski.

Zasadniczo ani w jednym ani w drugim miejscu nie powinno nic wyciekać jak wszystko ok.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.