Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] wyjęcie akumulatora - jak? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=256493)

radzioo 07-01-2017 12:15

wyjęcie akumulatora - jak?
 
Witam,

Panie/Panowie jak z grand c-maxa 2011 diesel 2.0 wyciągnąć akumulator? Nie przeżył obecnych mrozów i chciałem podłączyć go pod prostownik. Znalazłem co prawda manuala od fokusa, ale tam jednak jest trochę inaczej, bo w maxie aku jest praktycznie cały schowany i nie wiem jak się do niego dobrać.

Stasiu47 07-01-2017 16:57

Odp: wyjęcie akumulatora - jak?
 
Ja ładuję bez wyjmowania z auta, nawet nie odłączam aku od instalacji. Wyjęcie akumulatora wymaga demontażu filtra powietrza (w benzynie, ale podejrzewam, że w dieslu podobnie), ponadto - ka gdzieś wyczytałem - każde odpięcie napięcie powoduje utratę zaprogramowanych parametrów pracy silnika i dopiero po przejechaniu kilku kilometrów wszystko wraca do normy. Straszenie, że w przypadku przepięcia można spalić komputer, chyba można włożyć między bajki, wszyscy o tym mówią, nikt nie słyszał o takim przypadku, zresztą nowoczesne prostowniki są bezpieczne. Akumulator doładowuję bo przy kręceniu się wokól komina jest zwykle niedoładowany.

radzioo 08-01-2017 09:25

Odp: wyjęcie akumulatora - jak?
 
Tyle, że samochód stoi na parkingu z dala od źródeł prądu :) No nic wezwę assistance albo taxi i odpalę na krótko.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

jas33 09-01-2017 07:09

Odp: wyjęcie akumulatora - jak?
 
musisz zdemontowac filtr powietrza

dzida79 16-03-2017 15:01

Odp: wyjęcie akumulatora - jak?
 
Cytat:

Napisał jas33 (Post 2723935)
musisz zdemontowac filtr powietrza

Wczoraj żona zostawiła w garażu auto na światłach, i rano oczywiście aku nie dał rady (1,6 tdci). Zdemontowałem całe podszybie aby go wyjąć, ale akurat sąsiad zobaczył jak się męczymy z teściem i pokazał jak wyjąć filtr powietrza i zrobić to dużo prościej.

Dziś jeszcze się rano ładował (naprawdę się nieźle rozładował, zresztą ostatnio krótkie trasy robiła żona więc pewnie nie był "nabity"), wieczorem (albo jutro) będziemy go składać do kupy i zobaczymy.

Aha - podobno można ładować aku poprzez ... zapalniczkę. Nie wiem o co chodzi.

Pitterek 17-03-2017 10:03

Odp: wyjęcie akumulatora - jak?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Sposób wyjmowania akumulatora w Cmaxie opisywałem w tym poście:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

radzioo 17-03-2017 10:24

Odp: wyjęcie akumulatora - jak?
 
Dzięki Pitterek, jak zrobi się cieplej to pewnie od razu wymienię na nowy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

pin78 28-04-2019 13:53

Odp: wyjęcie akumulatora - jak?
 
Znalazłem taki króciutki filmik który ukazuje "prostotę" tej czynności
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tedii 29-04-2019 15:23

Odp: wyjęcie akumulatora - jak?
 
Cytat:

Napisał dzida79 (Post 2769149)
Wczoraj żona zostawiła w garażu auto na światłach, i rano oczywiście aku nie dał rady (1,6 tdci). Zdemontowałem całe podszybie aby go wyjąć, ale akurat sąsiad zobaczył jak się męczymy z teściem i pokazał jak wyjąć filtr powietrza i zrobić to dużo prościej.

Dziś jeszcze się rano ładował (naprawdę się nieźle rozładował, zresztą ostatnio krótkie trasy robiła żona więc pewnie nie był "nabity"), wieczorem (albo jutro) będziemy go składać do kupy i zobaczymy.

Aha - podobno można ładować aku poprzez ... zapalniczkę. Nie wiem o co chodzi.

Witam ,jak w garażu to pewnie masz prąd , ja ładuję bez wyciągania


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.