Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Przytarty silnik. 1.5 EB (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=269960)

Woytas 24-09-2017 20:45

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Cytat:

Napisał adam127777 (Post 2862459)
Jestem obecnie na etapie zamawiania mondka z eco biustem i na chwilę obecną mam info z salonu że wstrzymana jest produkcja eco biustów, nie wiem ile w tym prawdy, ale w jednym salonie pod koniec sierpnia sprzedawca mówił że są opóźnienia w zamówieniach na 1.5EB, natomiast na 2.0 nie miało być problemu, a w połowie miesiąca gościu już mi oferty nie przesłał tylko dzwonił że wstrzymali na razie produkcję. Może coś przekombinowali w tych nowych i coś się dzieje ? Zaczynam się zastanawiać na klekotem.

gość pierdzieli głupoty bo wie doskonale , że rzuci Ci termin dostawy za może 6 miesięcy i pójdziesz w długą ...

po aferze ze spalinami i wprowadzonymi ograniczeniami w jeździe z dieslami w paru europejskich miastach ludki rzucili się w obawie na benzyny , z tego co mówił mi pracownik salonu mają jeszcze nie dostaczone foki 2.0 EB z kwietnia ...

poza tym weź pod uwagę , że w końcu ford musi zmienić rok modelowy co pewnie nastąpi za chwilę

skoru 25-09-2017 11:03

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Fakt jest taki że terminy dostaw w Fordzie to jakaś porażka. Zamówiliśmy nowe auto w marcu, dostawa jest przesuwana ciągle, w tej chwili to połowa października! (foka 1.5 tdci)

Jako posiadacz i użytkownik mdo 1.5 "eko biust" (piwo dla tego kto to wymyślił :lol:) bardzo niepokoi mnie ten temat. Mam nalatane 20k i póki co żadnych problemów z poziomem oleju (płyn do chłodnicy dolewałem raz). Mam nadzieję że kolega miał wyciek przez niedokręcony korek oleju i wymienią Ci silnik na gwarancji. Powodzenia!

cattani75 25-09-2017 12:19

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Ciekawe jak udowodni ten niedokręcony korek...

skoru 25-09-2017 12:36

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Powiem Ci szczerze że w takiej sytuacji to salon powinien udowodnić klientowi jakieś zaniedbanie. Jeżeli auto jest serwisowane zgodnie z zaleceniami producenta i dzieje się coś takiego, to nie powinni nawet myśleć o zrzucaniu winy na klienta tylko grzecznie przeprosić i naprawić auto. Powołują się na zapis o możliwym zużyciu 0.5/1000 km? Niech udowodnią że spalanie oleju nie było przekroczone

azuz 26-09-2017 08:00

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Próbują mi wmówić, że to moja wina, bo nie sprawdzałem oleju. Problem tylko w tym, że skoro wg instrukcji mam sprawdzać poziom raz w miesiącu, a robię 3-4 k miesięcznie, to wychodzi na to, że przed ponownym sprawdzeniem będę miał i tak o 2 litry za mało...i jeszcze tłumaczenie, że długo jechałam non stop ze stałą prędkością, przecież to paranoja...

Bump:
Cytat:

Napisał skoru (Post 2862911)
Powołują się na zapis o możliwym zużyciu 0.5/1000 km? Niech udowodnią że spalanie oleju nie było przekroczone

Takiego zapisu nigdzie nie ma, jest to informacja jaką dostał salon forda z centrali.

skoru 26-09-2017 08:13

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Poproś o oficjalne pismo od nich z diagnozą, podaniem określonej przez nich przyczyny zdarzenia i kosztorysem naprawy.

Moja propozycja:
Masz auto na firmę czy prywatnie? Jak prywatnie, nadmień, że poprosił o to rzecznik konsumenta. Jak firmowo, to powiedz że chcesz tematem zainteresować redakcję gazety motoryzacyjnej.

pablo35 26-09-2017 17:15

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Jeśli masz auto prywatnie myślę, źe moźe warto zgłosić oficjalne pismo na podstawie ustawy o ochronie praw konsumenta z opisem swojej sytuacji oraz wezwaniem do wymiany jednostki na nową ( to nie jest korzystanie z gwarancji). Samochód do którego trzeba co 2 tyś zaglądać czy nie ubyło oleju to bubel. Do sprawy włącz rzecznika konsumenta, a najlepiej zadzwoń do niego z zapytaniem co warto w takiej sytuacji zrobić zanim cokolwiek zrobisz. Jeśli w ciągu 14 dni salon nie ustosunkuje się do pisma to wygrałeś z salonem. Niewiem czy niewarto zadzwonić do pzm-otu czy ich biegły byłby w stanie ocenić przyczyny ubytku oleju. Tu niestety mogą zacząć pojawiać się koszty (opinia). Jeśli na firmę to inna historia.

Focuss-F1 26-09-2017 20:39

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Az sie wystraszylem i poszedlem sprawdzic jaki jest u mnie stan oleju bo odzwyczailem sie sprawdzac ale po 23 tys od przegladu mam olej na kresce max (calkowity przebieg 47 tys) wiec cos jest u ciebie ewidetnie nie tak

kordyl 27-09-2017 08:33

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Cytat:

Napisał Focuss-F1 (Post 2863626)
po 23 tys od przegladu mam olej na kresce max

A to nie powinien być już wymieniony kolejny raz ?

Parch 27-09-2017 08:35

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Cytat:

Napisał kordyl (Post 2863773)
A to nie powinien być już wymieniony kolejny raz ?

Niekoniecznie. Nie wiem dokładnie jak to jest w nowych Fordach, ale np. w Fiacie pierwsza wymiana jest planowana po 30kkm, a następne po 15kkm.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.