Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Czy istnieje jaki¶ mocniejszy zestaw hamulcowy? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=218217)

nivax 17-01-2015 21:25

Czy istnieje jaki¶ mocniejszy zestaw hamulcowy?
 
Koledzy, koleżanki..

Czy do S-maxa idzie zaadaptować jaki¶ wydajniejszy zestaw hamulcowy?
Po przesiadce z Bravo, gdzie zamontowane miałem 4tłoczkowe zaciski i większe od fabrycznych tarcze, hamowanie S'em jest troszkę niepewne.

Może znane s± przekładki z innych, mocniejszych odmian Fordów (Focusy, Mondeo ST-RS) ??

wojtbf1 17-01-2015 21:59

Odp: Czy istnieje jaki¶ mocniejszy zestaw hamulcowy?
 
Zmień klocki i tarcze a będzie lepiej.....:D
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tu zapytaj....

ccLot 18-01-2015 08:39

Odp: Czy istnieje jaki¶ mocniejszy zestaw hamulcowy?
 
Cytat:

Napisał nivax (Post 2335241)
Koledzy, koleżanki..

Czy do S-maxa idzie zaadaptować jaki¶ wydajniejszy zestaw hamulcowy?
Po przesiadce z Bravo, gdzie zamontowane miałem 4tłoczkowe zaciski i większe od fabrycznych tarcze, hamowanie S'em jest troszkę niepewne.

Może znane s± przekładki z innych, mocniejszych odmian Fordów (Focusy, Mondeo ST-RS) ??

Mozesz założyć:
A. zaciski i tarcze 316 mm z s-max'a 2,5t lub z volvo
B. Zaciski z focusa rs'a 336 mm
C. Zaciski z volvo 336 mm
Wszystko jest p&p. Zaciski z rs'a (trw) to nie to samo co z volvo 336 mm (ate).

Jarek G. 18-01-2015 10:45

Odp: Czy istnieje jaki¶ mocniejszy zestaw hamulcowy?
 
Cytat:

Napisał nivax (Post 2335241)
hamowanie S'em jest troszkę niepewne.

Zastanawiam się co to znaczy. Tyle lat jeżdżę większym Galaxy i nigdy nie miałem takiego uczucia.

dikileiden 18-01-2015 11:04

Odp: Czy istnieje jaki¶ mocniejszy zestaw hamulcowy?
 
po prostu autor tematu porównuje hamowanie lekkiego brawo do hamowania ciężkiego s-maxa . Masa pojazdu robi swoje , normalne że małe auta przy hamowaniu ''staj± dęba'' . Tak już jest jak kto¶ się przesi±dzie z małego auta na duże.

ja też jeżdżę galaxy trzeci rok i hamulce daj± radę , nawet przy komplecie pasażerów.

Jarek G. 18-01-2015 21:08

Odp: Czy istnieje jaki¶ mocniejszy zestaw hamulcowy?
 
Wiele razy zdarzało się ostre, wręcz awaryjne hamowanie. I hamulce stawały w miejscu. Co innego siła bezwładno¶ci wielkiego auta. Na ni± nie ma żadnych, nawet najlepszych hamulców.

latar 19-01-2015 06:19

Odp: Czy istnieje jaki¶ mocniejszy zestaw hamulcowy?
 
Po przesiadce z kompletu Fordoskiego, który okazał się padak±, na EBC Ultimax + EBC YellowStuff stwierdziłem, że od teraz samochód hamuje. Fordoski zestaw szybko mi się "gotował". Dwa awaryjne hamowania w ci±gu kilkudziesięciu sekund na autostradzie doprowadziły do ich kompletnej kapitulacji i pojawienia się wykwitów. Miałem podobne dylematy w sprawie upgradu ale YellowStuff załatwił sprawę. No i da się z tym zestawem jeĽdzić na co dzień. Skuteczno¶ć na zimnym jest normalna a po rozgrzaniu się*poprawia. Nie jest więc to zestaw typu "wy¶cigowego" wymagaj±cy wstępnego rozgrzania.
Oprócz mocnych zacisków, tarcz, klocków na skuteczno¶ć hamowania ma też wpływ stan opon, amortyzatorów, geometria zawieszenia, ci¶nienie w oponach (to oczywiste oczywisto¶ci ale tak dla przypomnienia:)).

MAG 19-01-2015 09:18

Odp: Czy istnieje jaki¶ mocniejszy zestaw hamulcowy?
 
Mam na sprzedaż zaciski z mojego S-max'a 2,5T pod tarcze 316mm, bo sam przesiadłem sie na wieksze z Focusa RS.

Jesli do kompletu dokupisz cos lepszego niz fabryczne tarcze i klocki, to hamowanie znaaaaaacznie sie poprawi.


btw - widzę że jeste¶ z Gdańska, więc odpadłaby Ci kwestia wysyłki.
Gdyby¶ był zainteresowany, to będę na miejscu po 16-tym lutym...

nivax 22-01-2015 15:49

Odp: Czy istnieje jaki¶ mocniejszy zestaw hamulcowy?
 
Dzięki za odpowiedzi i już spieszę z komentarzami do niektórych wpisów.
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - znaczy to mniej więcej tyle, że używaj±c hamulca, samochód nie reaguje tak dobrze jak bym tego oczekiwał. Zdaję sobie sprawę, że mam teraz sporo cięższe auto, ale to nie oznacza dla mnie konieczno¶ci pogodzenia się ze słab± efektywno¶ci± hamowania. Poprzedni samochód również fabrycznie nie spełniał moich oczekiwań i dlatego zastosowałem tam zestaw hamulcowy z Abarth'a.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] w kwestiach poruszonych w ostatnim zdaniu, naturalnie wszystkie te elementy s± w należytym stanie.

Z jakiego¶ powodu w mocniejszych odmianach S-maxa, mondeo czy focusa montowane s± wydajniejsze układy - i jeżeli ich użycie to wspomniane przez @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] 'a Plug&Play to chętnie skorzystam.
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] odezwę się na priv

ccLot 22-01-2015 16:35

Odp: Czy istnieje jaki¶ mocniejszy zestaw hamulcowy?
 
W mondeo mkiv był tylko jeden zestaw hamulcowy niezależnie od wersji silnikowej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czę¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.