Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   Powershift D vs S (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=269955)

muli9 21-09-2017 12:07

Powershift D vs S
 
Witajcie
Czy ktoś wie czy pomiędzy D a S jest różnica tylko poprzez oprogramowanie czy fizycznie jest sprzegnięte inne koło?
A co za tym idzie czy podczas jazdy można dynamicznie przełączać te tryby (D->S->D) bez konsekwencji ?
To co zauważyłem u siebie to fakt że przełączenie na S powoduje że skrzynia dużo głośniej "huczy"

kolopeter 21-09-2017 12:29

Odp: Powershift D vs S
 
mozna przelaczac. Roznica taka, ze przy jezdzie trzyma troszke wyzsze obroty i nie zmienia biegu na nizszy , tak jak w trybie D. poprostu nie masz tej turbodziury przy rozpedzaniu. wiekszosc pewnie tego systemu nie uzywa...chyba ze w korku lub w miescie , aby skrzynia co chwile nie przerzucala bezsensownie biegu. moc sie nie zmienia jakbys o to pytal. poprostu tylko i wylacznie zmiana biegow w innych zakresach obrotow.

latar 21-09-2017 12:38

Odp: Powershift D vs S
 
'S' jest realizowane tylko przez inny tryb pracy oprogramowania.
Oprócz zmian biegów przy wyższych obrotach jest tez utrzymywanie wyższego biegu i redukcja żeglowania.

muli9 21-09-2017 13:50

Odp: Powershift D vs S
 
No to pytanie dlaczego tak głośno huczy skrzynia na S niezaleznie czy są niskie obroty czy wysokie a na D te same obroty i duzo ciszej...

wojtbf1 21-09-2017 17:39

Odp: Powershift D vs S
 
Nie zauważyłem czegoś takiego u siebie....

lsulima 23-09-2017 09:29

Odp: Powershift D vs S
 
A czy to napewno skrzynia huczy? Nie licząc przypadku z fiatem 125p, to chyba w żadnym samochodzie nie słyszałem hałasów ze skrzyni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

latar 23-09-2017 19:09

Odp: Powershift D vs S
 
Autobusem miejskim z automatem jeździłeś? Jako pasażer mam ma myśli. A zmęczonym DSG? Ta to dopiero wyje!

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

muli9 24-09-2017 09:02

Odp: Powershift D vs S
 
Dokładnie w autobusie to dopiero wyje. Ale do czego zmierzam że jeżeli przy tych samych obrotach i biegu S chodzi głośniej niz D to jednak musi być oprócz programowej i fizyczna zmiana przełożenia na inny wałek przeznaczony tylko do S - nie widze innego wytłumaczenia

tedi_k 24-09-2017 09:40

Odp: Powershift D vs S
 
Cytat:

Napisał muli9 (Post 2862423)
...inny wałek przeznaczony tylko do S ...

Nie ma czegoś takiego.
Tryby S i D rozróżniane są tylko software'owo.
Wpisz sobie "powershift" w google i możesz się "doktoryzować". Na przykład taki schemat masz do analizy na "pracę domową"...:wink: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Palek_PL 24-09-2017 22:13

Odp: Powershift D vs S
 
Witam.Wydaje mi się że kolega źle opisuje problem.Moim zdaniem to nie skrzynia huczy lecz słychać silnik który w trybie S trzyma wyższe obroty.Ja wtedy po prostu dodaje gazu lub przyhamowuje i skrzynia zmienia bieg.pzdr!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.