Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Trzy dni grzebania i dalej nie odpala. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=284091)

weed_wizard 27-07-2018 11:03

Trzy dni grzebania i dalej nie odpala.
 
Witam. Panowie, jestem już na skraju podjęcia decyzji o zepchnięciu auta do rowu... Parę dni temu pojechałem do pracy ( ford mondeo mk3 2003, 2.0 TDCI). Auto odpaliło bez problemów. Kiedy chciałem wracać coś mu się odwidzialo i po troszkę dłuższym kreceniu odpalił na parę sekund i zgasł. Od tego czasu ma focha i nie "gada". Po zcholowaniu pod dom zabrałem się za podstawę. Paliwo. Pierwsza moja myśl to że się zapowietrzyl. Miałem niedopieta wtyczkę na filarze paliwa zostawiona przez mechanika z kiedyś, więc wydawało mi się to logiczne. Po ściągnięciu filtra , zdziwienie. Filtr jest pełny paliwa. Myślę spoko, wtryski i tak odpowietrze to będę przy okazji wiedział czy pompa daje jakieś ciśnienie. Tutaj też wszystko wyglądało ok, bo ciśnienie było dość duże. Przyszedł czas na zamówienie kabla obd bo bez tego to jak bez młota, nie robota... Po przeskanowaniu wyskoczymy tylko błędy powstałe na skutek odpowietrzania i rozladowanego akumulatora. No ale po skasowaniu i tak dalej nie odpala. Pomyslalem sobie że pora na broń ostateczna. Plaka. I tu najdziwniejsze. Auto odpaliło, na parę sekund ale pomimo dawkowania dalej plaka i tak go gasi. Błędów na komputerze brak. Ktoś ma jakiś pomysł? Wysyłam flaszkę kurierem :P

muffintsi 27-07-2018 11:17

Odp: Trzy dni grzebania i dalej nie odpala.
 
Rozumiem ze bledow z czujnikow polozenia walkow itp nie ma.

Opilki w filtrze paliwa sprawdziles czy sa? Jezeli nie to zrob. Wylej zawartosc filtra do kubka lakierniczego i sprawdz czy sa opilki przykladajac magnes od spodu. Nastepnie zrobilbym probe przelewowowa czyli gre w 4 kubki ;)

weed_wizard 27-07-2018 11:38

Odp: Trzy dni grzebania i dalej nie odpala.
 
1 załącznik(i)
Błędów nie ma. Z filtra paliwo zlewane, było czyste i podczas odpowietrzania wtrysków lałem do butelki i też sprawdzałem, czyste. Jedyne co mnie jeszcze dziwi to jak włączyłem sobie parę czujników do podglądu na bieżąco przy kręceniu to jak zaznaczyłem stan dostępu do zabezpieczeń auta (sec_acces) to cały czas było "Denied" Może to mieć coś wspólnego z immo?

Bump:

muffintsi 27-07-2018 12:00

Odp: Trzy dni grzebania i dalej nie odpala.
 
Nie pamietam czy immo w mk3 odcina rozrusznik. Mozesz sprawdzic czy napiecie sie pojawia na kostkach wtryskiwaczy. Wetnij sie w jeden jakos bezinwazyjnie woltomierzem i sprawdz.

weed_wizard 27-07-2018 13:34

Odp: Trzy dni grzebania i dalej nie odpala.
 
Ok, jutro w takim razie sprawdzę to napięcie.

Tvvardy 27-07-2018 16:31

Odp: Trzy dni grzebania i dalej nie odpala.
 
Zrób pomiar ciśnienia paliwa FRP przy włączonym zapłonie i podczas rozruchu
Prędkość obrotowa silnika RPM czy rośnie?
Odłącz wtyczki z wtryskiwaczy, poluzuj nakrętkę przewodu paliwa na pierwszym wtryskiwaczu, zakręć rozrusznikiem aż pokaże się paliwo, dokręć nakrętkę i tak z pozostałymi wtryskami.

weed_wizard 27-07-2018 16:48

Odp: Trzy dni grzebania i dalej nie odpala.
 
Cytat:

Napisał Tvvardy (Post 3011281)
Odłącz wtyczki z wtryskiwaczy, poluzuj nakrętkę przewodu paliwa na pierwszym wtryskiwaczu, zakręć rozrusznikiem aż pokaże się paliwo, dokręć nakrętkę i tak z pozostałymi wtryskami.

Było robione. Zapomniałem tylko odpiąć wtyczek ale błędy od razu wykasowalem i nic się już nie pojawiło.

Jaryska 27-07-2018 16:53

Odp: Trzy dni grzebania i dalej nie odpala.
 
Jezeli jak pisałes silnik pracuje na plaku, odepnij rure od kolektora ssacego, krec rozrusznikiem, a druga osoba psika bezpośrednio w kolektor,silnik nie może zgasnąć, powinien po jakimś czasie sie odpowietrzyć, i po kłopocie.

weed_wizard 27-07-2018 18:04

Odp: Trzy dni grzebania i dalej nie odpala.
 
No właśnie problem jest w tym, że po paru sekundach pomimo że psikam cały czas auto jest na 3000 obrotów i nagle gaśnie.

Bump: Panowie, jest następna część zagadki. Przed chwilą dziewczyna przyznała mi się że jakieś nie całe dwa tygodnie temu zatankowała auto i nie jest do końca pewna czy ON czy PB... ( ach ta kochana płeć piękna) . Jest opcja żeby dopiero po takim czasie wyszły objawy. Od czasu tankowania auto zrobiło może z 50 km

sebollo69 27-07-2018 18:40

Odp: Trzy dni grzebania i dalej nie odpala.
 
podepnij zasilanie paliwa na krótko z bańki z czystą ropą i wtedy spróbuj..


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.