Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Niezaliczony przegląd techniczny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=298005)

SamoMory 04-07-2019 20:59

Niezaliczony przegląd techniczny
 
Niezaliczony przegląd techniczny.

Witam!

Zwracam się do wszystkich z wielka prośba!
Kupiłem auto w Niemczech, FORD KUGA mk1 2009. Auto ma pełna historie a i sprawdzone km - 135000km. A i ogólny stan odpowiada tym km.

Kiedy go brałem do domu, zaświeciła przy starcie aucie czerwona kontrolka oleju, po czym po naciśnięciu pedału gazu zgasła natychmiast. Oleju jest na pewno wystarczająco dużo - przy maksymalnej granicy miarki do sprawdzania oleju.

Ostatnia wymiana była przed Ok.20000km. Myślałem, ze może będzie potrzebna kolejna wymiana ale najpierw chciałem auto dac na przegląd i miec go czym prędzej do dyspozycji. Dziś się dowiedziałem, ze Kuga nie przeszła przeglądu z powodu zwiększonej emisji spalin. Bardzo mnie to zaskoczyło, bo na coś takiego nie byłem przygotowany. Trzeba usunąć ten błąd a wtedy auto miało by przejść przegląd...

A teraz moje pytanie.
Wiecie może z tego opisu o co może chodzic. Czy kontrolka oleju po starcie silnika może mieć z tym jakiś związek? Dużo czytałem o filtrze DPF, ale wtedy auto miało by być w trybie awaryjnym, moje nie jest.

Auto idzie w przyszłym tygodniu na diagnostykę, ale do tego czasu chciałbym zaciągnąć porady bardziej doświadczonych użytkowników.
Ma ktoś może jakiś pomysł?

Dziękuje za odpowiedzi!
Pozdrawiam

maxtros 04-07-2019 22:01

Odp: Niezaliczony przegląd techniczny
 
słabe ciśnienie oleju - może sygnalizować kontrolka oleju
ja tak miałem przy nagrzanym aucie - wymieniłem filtr oleju i jak ręką odjął musiał się gdzieś przyciąć.
Na starym filtrze sprawdzane miernikiem ciśnienia było bardzo niskie. Myślałem, że trzeba będzie robić remont silnika, ale obeszło się bez tego. Po wymianie filtra jak ręką odjąć. Stary filtr miał przejechane tylko 7000 km...

defektpl 05-07-2019 16:02

Odp: Niezaliczony przegląd techniczny
 
Wymień filtr oleju. Miałem tak kiedyś w skodzie. Poprzedni właściciel wymieniał olej ale bez filtra...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Wacman 05-07-2019 19:15

Odp: Niezaliczony przegląd techniczny
 
Cytat:

Napisał defektpl (Post 3149463)
Wymień filtr oleju. Miałem tak kiedyś w skodzie. Poprzedni właściciel wymieniał olej ale bez filtra...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Wymienić olej a filtra już nie, ręce opadają:570: tu trzeba wymienić też olej skoro ma ok 20tys...

Jankon 05-07-2019 20:57

Odp: Niezaliczony przegląd techniczny
 
A tak w kwestii technicznej - zgadzam się, że zaburzenie w cyrkulacji oleju (spowodowane "niedrożnym" filtrem) może spowodować zapalenie kontrolki ciśnienia oleju. Ale czy może to przełożyć się na niespełnienie normy spalin?

Uwaga - kolega pisze o dwóch rzeczach występujących jednocześnie - paląca się kontrolka i zaburzony cykl spalania. Czy odpowiadający mieli taką sytuację?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.