Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Praca automatycznej klimatyzacji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306041)

szyper 09-02-2020 16:43

Praca automatycznej klimatyzacji
 
Pytanie do posiadaczy Focusa z automatyczną klimatyzacją.
Ustawiam temperaturę np.na 18 stopni, dual - off.
Zauważyłem że z środkowej kratki nawiewu po stronie kierowcy leci cieplejsze powietrze niż ze środkowej po stronie pasażera. Też tak macie? TTTM?
Wydaje mi się też, że po włączeniu dual (oba na 18 stopni) nic się nie zmienia i dalej z kratki pasażera leci chłodniejsze powietrze.

Misieksmig 09-02-2020 17:44

Odp: Praca automatycznej klimatyzacji
 
Może to być objaw zbyt małej ilości czynnika.

szyper 09-02-2020 18:37

Odp: Praca automatycznej klimatyzacji
 
W miesięcznym aucie? ;)
Trochę źle sformułowałem pytanie bo o tej porze roku chodzi oczywiście o ogrzewanie.
Będę wdzięczny posiadaczom mk4 o weryfikację.

Misieksmig 09-02-2020 18:52

Odp: Praca automatycznej klimatyzacji
 
Myślałem, że chodzi o chłodzenie. Miałem taką sytuację u siebie, że przy włączonej klimatyzacji temperatura z prawej i lewej kratki była różna. Po nabiciu klimy objaw ustąpił.

bidżej 09-02-2020 19:44

Odp: Praca automatycznej klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał szyper (Post 3222071)
Też tak macie?

też.

Cytat:

Napisał szyper (Post 3222071)
TTTM?

najwyraźniej.

Jaworrr 09-02-2020 20:39

Odp: Praca automatycznej klimatyzacji
 
A jeszcze coś takiego odnośnie klimatyzacji;
Ustawienia nawiewów domyślne (czyli żaden kierunek nawiewu nie wybrany), tryb AUTO i AC off.

Temperatura od 22 stopni - pracują nawiewy na szybę i nogi,

poniżej 22 - pracują również nawiewy w konsoli środkowej i boczne.

Działa to również w trybie dwustrefowym. Też tak macie?

szyper 10-02-2020 06:40

Odp: Praca automatycznej klimatyzacji
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] też tak mam. Podejrzewam, że chodzi o to aby puszczać na kierowcę dopiero pożądaną temperaturę.
Z resztą w instrukcji chyba jest nawet napisane, że na zimnym silniku najpierw wali powietrzem na szybę.
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] dzięki uspokoiłeś mnie :)

Jaworrr 10-02-2020 11:01

Odp: Praca automatycznej klimatyzacji
 
Ale właśnie dla mnie oba ustawienia były pożądane.
Zmieniając temp od załóżmy 24 stopni w dół nawiewy przełączą się na te w konsoli i po bokach dopiero jak zejdę poniżej 22 stopni. Ustawienia temp powyżej 22 powoduje nadmuch na szybę i nogi.
Nie wiem czy to usterka, wada czy cecha. Trochę dziwne.

szyper 10-02-2020 16:52

Odp: Praca automatycznej klimatyzacji
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] musiałbym sprawdzić. Ogrzewania używam na max 20 stopni także nie miałem okazji doświadczyć tego o czym mówisz.

szyper 30-11-2020 17:08

Odp: Praca automatycznej klimatyzacji
 
Pozwolę sobie odkopać temat. Pytanie do użytkownika @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ale też innych posiadaczy automatycznej klimy.

Jak w obecnych temperaturach działa u Was sterowanie ogrzewaniem?
U siebie ustawiam tryb auto na 18 stopni. Na początku ogrzewanie leci na szybę przednią, żeby potem przełączyć się na tryb szyba + nawiew z konsoli środkowej.

Natomiast nie ma przejścia po dłuższym czasie na tryb z samej konsoli środkowej (bez grzania na szybę). O ile dobrze pamiętam (choć może jednak nie :p) zeszłej zimy tak to działało a teraz nie.

Jak jest u Was?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.