Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Jak wymienic żarówkę postojową w zderzaku ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=93541)

ceglaty 04-03-2010 23:07

Jak wymienic żarówkę postojową w zderzaku ?
 
Mam pytanko ? Jak wymienic zarowke postojowa w zdezaku.?
Czy obejdzie sie bez kanału i zdejmowania zdezaka ?

Dejwid 05-03-2010 13:43

Odp: Jak wymienic zarowke postojową w zderzaku? ?
 
tak obejdzie się ale trzeba trochę gimnastyki,śrubokręt od dołu na wysokości lampy(przeciwmgielne+postojowa)i tam jest otworek i śrubka co trzyma tą lampę i tyle..... faktycznie na kanale podnośniku wygodniej ale zderzaka nie trzeba zdejmować.pozdro

mariuszzdunek 03-04-2010 06:47

Odp: Jak wymienic zarowke postojową w zderzaku? ?
 
Trzeba robio bardzo ostrożnie, wyjęcie jest dość kłopotliwe. Wymieniałem tę lampę w serwisie i serwisan nieźle się napocił, aby ją wyciągnąć, choć była juz zbita. Rzeczywiście grzebał delikatnie śrubokrętem, a potem z oporem ją wyciągnął. Wszystko załatwił od przodu, nawet bez podnośnika.

Piorun2002 09-11-2013 12:36

Odp: Jak wymienic zarowke postojową w zderzaku? ?
 
Cytat:

Napisał Dejwid (Post 1378789)
tak obejdzie się ale trzeba trochę gimnastyki,śrubokręt od dołu na wysokości lampy(przeciwmgielne+postojowa)i tam jest otworek i śrubka co trzyma tą lampę i tyle..... faktycznie na kanale podnośniku wygodniej ale zderzaka nie trzeba zdejmować.pozdro

Odkręciłem to śrubę, lampa lekko się rusza, ale wychodzi cała ze zderzaka.
Jak dokładnie trzeba ją wyjąć / podważyć - nie chciałbym aby mi klosz popękał (próbowałem podważać śrubokrętem - ale nie wychodzi ze zderzaka).
-------------------------
Nikt nie odpowiedział, więc poszedłem na łatwiznę: na kanał i odkręciłem dolną osłonę silnika.

Aby wyjąc lampę trzeba wykręcić jedna śrubę jak w instrukcji, a następnie wysunąć cała lampę w kierunku przodu samochodu - NIE na bok, a przynajmniej tak to wyglądało patrząc od strony podwozia. Niemniej jednak tak czy inaczej lampa nie dała się wyciągnąć, nie chciałem za mocno naciskać więc wymieniłem od dołu żarówkę, więcej roboty: 9 wkrętów zamiast jednego ... ale za to klosz lampy cały.
------------------------
Przy okazji nie pozdrawiam 'uczynnych' pracowników z ASO "Autoplaza Bielany", mimo ze podjechałem samochodem pod drzwi garażu to nie chciało im się wyjść aby pokazać mi w jaki sposób należy wyciągnąć lampę (chciałem tylko szybkiej odpowiedzi na pytanie: w którym kierunku wyciągać lampę).

Jarek G. 10-11-2013 21:40

Odp: Jak wymienic zarowke postojową w zderzaku? ?
 
Widzę, że kolega świeży.
ASO jest od wymiany uszkodzonych części na nowe. Tak funkcjonuje ASO. Tam się nic nie naprawia. Tam się wymienia całe moduły. Bo to najprostsze. Nie trzeba myśleć. A zadawać pytań nie ma sensu bo "fachowcy" cenią swoją wiedzę i za darmo nic nie ma. To kosztuje. Chcesz wymienić żarówkę to trzeba samochód wstawić do nich i po kłopocie. 10 minut roboty no ale dopiero rachunek zwali cię z nóg.
Pozdro. :619:

maro74 21-11-2013 00:10

Odp: Jak wymienic zarowke postojową w zderzaku? ?
 
Ostatnio pytałem o wymianę postojówki z przodu w ASO. Cena 90 zł !!! z żarówką, a jak powiedziałem że mam swoją bo mam te niebieskie philipsy co ładnie na biało świecą a nie na żółto jak oryginały to powiedzieli 50 zł. Aż mnie zatkało i już nie pytałem czy ta żarówka jakaś pozłacana jest czy co.

Piorun2002 21-11-2013 18:23

Odp: Jak wymienic zarowke postojową w zderzaku? ?
 
Cytat:

Napisał maro74 (Post 2111181)
mam te niebieskie philipsy co ładnie na biało świecą a nie na żółto jak oryginały

Ja wstawiłem W5W LED 9 x SMD 5050 - wyglądają super (według mnie). Robiłem wczoraj przegląd i diagnosta powiedzał, że są OK - koszt ~10 PLZ za dwie sztuki

wojtekn 21-11-2013 20:08

Odp: Jak wymienic zarowke postojową w zderzaku? ?
 
Piorun2002 daj foto jak świecą na aucie. :wink:

dkarold 21-11-2013 21:31

Odp: Jak wymienic zarowke postojową w zderzaku? ?
 
Cytat:

Napisał Piorun2002 (Post 2111522)
Ja wstawiłem W5W LED 9 x SMD 5050 - wyglądają super (według mnie). Robiłem wczoraj przegląd i diagnosta powiedzał, że są OK - koszt ~10 PLZ za dwie sztuki

Kolego mam pytanie - czy te ledy na postojówki, mogą być bez rezystorów do oszukiwania CAN'a?

dikileiden 22-11-2013 00:11

Odp: Jak wymienic zarowke postojową w zderzaku? ?
 
Cytat:

Napisał dkarold (Post 2111754)
Kolego mam pytanie - czy te ledy na postojówki, mogą być bez rezystorów do oszukiwania CAN'a?

ja używałem kilka rodzajów LED W5W i nie wyskoczył błąd


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.