Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Focus 1998-2004] jak tknąć więcej życia w wygląd wewnętrzny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=291571)

trzycztery 29-01-2019 14:24

jak tknąć więcej życia w wygląd wewnętrzny
 
Cześć. Mam mk1, środek standardowy - wiecie, trochę poprzednia epoka. Zegary czarne, podświetlane na zielono etc. Zastanawiam się, co można zrobić, żeby trochę tknąć życia w ten wygląd w środku, jako, że jestem skazany na to autko jeszcze na ok. 2 lata.

Myślałem, żeby zmienić podświetlenie zegarów, plus wszystkie inne podświetlenia na np. niebiesko. Tylko no właśnie - czy średnio doświadczona w mechanikowaniu osoba, jak ja, jest to w stanie zrobić sama?

Plus myślałem o dorzuceniu 2dinowego radia lcd i może jakaś dioda na tablicę rozdzielczą?

Robiliście coś u siebie pod tym kątem? Macie jakieś pomyśly, które możecie sprzedać? :)

gibaj 29-01-2019 15:15

Odp: MK1 - jak tknąć więcej życia w wygląd wewnętrzny
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

trzycztery 29-01-2019 17:01

Odp: MK1 - jak tknąć więcej życia w wygląd wewnętrzny
 
Ok, sorry nie widziałem tego działu. Moglibyście przenieść mój temat?

rajman 30-01-2019 11:18

Odp: jak tknąć więcej życia w wygląd wewnętrzny
 
wszystkie pieniądze jakie planujesz wydać na modyfikacje schowaj do skarpety albo wydaj na tankowanie do pełna.

Nie wiem skąd jesteś i nie chciał bym Cię urazić ale to trąci wiejskim tuningiem.

trzycztery 30-01-2019 12:09

Odp: jak tknąć więcej życia w wygląd wewnętrzny
 
Ee, nie, luz nie obrażam się. Chciałem to zrobić delikatnie, z klasą, żeby ten środek ciut nowocześniej wyglądał i mniej wiał nudą. Plan był w ograniczeniu się do zmiany kolorystyki podświetlen, ewentualnie wymiany zegara na bardziej nowoczesny etc.

Bez jakichś ura bura tandetnych cudów ;)

rajman 30-01-2019 12:50

Odp: jak tknąć więcej życia w wygląd wewnętrzny
 
Cytat:

Napisał trzycztery (Post 3088038)
Ee, nie, luz nie obrażam się. Chciałem to zrobić delikatnie, z klasą, żeby ten środek ciut nowocześniej wyglądał i mniej wiał nudą. Plan był w ograniczeniu się do zmiany kolorystyki podświetlen, ewentualnie wymiany zegara na bardziej nowoczesny etc.

Bez jakichś ura bura tandetnych cudów ;)

wymiana podświetlenia zegarów ogranicza się do wymiany tarczy podświetlenia na inny kolor. to możesz bez problemu zrobić samemu, konieczny będzie widelec i późniejsze usadowienie wskazówek

lukasz3k 02-02-2019 20:23

Odp: jak tknąć więcej życia w wygląd wewnętrzny
 
Jak mogę Ci coś doradzić, to kup sobie radio Pioneer z zielonym podświetleniem, zamontuj zamiast standardowego, zmodyfikuj pilota przy kierownicy (w skrócie zmiana drabinki rezystorów) i ciesz się z możliwości przełączania utworów z pendrive-a z kierownicy. Satysfakcja grwarantowana. Ech, stare czasy... Opis modyfikacji do odszukania w otchłani internetu (chyba forum Mondeo), najprościej przerabiało się właśnie sterowanie pod Pioneery i Sony. Resztę planowanego budżetu odłóż na paliwo lub następne auto.

trzycztery 10-02-2019 23:24

Odp: jak tknąć więcej życia w wygląd wewnętrzny
 
Dzięki, Łukasz.

Póki co wepchałem... 2dinowe radio, łatwo nie było. Swoją drogą, takie radio ma zapewne zauważalnie wyższe zużycie prądu, czy ładowanie takich różnych "cudów" może mieć w dłuższej perspektywie wpływ na wyższe spalanie?
Pytam...poważnie, chociaż pytanie zdaje się być nie poważne. Śmigam na benzynie bez gazu, to i każdy grosz oglądam z dwóch stron.

lukasz3k 15-02-2019 23:30

Odp: jak tknąć więcej życia w wygląd wewnętrzny
 
Szacun za upchanie radia 2din do Foczki MK1. Zużycie paliwa się nie zmieni, brzmienie silnika zapewne też nie. Nie wpłynie to na prędkość maksymalną i zachowanie samochodu na krętej drodze. Z góry przepraszam za ewentualną uszczypliwość. Wnętrze MK1 ( i przy okazji MK3) jest mało "tuningowalne" w takim zakresie, aby nie "pękały oczy", jak śpiewał pewien klasyk.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.