Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Zalety, wady i usterki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294774)

AdoKrycha007 20-05-2019 23:23

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
diesel+automat w Fordzie i ktoś się dziwi że problemy? Po 20 latach Focusa? Taki konfig to proszenie się o problemy, tym bardziej gdy auto z dziecięcego rzutu.

bidżej 20-05-2019 23:32

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał AdoKrycha007 (Post 3133484)
diesel+automat w Fordzie i ktoś się dziwi że problemy? Po 20 latach Focusa?

Właśnie po 20 latach Focusa, w XXI wieku ktoś mógłby pomyśleć, że marka Ford w końcu umie zrobić samochód.
No ale jak pokazuje życie, ten ktoś jest po prostu frajerem :572:

AdoKrycha007 21-05-2019 09:15

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał bidżej (Post 3133490)
Właśnie po 20 latach Focusa, w XXI wieku ktoś mógłby pomyśleć, że marka Ford w końcu umie zrobić samochód.
No ale jak pokazuje życie, ten ktoś jest po prostu frajerem :572:

cieszmy się, że Focusy już przestały wreszcie gnić g:P Ale automatu z dieslem to nie prędko będą potrafili zrobić...

weuek 21-05-2019 09:18

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Ale są ładne, a to wystarczy, żeby się sprzedawały.

bidżej 21-05-2019 09:20

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał AdoKrycha007 (Post 3133564)
cieszmy się, że Focusy już przestały wreszcie gnić Ale automatu z dieslem to nie prędko będą potrafili zrobić...

a potem Ford płacze, że sprzedaż spada, że samochodów nie opłaca się robić, tnie gamę i zwalnia ludzi. A tymczasem Koreańczykom na przykład jakoś opłaca się wprowadzać coraz to nowe modele i wchodzić w kolejne segmenty. Jak tak dalej pójdzie, nikt za Fordem nie zatęskni.

tryhp3 21-05-2019 09:52

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Koreańczyki też się psują, a gniją (brak ocynku) znacznie bardziej od Europejczyków.
W moim Citroenie C4 mam praktycznie te same błędy związane z kolumną kierownicy, od momentu zakupu czyli od 9 lat.

bidżej 21-05-2019 09:57

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał tryhp3 (Post 3133585)
Koreańczyki też się psują, a gniją (brak ocynku) znacznie bardziej od Europejczyków.

mam Koreańczyka od 2 lat (w rodzinie mam ich w sumie 4, z czego 2 kupione jako trzecie z kolei) i nie ma z nimi żadnych problemów, wszystko działa jak fabryka przykazała. Ocynk jest, tyle że oczywiście nie z kąpieli.
A co mogę powiedzieć o Fordzie? No wszystko jest w tym wątku... Z pozytywów to przyjemnie wygląda.

mdmowski 31-05-2019 09:47

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Przerabiał ktoś problem niegasnącej kontrolki silnika/AdBlue po wymianie zbiornika AdBlue? Bo strasznie mi się meczą w ASO z tym i nie potrafią sobie poradzić.
Wymiana m.in. zbiorniczka AdBlue, brak błędów z kompa, a kontrolka dalej się pali nawet po serwisowym przejechaniu 50+ km.

bidżej 31-05-2019 10:06

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał mdmowski (Post 3137584)
Przerabiał ktoś problem niegasnącej kontrolki silnika/AdBlue po wymianie zbiornika AdBlue? Bo strasznie mi się meczą w ASO z tym i nie potrafią sobie poradzić.

a nie zawiesił sie np. pływak w zbiorniku? Co pokazuje wskaźnik poziomu płynu albo informacja o zasięgu?
Btw, czemu wymieniali Ci ten zbiornik?

mdmowski 31-05-2019 10:12

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Bo uszkodziłem tylny zderzak punktowo na tyle, że zbiornik lekko dostał, a nie mają narzędzi bądź w zwyczaju badania jego szczelności tylko zamawiają nowy. Jak płaci ubezpieczyciel to naciągają na hajs. Taki zbiornik z osprzętem (bo bez oczywiście nie ma) kosztuje 3500zł.
Dziś mają asekurować się centralnym inżynierem Forda, zobaczymy co wymyślą. Tydzień auto próbują usprawnić, a pewnie to jakaś pierdoła, jak przepięcie klem czy coś.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.