Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Zalety, wady i usterki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294774)

jvc 12-04-2019 18:05

Zalety, wady i usterki
 
Witam.
Jak w temacie.

potraff 12-04-2019 19:06

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał bidżej (Post 3117985)
Ok, w ASO jednak znaleźli kawał węża o takiej samej średnicy, od jakiegoś Transita chyba, docięli 15mm więcej i złożyli na nowo.

Rozumiem, że to problem 2,0 tdci?

bidżej 12-04-2019 19:40

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
wady z którym i spotkałem się do tej pory (14kkm przebiegu w 3 miesiące)

- za krótki wąż gumowy pomiędzy turbiną i kolektorem dolotowym w silniku 2.0 EcoBlue, przez co wąż spada z króćca na kolektorze. Utrata mocy, po dłuższym odcinku lampka check engine. U mnie przez 14kkm spadł 3 razy, przy czym 2 razy w przeciągu 150km. ASO wymieniło wąż na ~1.5cm-2 dłuższy, wycięty z węża chyba od Transita. Testy trwają :)

- szarpanie skrzyni A8 przy redukcji z 8 na 6 bieg przy prędkości ok. 80-90km/h. Szarpnięcie jest na prawdę mocne, jak uderzenie solidnym młotem w podłogę. Sprawa wisi u Forda w Kolonii, ale jest podejrzenie, że jest związana ze zbyt krótkim, zsuwającym się powoli wężem z punktu powyżej, co powoduje niewielką nieszczelność wpływającą na reakcję silnika i "niezgranie" że skrzynią. Testy trwają.

EDIT:
co do szarpania skrzyni - nie ma to związku z wężem. Problem pojawia się kiedy skrzynia jest mocno rozgrzana. Wtedy nie tylko zdarza jej się szarpnąć (a szarpnięcie widać nawet po obrotomierzu), ale w dodatku przy łagodnym dodawaniu i odejmowaniu gazu słychać jakby luz osiowy gdzieś w układzie napędowym (dość głośne puknięcia).

bidżej 12-04-2019 22:06

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał potraff (Post 3118127)
Rozumiem, że to problem 2,0 tdci?

tak wygląda (tzn. 2.0 Ecoblue).
2.0 ma kompletnie inny rozkład osprzętu niż 1.5 (kolektor wydechowy z tyłu vs. kolektor wydechowy z przodu), węże są całkowicie inne i w 1.5 część gumowa jest znacznie dłuższa i ma więcej swobody.

Nie wiem jak tu przez telefon wstawić zdjęcia, ale jakby ktoś był zainteresowany, to mam, cyknąłem dzisiaj w czasie wizyty w ASO.

mareqm 13-04-2019 10:31

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Jak dla mnie wadą jest oprogramowanie telefonu w Sync 3. Muszę ręcznie zmieniać, który telefon jest obsługiwany. Jest to upierdliwe w przypadku korzystania z auta przez kilka osób. Teraz przed jazdą muszę sprawdzać, który telefon będzie działał i przełączyć na właściwy.
W starym Focusie Mk3 aktywny był ten, który znajdował się aktualnie w samochodzie.

stew66 13-04-2019 12:10

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Ja mam wprowadzone dwa telefony, swoj i żony, moj dodałem jako Ulubiony, natomiast żony normalnie. Podczas jazdy we dwoje jest widoczny mój telefon jako główny, natomiast jak jedzie sama żona, Sync widzi jej telefon i nie mamy z tym problemu.

bidżej 13-04-2019 14:19

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał mareqm (Post 3118273)
Jak dla mnie wadą jest oprogramowanie telefonu w Sync 3. Muszę ręcznie zmieniać, który telefon jest obsługiwany. Jest to upierdliwe w przypadku korzystania z auta przez kilka osób. Teraz przed jazdą muszę sprawdzać, który telefon będzie działał i przełączyć na właściwy.
W starym Focusie Mk3 aktywny był ten, który znajdował się aktualnie w samochodzie.

to nie wada, to niewłaściwa obsługa. Sam jeżdżę z 2 albo i 3 telefonami i zawsze łączy się właściwy. Kwestia ustawień ulubionego urządzenia.

jvc 13-04-2019 15:07

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Dokładnie, dziś wsiadłem do focusa żony i telefon połączył się normalnie ,bez żadnej ingerencji z mojej strony.

lookmal 13-04-2019 17:58

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cześć,
11200 km przejechane, 1.0 125 KM.
1. Odłączanie cylindra powoduje drgania - to główna wada bo w zakresie 2200-3000 obr/min przy małym obciążeniu silnik trzęsie się jak ratlerek na mrozie. Na dłuższą metę mnie to coraz bardziej wku... znaczy denerwuje.
2. Sztywność karoserii - hmm, w zasadzie to jej wiotkość. Auto pracuje jak najedziesz jednym kołem na wysoki krawężnik. Tego się nie spodziewałem w aucie z 2018 roku.... A chwalą się że zwiększyli sztywność o ileś tam procent... Gdzie?

Nie potwierdzam problemów z telefonami w SYNC 3.2 które posiadam. Nie wiem jak w późniejszych wersjach "downgradeowanych" do 2.5....

Pozdro

Matti_k 16-04-2019 14:26

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Mnie (raczej żonę bo akurat ona jechała) dziś dopadła pierwsza usterka przebieg 3200 km a mianowicie coś się stało z czunkikami parkowania. Dźwięk nie wydobywa się z głośników tylko tak jakby z licznika jest całkiem inny. Nie wiem o co chodzi. Błędu na liczniku żadnego nie wyświetlił odległość pokazuje a dźwięk inny.

jvc 16-04-2019 14:36

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
W mondeo mk5 czasem też tak się zdarza, zwykle wystarczy zostawić go na jakąś godzinkę w spokoju i wszystko wraca do normy.

mskgs 16-04-2019 14:57

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał Matti_k (Post 3119634)
Mnie (raczej żonę bo akurat ona jechała) dziś dopadła pierwsza usterka przebieg 3200 km a mianowicie coś się stało z czunkikami parkowania. Dźwięk nie wydobywa się z głośników tylko tak jakby z licznika jest całkiem inny. Nie wiem o co chodzi. Błędu na liczniku żadnego nie wyświetlił odległość pokazuje a dźwięk inny.

A samochód nie był po dłuższym postoju i nie włączył się tryb oszczędzania energii? (na wyświetlaczu sync pojawia się wtedy komunikat w stylu "Wyłączono system aby zaoszczędzić energię..."). Po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu dźwięk wraca do normy.

edmun 16-04-2019 16:12

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał jvc (Post 3119637)
zwykle wystarczy zostawić go na jakąś godzinkę w spokoju i wszystko wraca do normy.

Powiem szczerze, że czasami takie dziwne rzeczy (może nie z innym odgłosem czujników) i w Focusie MK3 mi się zdarzają.
Np. jeżdżę cały dzień, wrzucam wsteczny a tu brak kamery i tylko wizualizacja czujników parkowania.
Zgaszę jak zaparkuję, przejdę się do sklepu, wrócę i działa jak nowy.
Podobnie miałem kiedyś, jak radio nie pozwalało mi zmienić stacji.
Mogłem przełączyć na inne źródło jak Aux-In (ale nie Bluetooth) czy CD, ale nie leciał żaden dźwięk, mimo że odtwarzał płytę.
Dopiero powrót na radio (i tylko FM1 i FM2 bez AM i DAB bo na te nie pozwalał się przełączyć) podawał jakikolwiek dźwięk.
Raz zdarzyło mi się, że radio nie chciało się wyłączyć.
Razem takich "przygód" przez 3 lata miałem może 5-7 razy. Za każdym razem system powracał do normy po jakiejś krótkiej przerwie (zakupy itp).
Żadnych błędów w pamięci auta nigdy nie znalazłem a z racji że zdarza się to bardzo, bardzo sporadycznie, to nigdy sobie tym nie zawracałem głowy.
Jedną usterkę udało mi się "odnaleźć" ale to nie wina auta a moja.
Przez tydzień, dzień w dzień jak odpalałem auto, tak zaczynał odtwarzanie z pendrive'a po czym po równo 30-40 sekundach przełączał się na radio.
No myślałem że zwariuję, bo w pamięci żadnych błędów nie było a tu dzień w dzień rano,
po odpaleniu silnika, leci mi muzyka z USB, po czym przełącza się na radio.
Powrót na USB oczywiście wznawiał muzykę z mp3.
Dopiero po tygodniu sprawdziłem pendrive'a i miał jakieś błędy na pamięci więc to nie była wina radia :)
Obstawiam że radio chciało zczytać wszystkie katalogi i zawsze wpadało na ten sam błąd który "wychrzaniał" system.

Matti_k 16-04-2019 16:55

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał mskgs (Post 3119646)
A samochód nie był po dłuższym postoju i nie włączył się tryb oszczędzania energii? (na wyświetlaczu sync pojawia się wtedy komunikat w stylu "Wyłączono system aby zaoszczędzić energię..."). Po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu dźwięk wraca do normy.

Samochód stał od wczoraj ok 18 do dziś rana ok 8.15 czy to tak długo aby przejść w taki tryb?

mskgs 16-04-2019 17:40

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał Matti_k (Post 3119686)
Samochód stał od wczoraj ok 18 do dziś rana ok 8.15 czy to tak długo aby przejść w taki tryb?

A nie masz zamontowanego dodatkowego immobilizera przypadkiem (expero)?

Matti_k 16-04-2019 19:04

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Raczej nic mi o tym nie wiadomo. Mam tylko to co fabryka daje. Ale ten przypadek się dziś pierwszy raz ujawnił. I nie wiem czy się utrzymuje bo mnie w domu nie ma. Ciekawa sprawa. W piątek wieczorem aktualizowałem Sync może to coś z tym ma wspólnego?

stew66 16-04-2019 21:14

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
2 załącznik(i)
Dziś po bliższych oględzinach komory silnika, ujrzałem widok gniazda jak na zdjęciach, niczym nie zabezpieczonego, stąd moje pytanie, czy wiecie co to za złącze i do czego służy, oraz czy u Was też jest tak niezabezpieczone? Trochę dziwna sprawa, przecież tam może dostać się woda, kurz, nadmienię , że od spodu do gniazda wchodzą bardzo cienkie 3 przewody, wygląda to jak jakieś gniazdo diagnostyczne. Jeśli ktoś ma zabezpieczone to gniazdo, bardzo proszę o wrzucenie fotki.

Matti_k 16-04-2019 21:47

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
U mnie też tak chyba jest z tego co pamiętam. W sobotę zobaczę i zrobię zdjecie

AdoKrycha007 16-04-2019 22:27

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
A w którym dokładnie miejscu masz to gniazdo? Będę odbierał swojego to od razu im to pokażę..

forger 16-04-2019 23:44

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Na dole strony na czerwono lista problemów które zgłosili użytkownicy [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Podsumowując. Wiele problemów elektrycznych/elektronicznych, kilka z filtrem GPF, po jednym z hamulcami oraz ze sprzęgłem.

stew66 17-04-2019 06:00

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał AdoKrycha007 (Post 3119865)
A w którym dokładnie miejscu masz to gniazdo? Będę odbierał swojego to od razu im to pokażę..

Na zdjeciu widać, jak otworzysz maskę to po prawej stronie za reflektorem, przy puszce ( to chyba sterownik).

Fiesta Mk8 ST Line 17-04-2019 06:50

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Kurczę dziwią mnie te problemy 1.0 EB z GPFem. Moja fiesta z tym samym silnikiem i GPF jest jeżdzona 90% w mieście, ma już ponad 8 tys km i ani razu nie było podobnego komunikatu. Nie słyszałem też żeby inni użytkownicy fiesty z 1.0 ( nie zależnie jaka moc) zgłaszali cokolwiek. To musi być problem oprogramowania albo coś związanego z inną konstrukcją układu wydechowego.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

tryhp3 17-04-2019 07:46

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Z tym, że Fiesta jest lżejsza, dlatego silnik ma lżej i może mniej emitować. Do tego nie wiadomo czy zastosowali ten sam filtr.

mdmowski 17-04-2019 11:32

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał stew66 (Post 3119814)
Dziś po bliższych oględzinach komory silnika, ujrzałem widok gniazda jak na zdjęciach

Nie wiem, dodatkowa nagrzewnica bloku silnika? Coś kiedyś w instrukcji czytałem, że jest jakieś gniazdo do tego.

stew66 17-04-2019 11:42

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Według mnie to raczej niemożliwe zeby to bylo do zasilania nagrzewnicy, za cienkie przewody, obstawiam jednak na złącze diagnostyczne Can.

golum 17-04-2019 12:15

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
moje trzy grosze :

po przejechaniu 11kkm.

Jak wspomniał @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

1. Sztywność karoserii - w zasadzie to jej wiotkość.

2. Niedopracowany Sync , kamera cofania wali po oczach w nocy. , to pewnie w końcu poprawią.

3. Małe ale denerwujące : brak zegarka na desce rozdzielczej, -> wiem jest na Syncu, ale jadąc w nocy gdy wyłączę Synca to muszę sprawdzać na telefonie która jest godzina.

bidżej 17-04-2019 12:22

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał golum (Post 3120052)
wiem jest na Syncu, ale jadąc w nocy gdy wyłączę Synca to muszę sprawdzać na telefonie która jest godzina.

niby możesz wyłączyć SYNCa częściowo - tak, żeby pokazywał tylko zegar i datę, ale w nocy w tym trybie podświetlenie ekranu i tak trochę daje po oczach.

mskgs 17-04-2019 12:22

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał Matti_k (Post 3119751)
Raczej nic mi o tym nie wiadomo. Mam tylko to co fabryka daje. Ale ten przypadek się dziś pierwszy raz ujawnił. I nie wiem czy się utrzymuje bo mnie w domu nie ma. Ciekawa sprawa. W piątek wieczorem aktualizowałem Sync może to coś z tym ma wspólnego?

Jeżeli aktualizacja była przy wyłączonym silniku (nie wiem jak to wygląda) to pewnie mogło mieć to wpływ. W każdym razie dźwięki, które opisujesz na pewno pojawiają się jeżeli po otwarciu pojazdu włącza się tryb oszczędzenia energii. O immobilizer pytałem bo mam w jednym samochodzie i po całej nocy postoju zawsze rano spotykałem się z tymi zubożonymi dźwiękami. ;) Nie wiem kto wpadł na takie rozwiązanie, ale chyba trzeźwo nie myślał.

stew66 17-04-2019 12:24

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Z przykrością potwierdzam powyższe, wczoraj przy myciu auta doświadczyłem jak cienka jest blacha, prawie wszystko sie ugina, trzeba bardzo uważać z siłą docisku przy myciu, polerowaniu itp.

bidżej 17-04-2019 12:28

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
W międzyczasie edytowałem wpis odnośnie skrzyni biegów. Nie ma nic wspólnego z wężem, ewidentnie problem skrzyni... więcej w [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]).

golum 17-04-2019 12:35

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał bidżej (Post 3120056)
niby możesz wyłączyć SYNCa częściowo - tak, żeby pokazywał tylko zegar i datę, ale w nocy w tym trybie podświetlenie ekranu i tak trochę daje po oczach.


hmmm, jak ?
Ja albo mam totalną ciemność , albo tryb nocny w którym wszystko pokazuje.
Jedną fajną sprawę zrobili, przy wyłączonym ekranie, a ustawionej nawigacji, pokazują się dyskretnie wskazówki jazdy ( szkoda tylko że ta nawigacja nie sprawdza się w nawigowaniu ;-) i nie dbają o aktualizację )

bidżej 17-04-2019 12:41

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał golum (Post 3120066)
hmmm, jak ?

pogrzeb w ustawieniach ekranu i aktywuj wygaszacz.

bodi81 17-04-2019 14:16

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Jedno naciśnięcie przycisku z ekranem powoduje pokazenie samej godziny, dwukrotne powoduje wyłączenie ekranu.

AdoKrycha007 17-04-2019 17:22

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał bidżej (Post 3120063)
W międzyczasie edytowałem wpis odnośnie skrzyni biegów. Nie ma nic wspólnego z wężem, ewidentnie problem skrzyni... więcej w [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]).

a czy ktoś z manualem w 1,5 EcoBoost ma jakieś problemy ? śledzę wątek i na razie chyba tylko automat doskwiera ?

bidżej 17-04-2019 17:28

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Apdejt odnośnie automatu: dzisiaj centrala Forda poinformowała mnie, że moje lokalne ASO dostało instrukcje co mają sprawdzić i jak dalej postępować, muszę ustalić termin i będzie walka dalej.
ASO na pytanie, czy mogę jechać Focusem z DE do PL i z powrotem odpowiedziało, że jeśli mam możliwość wziąć inne auto, to lepiej nie...

stew66 17-04-2019 17:35

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał bodi81 (Post 3120096)
Jedno naciśnięcie przycisku z ekranem powoduje pokazenie samej godziny, dwukrotne powoduje wyłączenie ekranu.

U mnie to nie działa .

bodi81 17-04-2019 17:57

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał stew66 (Post 3120157)
U mnie to nie działa .



Możliwe że to kwestia okrojenego Sync3 czyli tzw. 2.5.

bidżej 17-04-2019 18:13

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Trzeba najpierw włączyć w ustawieniach wygaszacz ekranu, dopiero wtedy działa to jak wyżej.

golum 17-04-2019 19:44

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał bidżej (Post 3120170)
Trzeba najpierw włączyć w ustawieniach wygaszacz ekranu, dopiero wtedy działa to jak wyżej.

W Sync 3.2/3.3 nie znalazłem takiej opcji

Matti_k 17-04-2019 19:46

Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.
 
Cytat:

Napisał AdoKrycha007 (Post 3120152)
a czy ktoś z manualem w 1,5 EcoBoost ma jakieś problemy ? śledzę wątek i na razie chyba tylko automat doskwiera ?

Ja mam tylko problem z dźwiękiem czujników który to się dziś naprawił.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.